Chelsea Londyn
Forum portalu www.chelsea.pl

The Blues - Nowy główny thread

Przemo77 - Pią Sie 30, 2019 8:20 pm
Temat postu: Nowy główny thread
Skoro i tak zawsze piszemy pod jednym newsem, a widzę, że od upadku strony ( :rip: ) mimo informacji na fb na forum dalej jest pusto czas zacząć nowy wątek. Jak ktoś odwiedzi stronę to może niech się wpiszę, co by mieć świadomość ilości aktywnych użytkowników.

Rozpoczynając jakąś dyskusję może podsumuje z mojego punktu widzenia start Lamparda w Chelsea. Jak dla mnie, mimo słabego dorobku punktowego i 4-0 z United jestem bardzo zadowolony. Nie boi się ufać Mountowi, który na ten moment jest naszym najlepszym zawodnikiem (podobno złapał jakiś uraz btw) i Tammy'iemu, który moim zdaniem będzie pierwszym napastnikiem w tym sezonie. Zobaczymy co będzie dalej, w preseasonie był hype na Barkleya, ale jak dla mnie to znowu wraca do tego co grał wcześniej. Zobaczymy co będzie, gdy wróci Ruben, bo to on był w końcówce poprzedniego sezonu naszym najlepszym ofensywnie zawodnikiem, zaraz po Hazardzie. Po przerwie reprezentacyjnej ma wrócić Reece James, który myślę jednak, że wymieni Azpilicuete (dużo zawinił póki co przy straconych bramkach, poza tym widać jego ograniczenie w ofensywie - Emerson to zupełnie inna jakość dla kontrastu) no i CHO. Nagle skład się robi fajny, Willian nawet nie gra, bo póki co to co pokazał było poniżej wszelkiej krytyki, no i ogólnie strasznie podekscytowany jestem tym sezonem jak nigdy. Luiz odszedł, ale dla nie uważam tego za aż tak wielką stratę - nie był znowu wcale filarem defensywy przy Rudigerze, a tak zostanie z drużyną Tomori, którego nota bene uważam za lepszego obrońcę od Zoumy - wydaje się lepiej czuć z piłką przy nodze, nie boi się jej wyprowadzać, może też grać na boku.

No i w sumie forum o tyle fajne, że można robić akapity itd.

:cfc1:

Patryk - Sob Sie 31, 2019 6:58 pm

No to tak. Potencjal niby jest, ale wynikow brak. Nie wyciagamy, a raczej Lampard nie wyciaga, wnioskow ze straconych punktow. Wiekszosc bramek (w tym dwie dzisiejsze) to koncert dwoch Panow. Azpiliqueta i Zouma. Oni we dwojke demoluja ta druzyne. No i drugie polowy to jakies dno. z United, Leicester, dzisiaj,a i Norwich powinno z nam strzelic cos w drugiej. Brak sil zawodnikow i wszystko jest na stojaco. Najwieksza strata to brak Kante, bo ofensywnie jakos to wylada, a defensywa wypina dupke.
Przemo77 - Sob Sie 31, 2019 8:27 pm

Tak, też myślę, że z Kante by to inaczej wyglądało. Dla mnie po przerwie reprezentacyjnej z miejsca do pierwszego składu wejdzie Reece Jamese, bo Azpilicueta to ewidentnie nasze najsłabsze ogniwo. Rudiger wróci za Zoume i myślę, że jakość obrony się podniesie. W ogóle to uważam, że Tomori jest lepszy od Zoumy i dziś tez wyglądał lepiej. Pulisic póki co jak dla mnie nie spełnia zbytnio oczekiwań, myślę, że CHO może go posadzić.
Patryk - Sob Sie 31, 2019 8:39 pm

Cho raczej do Pulisica zbyt wiele nie ma. Posadzi go Pedro, a Callum wroci w koncu na swoja optymalna pozycje.
Przemo77 - Nie Wrz 01, 2019 11:20 am

W sumie nie wiem jak to będzie rozwiązane, póki co zakładałem, że gramy w środku Kante - Jorginho - Kovacic i Mount na skrzydle. Pedro w sumie też w tym sezonie jestem pozytywnie zaskoczony, na tą chwilę nasz najlepszy skrzydłowy. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby dać RLC za Kovacica w środku, bo w sumie ma podobną charakterystykę - dobry drybling, silny, potrafi zyskać dużo przestrzeni z piłką przy nodze ogólnie. Wtedy skrzydła CHO-Pedro, ale w środku się robi strasznie ciasno.
Patryk - Nie Wrz 01, 2019 12:02 pm

Srodek Jorginho, Kante, Kova, Ruben. Kto lepszy ten gra. sezon dlugi, dla kazdego bedzie okazja, zeby sie wykazac. Jorinho i Kova sa bardzo cenieni przez Lampsa, wiec jestem ciekaw jak to rozwiąże. Tak, czy siak, z intensywnością jaką gramy to każdy dostanie szanse. Martwi brak drugiego defensywnego pomocnika, bo Kante z kontuzja i nagle gramy jak jedna z gorszych druzyn w PL. Przód. z Williana nic juz nei bedzie moim zdaniem. Kiepskie nastawienie, umiejetnosci nieciekawe. Kto mu dał "10tke"? :| Callum - Pulisic. tak zapewne wyglada docelowa para skrzydlowych przez nastepne x lat, ale jako, ze to sa mlode grajki, beda wahania formy to rotacja bedzie wystepowac z Pedro i niestety Willem. Mount z Barkleyem na SPO.
Przemo77 - Nie Wrz 01, 2019 8:20 pm

Tylko coś brakuje pozycji na boisku, bo albo gramy 4-3-3 i nie ma ŚPO, albo 4-2-3-1 i wtedy w środku Kante + ktokolwiek i nie ma miejsca dla Jorginho/Kovacica. Mount jak dla mnie od biedy może grać na skrzydle, ale jednak wolę go w środku. To 10 dla Williana też śmieszne, ale przynajmniej widać, że Lampard go szczególnie nie ceni. W ogóle trochę hejt poszedł na Lamparda za te zmiany, że nie wpuścił kogoś doświadczonego itd i że jest aż za bardzo pro-youth. Dla mnie bzdura, bo nie szczególnie ma inne opcje i to raczej nie młodzi winni są straconym punktom, bardziej właśnie ci doświadczeni - Azpilicueta głównie. To, że dał zadebiutować Glimourowi przy 2-1 nie miało znaczenia, bo ktokolwiek by na boisku był bramka by pewnie padła, a nie miał innego pomocnika w obwodzie.
Fantom - Nie Wrz 01, 2019 9:54 pm

o siema ;) Dopiero dzisiaj wpadłem zajrzeć na forum.
Co do naszej gry to wczoraj się załamałem wynikiem, bo jednak takie Sheffield to powinniśmy pykać niezależnie od okoliczności. Strasznie rażą po oczach te spadki wydajności w trakcie meczu, zazwyczaj mamy świetną pierwszą połowe a potem gramy piach. Generalnie to mocno doskwiera brak Rudigera w defensywie i Kante w środku, Ci dwaj to jednak filary tej drużyny. Myślę że lepsze wyniki nadejdą wraz z wyzdrowieniem kontuzjowanych. CHO to nie wygryzie Pulisica tylko Williana który już chyba osiągnął całkowite dno jeśli chodzi o formę. Z Rubenem zrobi się ciasno w środku pola, ale uważam że powinien wygryźć Kovacica. Kante-RLC w formie przed kontuzją-Jorginho w obecnej, to jeden z najlepszych środków pola w lidze. Tylko Lamps jeszcze musi upchnąć gdzieś Mounta, ja bym go rotował na skrzydle z Pulisicem i Cho.
Abraham dał w 2 meczach fajną odowiedź dla hejterów, mimo wszystko w meczach z czołówką stawiałbym na doświadczenie i pomoc druzynie Giroud.

Patryk - Pon Wrz 02, 2019 9:33 am

Na forum, logowało się z 20 osób od zamknięcia strony, w tym większość starych bywalców, także ludzie wiedza gdzie wchodzić. To, ze wszedł gilmour, a nie ktoś inny... po to mamy taki sezon i takiego managera, żeby młodzi wchodzili. Ciężko, żeby cho wygryzł williana, który jest rezerwowym:D mimo wszystko straty punktowe, to wina również Lampsa. Brak szansy dla Zappy oraz nie rozumiałe stawianie na Zouma to jego decyzje. Mimo wszystko, przypominam pierwsze sezony kloppa. Było podobnie, ale my mamy bardzo młoda ekipę, która teoretycznie powinna być tylko lepsza. Mount, abraham, cho, pulisic, runen, James, tomori... jedyne czego im brak to doświadczenia, a i tak kilku z nich prezentuje zachowanie jakby grali już ktorys sezon z kolei w PL.
Przemo77 - Pon Wrz 02, 2019 7:02 pm

Fajnie by było skończyć w top 4 i imo jest to realne. Patrząc na formę rywali to mimo tylu straconych punktów dalej jakoś nikt nam nie odskoczył. Co prawda grali między sobą, ale może po powrocie kontuzjowanych jakoś zaczniemy wygrywać. Willian już jest wygryziony przez Mounta, kwestia jak dla mnie kto będzie grał na drugim skrzydle - Pulisic czy Mount. Liczę, że Lampard będzie dużo rotował, pierwszy raz od niepamiętnych czasów. Dla mnie szybkość operowania piłką Tomoriego powinna być kluczowa, mamy wychodzić spod pressingu, a Zouma nie jest w tym dobry.

Co do napastników to ja bym nie grał jednak w tych większych meczach Giroud - Tammy już nabiera pewności siebie i ma te same zalety co Giroud, a do tego jest szybszy.

BeBack - Wto Wrz 03, 2019 2:44 pm

na już to moim zdaniem powrót Rudiego, bo nasza defensywa to ser szwajcarski. O przód sie nie boje bo tam mamy tyle zawodnikow do wyboru, że głowa boli od samego myslenia gdzie to upchać :roll:
Fantom - Wto Wrz 03, 2019 3:15 pm

O ile przed sezonem po cichu liczyłem na top 4 to teraz trochę zwątpiłem. Zanim nie ogarniemy sie w defensywie a kontuzjowani wrócą do odpowiedniej formy mozemy stracić za duzo. United sie nie obawiam, bo poza szczesliwym pogromem na nas kopia sie po czole, ale kluby z Londynu mogą nam odskoczyć.
Na plus właśnie ofensywa, bo mamy sporą łatwość w dochodzeniu do sytuacji, mamy tez w końcu napastnika który strzela gole w lidze(mam nadzieje że regularnie, kupiłem go w FPL), czasem tylko kuleje skuteczność jak w meczu z United.

przyboj9 - Sob Wrz 14, 2019 4:05 pm

5 obrońców jak za Mou :p
Tomek_77 - Sob Wrz 14, 2019 5:16 pm

Ale Tammy gra świetnie. Super się na to patrzy, nic tylko czekać na powroty po kontuzji Calluma i Rubena, jestem ciekaw jak wtedy Frank będzie widział pierwsza jedenastkę, ja sam nie miałbym pomysłu.
Fantom - Sob Wrz 14, 2019 5:52 pm

Ależ mi popsuli humor tymi 2 frajerskimi bramkami, mogło być pieknie z czystym kontem to nie. Dobrze że Tammy sie nie zatrzymał na 2 golach jak ostatnii bo byłoby nerwowo. W ogóle to zagrał koncertowo, a bramka na 4-0 to poezja. Fajnie miec w koncu napastnika
Przemo77 - Sob Wrz 14, 2019 9:33 pm

Tomori zgodnie z moimi oczekiwaniami chyba w hierarchii przeskoczył Zoume, dziś było widać ewidentnie różnice przy pierwszych dwóch bramkach. Ja w nim widzę drugiego Luiza, tylko z mniejszą ilością błędów. Fajnie bardzo grał piłką.

Tammy jest niesamowity, właśnie gol na 3-0 świetny. W tym sezonie wszystkie 11 goli w lidze zdobyli zawodnicy akademii.

Patryk - Nie Wrz 15, 2019 2:35 pm

Ja tam jednak poczekam z Abrahamem te pare miesiecy, bo Morata tez mial dobry poczatek :P Tomoriego tez nie sposob mi ocenic, ale poki co podobal mi sie w meczach z LFC i wczorajszym. Na pewno przeskoczyl w hierarchii Zoume, ktory ma jakies problemy z koncentracja. Cieszy mnie natomiast reakcja Franka na kontuzje i forme zawodnikow. Pozmienial, zamieszal i byly efekty. ostatnie betony trzymaly sie swojej jednej taktyki i efekty byly mizerne. Jedyne co mnie martwi to to, ze niedlugo beda problemy z minutami dla napastnikow. Nie damy rady uszczesliwic Tammy'ego, Batsa i Giroud. Jeden pewnie zima odejdzie. Ja bym oddal Batsa, bo Żwir świetnie gra głową, ma dobrą technike przy oddawaniu strzalow, potrafi sie zastawic, no i doswiadczenie. Swietnie spisal sie (mimo braku goli [sic!]) na MS i mam wrazenie, ze w turniejach to on bedzie dawal nam wiecej radosci anizeli anwet Tammy.

[ Dodano: Nie Wrz 15, 2019 2:36 pm ]
No i cos koniecznie trzeba zrobic z tymi straconymi bramkami, bo obecnie tylko Norwich (12) ma wiecej straconych goli w lidze niż Chelsea (11)

Przemo77 - Nie Wrz 15, 2019 10:02 pm

Ja tam Batshuayia cenię, strzela chyba więcej, niż Giroud. Asysta na 5-2 była kapitalna, coś czego nie ma chyba ani Giroud ani Tammy w swoim warsztacie. Poza tym też dochodzi strzał z dystansu - dla mnie Giroud zbyt przypomina Tammy'iego charakterystyką. Problem się zrobi z przodu z minutami, jak wróci RLC, Kante i CHO. Nie mam pojęcia jak będziemy grać, ale chyba będzie spora rotacja.
Patryk - Pon Wrz 16, 2019 8:18 am

Za co go cenisz?
Fantom - Pon Wrz 16, 2019 8:35 pm

Mount musi być przesuniety na skrzydło, RLC na 10, a Kante zastapi Kovacica. Innej opcji nie widze przy takim przesycie, w kazdym razie Frank bedzie miał ciezki orzech do zgryzienia przy zdrowej kadrze, ale dochodzi teraz LM wiec jest okazja na rotacje.

Dla mnie Bats do sprzedania. Nie wiem jak mozna go przedkładac nad Giroud który miał duzy udział w wygraniu LE. Francuz wnosi duzo doswiadczenia i potrafi grac kombinacyjnie tyłem do bramki. No fajna asysta ale jak wchodzi Bats to i tak mam wrazenie ze jestesmy w 10. Licze ze własnie jutro wyjdzie Żwirek bo gosc ma świetne liczby jak gra w Europie. Na lige nr 1 Abraham.

przyboj9 - Wto Wrz 17, 2019 8:55 pm

Trochę doświadczenia Żwirka sie przyda przy młodych temperamentach. Co do ostatniego meczu widać było różnice z Rudim i bez niego wiec trzeba czekać na jego powrót i jestem ciekaw na jaki środek postawi Lamps, bo tu też jest "przepych"- na chwile obecna widzę Rudi - Tomori. Mimo wszystko sezon długi, dochodzi dziś LM potem dwa puchary i liczymy na większa rotacje niż u Sarriego.

Tutaj te avary w pełnej okazałości jeszcze lepsze :p

Fantom - Wto Wrz 17, 2019 9:13 pm

Jezu prawie nam Masona połamał ten odpad z Arsenalu, chyba bym sie popłakał

[ Dodano: Wto Wrz 17, 2019 9:17 pm ]
Nosz ja pier....
Już mógł Pulisica dać. Pedro gra taki piach ze nie idzie patrzeć

Patryk - Wto Wrz 17, 2019 9:56 pm

Niby nie wyglada to zle, ale jest zle. Valencia w kryzysie? nie wiem jak to okreslic, ale zawirowania straszne. mimo to stworzli sobie bardziej klarowne sytuacje. u nas fajnie Willian, mimo spieprzonej setki, a poza tym bieda. Gramy skrzydlami, a nikt nie potrafi dosrodkowac. Zaczynajac od Azpiliquety, a konczac na Alosno. Rola Kovacica na boisku mnie zastanawia. No on nic nie robi chyba. Abraham niewidoczny, ale no wlasnie, nie ma podan. Mount ponoc uraz stawu skokwego, ktory moze skutkowac wykluczeniem z gry nawet na kilka tygodni

[ Dodano: Wto Wrz 17, 2019 9:57 pm ]
No i tez mi sie ta zmiana Pedro nie podoba. Koles wraca po kontuzji, nie jest w rytmie treningowym/meczowym i sam chetnie zobaczylbym Pulisica. Pedro poki co jest wszedzie i nigdzie. Jeszcze cuduje jakimis pietkami w polu karnym.

Fantom - Wto Wrz 17, 2019 9:59 pm

Coś mamy pecha w tym sezonie, co ktośsie wyleczy to kontuzja sie odnawia albo odpada inny. Willian rzeczywiście najlepiej z przodu ale jak zwykle czasem podejmuje złe decyzje na końcu. Gramy gorzej od zejscia Mounta bo Pedro tylko traci piłke albo spowalnia akcje. Kova miał kilka fajnych podań, zwłaszcza to do Willego ale tez traci piłke czesto. W obronie najlepiej Tomori, nie do przejscia dzis.
Patryk - Wto Wrz 17, 2019 10:03 pm

btw. jak damy Mounta na skrzydlo to ja juz nie wiem gdzie pomiescimy Willa, Pedro, Pulisika i, co najwazniejsze, Calluma :D
Fantom - Wto Wrz 17, 2019 10:06 pm

No jak gdzie, na ławce, a CHO z Pulisicem na zmiane. No chyba że Willian odpali życiówke jak miał w dwumeczu z barcą. W środku pola mamy wiekszy przesyt niz na skrzydłach imo

[ Dodano: Wto Wrz 17, 2019 10:16 pm ]
Zaraz nie wytrzymie z tym pedro

Kipisz - Wto Wrz 17, 2019 10:31 pm

Niby Willian prowadzi grę do przodu, ale ostatecznie się zakiwa mimo iż miał kogoś na idealnej pozycji by podać :roll:
Fantom - Wto Wrz 17, 2019 10:35 pm

Czułem ze wdupimy z ta grą, ciezko bedzie wyjsc jak nie mozemy u siebie zrobic valencii w rozsypce.
Super zamoast Pulisica Barkley. Mozna juz wyłaczac nie bedzie nawet remisu. Jeszcze te idiotyczne faule z naszej strony...

[ Dodano: Wto Wrz 17, 2019 10:46 pm ]
dawaj tego karnego

[ Dodano: Wto Wrz 17, 2019 10:48 pm ]
No cóż pozostawie to bez komentarza, bo brak mi słów. Barkley po tym dla mnie może się pakować i wiecej nie wychodzić na boisko.

Patryk - Wto Wrz 17, 2019 10:54 pm

bo nie strzelil karnego? XD
Fantom - Wto Wrz 17, 2019 10:55 pm

Bo w ogóle podchodził na chama do piłki. Chyba jest jasne że zawsze pierwszym do karnych jest Jorginho. Swoją drogą takie wciskanie się do karnego to szczyt głupoty, bo nakładasz na siebie dodatkową presje. Gdyby Barkley był naszym naturalnym wykonawcą powiedziało by się trudno, zdarza się. Ale za to co odwalił należą mu się baty.
Patryk - Wto Wrz 17, 2019 10:58 pm

chyba jasne? to co ustalaja sobie na treningach to ich kwestia. natomiast jezeli karnego zabiera pilkarz od tak to juz swiadczy zle o jorginho, kapitanie i managerze, ze nie ma zadnej hierarchii.
Fantom - Wto Wrz 17, 2019 11:01 pm

No tak, Jorginho też jest winny że oddał, Azpi że nie interweniował. Ale główne baty się należą Barkleyowi. Cała drużyna była zdziwiona co on odwala i kosztowało nas to 1 punkt.
Patryk - Wto Wrz 17, 2019 11:03 pm

Przypomne tylko, ze jak Drogba chcial zajumac karnego Lampardowi w meczu z WIgan, ktory decydowal o mistrzostwie to dostal jasne wytyczne, ze najpierw wynik, potem jego korona strzelcow od Lamparda. tutaj nie ma co zwalac na jednego pilkarza, bo cala druzyna dala dupy i imo Lampard rowiniez. za to wprowadzenie Pedro

[ Dodano: Sro Wrz 18, 2019 12:02 pm ]
z tego co powiedzial Lampard, to gdy Barkley jest na boisku, to on ma pierwszenstwo przy rzutach karnych.

Przemo77 - Sro Wrz 18, 2019 6:31 pm

Wynik słaby, ale i tak z przebiegu meczu jak dla mnie byliśmy lepsi. Jak pałam nienawiścią do Williana, tak muszę przyznać, że wczoraj się wyróżniał. Pedro i Azpilicueta grali skandal, u naszego kapitana to w ogóle ostatnio norma. Bez Mounta w ofensywie nie istniejemy, oby szybko wrócił CHO i James (Lampard przewiduje powrót na puchar ligi czyli jakoś za tydzień). Poza tym na ten moment to gramy jak dla mnie bez 6-7 zawodników z pierwszego składu i to też trzeba wziąć pod uwagę.
Patryk - Czw Wrz 19, 2019 12:54 pm

Takie porażki niestety będą się zdarzały. Jedyne co mi się nie podobało (może przez strate Mounta?), że graliśmy jak za Sarriego. dużo bezsensownego klepania i czekanie na błąd rywala. Nie było tego pressingu, aby zmusić go do pogubienia się, tylko cierpliwe oczekiwanie. Ponadto gra bocznymi sektorami nie ma chyba zbytnio sensu przy takich skrzydłach i bokach obrony. Dwaj jeźdźcy bez głowy (Will niby szum robił ale co z tego wychodziło? ponadto jak zwykle w idealnych sytuacjach wybierał złe roziwązania), a Pedro, tak jak jeden fan Drogby wspomniał, gra albo super albo fatalnie. nic po srodku. Azpiliqueta jest bezproduktywny z przodu, z tylu co najwyzej spoko. Zobaczymy czy James jest rozwiązaniem problemow. Alonso również bez fajerwerków, ale po nim spodziewalem się gorszej gry. Mimo wszystko pozycja wahadłowego mu odpowiada i jest w stanie pokazać się w ofensywie przy braku katastrofy z tyłu. Póki Emerson nie będzie sprawny to niestety trzeba będzie wałkować to ustawienie z 3-4-3. Pierwsze skany Mounta były dobre i dłuższej przerwy w grze Anglik nie będzie miał. Jednakże na Liverpool może nie zdążyć. Jeżeli Tak się stanie to dla mnie musowo Pulisic kosztem Pedro/Williana.
BeBack - Pią Wrz 20, 2019 7:38 pm

Lamps chyba niedokońca widzi Pulisica :x
Fantom - Nie Wrz 22, 2019 4:11 pm

Dobrze się dla nas układa ta kolejka Tottki wczoraj w plecy, United jak dotąd też. Fajnie byłoby dziś powalczyć o chociaż 1 punkt. Liverpool nie jest nie do przejścia, w superpucharze nam dobrze szło, i też we wtorek dostali od Napoli. Patrząc że gramy na przemian dobry mecz i cieńki dzisiaj jestem dobrej myśli :D
Ale składzik dzisiaj elegancki. Wraca Emerson i Kante a z Mountem jak sie okazuje nic powaznego nie było. Oby tylko nic sie Ngolo nie odnowiło bo bez niego cierpimy. Szkoda tylko ze znowu Willian kosztem Pulisica, serio cos chyba Lampardowi w nim nie pasuje, szkoda, bo w przeciwieństwie do Willego potrafi podac w odpowiednim momencie

[ Dodano: Nie Wrz 22, 2019 5:49 pm ]
Idiotyczny faul i ten gol był pewniaczkiem ztego miejsca.. zastanawia mnie nasz sztab medyczny, co jakiegps zawodnika po kontuzji dopuszcza do gry to mu sie odnawia uraz.

O i kolejny faul w świetnym miejscu, chociaż mocno naciągany swoją droga... Chyba pograne

Mam wrażenie że zanim ten sezon się skonczy ktoś z naszych zawodników w końcu zginie na tym boisku, jakieś fatum z kontuzjami. To nie pojęte tracimy w pierwszej połowie 2 zawodników a i tak cud że Abraham nie zrobił sobie coś poważnego z barkiem. Ileż można

Patryk - Nie Wrz 22, 2019 6:23 pm

Czy ktos ogarnia SFG w tym zespole? i mam na mysli managera i trenerow. ktory to juz gol?
Fantom - Nie Wrz 22, 2019 6:45 pm

Bez Rudiego to możemy pomarzyć o jakimkolwiek czystym koncie. Co lepsze jeszcze mogli nam 2 w drugiej z rożnych wbić. Za to nasze rzuty rożne, bez zmian od czasów Sarriego. Równie dobrze moglibyśmy ich nie wykonywać i oddawać piłke rywalom.

Kante to mnie rozczula, strzelił sobie od tak bramke stadiony świata i nawet się nie cieszył.

Przemo77 - Nie Wrz 22, 2019 8:13 pm

Dla mnie w tym meczu środek pola przez dłuższy czas nie istniał. Kante do momentu strzelenia bramki nieobecny, mnóstwo niecelnych podań. Jorginho też dziś z tymi długimi piłkami dawał czadu. Strasznie szkoda, że Tammy nie podał do Mounta, było pewne 1-1. Mount lepiej jak dla mnie wygląda w pomocy. Pulisic myślę bankowo startuje we wtorek, a potem to zobaczymy jak się ułoży. No podkreślę milionowy raz, ale Tomori mnie zachwyca. Wyprowadzenie piłki jak Luiz, do tego solidniejszy w obronie i bardzo szybki.

Znowu mam wrażenie, że gdyby w miejscu Azpilicuety grał ktoś, kto lepiej potrafi wykorzystywać wolna przestrzeń to nasze ataki byłyby dużo groźniejsze. James ma chyba grać w środę, to samo CHO.

Fantom - Nie Wrz 22, 2019 9:00 pm

Tak, Tomori dzis miał dobre zawody. Warto zauważyć że z gry Liverpool nie miał za dużo a to w duzej mierze zasługa tego że Salah był wciągany przez Fikayo. Naszą zmorą w tym sezonie są 3 rzeczy: stałe fragmenty, spalone i kontuzje..
Azpi czesto irytuje ale dzisiaj zarówno on jak i Alonso mogli spokojnie skończyć z asystami, bo kazdy dał dobre 2-3 wrzutki co mi sie podobało

Przemo77 - Wto Wrz 24, 2019 11:11 pm

Jutro z jakimiś ogórami gramy, uwielbiam oglądać takie mecze, bo będzie spora rotacja, pierwszy win na SB się szykuje no i sporo bramek mogłoby dobrze wpłynąć. Wraca CHO i James, zagra pewnie Glimour i może Maatsen. Tammy, Mason i Tomori powinni odpocząć jak dla mnie. Emerson wylatuje na miesiąc więc zostajemy tylko z Alonso, spoko by było dlatego tym bardziej ograć tego Maatsena, bo może się przydać, a w pre-seasonie imponował.

A z offtopowych rzeczy to pochwalę się, że udało mi się dziś obronić magistra.

Fantom - Sro Wrz 25, 2019 9:19 pm

Gratulacje Przemo!
a co do meczyku to szkoda że nawet dziś bez czystego konta

To Barkli już nie jest naszym penalty takerem?

Kipisz - Czw Wrz 26, 2019 4:45 pm

Gratki Przemko :)
Swoją drogą jak stronka padła to pewnie i forum padnie.
Jakieś plany/pomysły na plan awaryjny?

Patryk - Czw Wrz 26, 2019 6:17 pm

stronka padła bardzo dziwnie, bo z tego co wywnioskowaliśmy to ktoś jej pomógł :D serwer dalej jest opłacany, a ktoś namieszał przy czymś tam. prawdopodobnie.
Kipisz - Pią Wrz 27, 2019 2:09 pm

Jak macie jakieś logi czy coś to chętnie zajrzę. Wątpię, że coś mi się uda wskórać, ale spojrzę fachowym okiem i powiem "faktycznie nie działa" :D
Patryk - Pią Wrz 27, 2019 8:26 pm

To jest do ogarniecia, z tego co corrny mówił. tylko walikoń od drogby nie ma czasu póki co :P
Fantom - Sob Wrz 28, 2019 3:40 pm

Kante znowu coś boli i poza kadrą. Wydaje mi się że to nie może być przypadek. Odbija się na nim kilka sezonów ciągłego grania na najwyższym poziomie. On się po prostu aż za bardzo zajeżdżał
Patryk - Sob Wrz 28, 2019 4:00 pm

Fantom napisał/a:
Kante znowu coś boli i poza kadrą. Wydaje mi się że to nie może być przypadek. Odbija się na nim kilka sezonów ciągłego grania na najwyższym poziomie. On się po prostu aż za bardzo zajeżdżał

ale to imo tez wina Lamparda. Chociaz poprawcie mnie, jesli sie myle. Wrocil po kontuzji i na wstepie dostal 120 minut z Liverpoolem w Superpucharze. Teraz wrocil i znowu od poczatku zajezdzany w meczu z LFC. Po tylu problemach to imo powinien schodzic z lawki i po meczu obserwowac jak organizm zaregowal na wysilek w meczu. Trening to jedno, mecz to drugie. Przeciwnik nogi nie odstawia.

Przemo77 - Sob Wrz 28, 2019 4:57 pm

Zacząłem oglądać w 30 minucie, ale nie wiem jak Lampard chce, żebyśmy strzelili gola z Pedro, Willianem i Barkleyem odpowiedzialnymi za atak.
Patryk - Sob Wrz 28, 2019 4:59 pm

Przemo77 napisał/a:
Zacząłem oglądać w 30 minucie, ale nie wiem jak Lampard chce, żebyśmy strzelili gola z Pedro, Willianem i Barkleyem odpowiedzialnymi za atak.

Nie ma zbytnio (póki co) innych rozwiązań. Pulisic slabo, Cho trzeba spokojnie wprowadzać i robią się problemy. No ale te setki Barkleya, Alonso i Pedro to dramat w trzech aktach.

Fantom - Sob Wrz 28, 2019 5:19 pm

No ja bym chętnie w końcu zobaczył trójke CHO-Mount-Pulisic za Abrahamem, przecież tam świeżość, wymienność pozycji i jakość akcji była by kilka razy lepsza od tych starych kasztanów. Willian w pierwszej połowie miał tylko jeden schemat akcji, zejście na prawą i strzał w obrońce.

[ Dodano: Sob Wrz 28, 2019 5:41 pm ]
Wszedł Callum za Pedro i odrazu to lepiej wglada. A Willianowi jak na złość za setnym razem oklepany schemat sie szczesliwie udał po rykoszecie xd

[ Dodano: Sob Wrz 28, 2019 5:50 pm ]
No i mamy 1 czyste konto w tym sezonie, w końcu

Przemo77 - Sob Wrz 28, 2019 5:57 pm

Ok, Pulisic słabo, ale ostatnio Pedro to w kompletne nieporozumienie. CHO i Jamesa integrować będziemy powoli najwyraźniej. Mecz z Lile teraz arcyważny, więc nie zdziwiłbym się, gdybyśmy wyszli podobnym składem - może z Kovacicem w środku od 1'.
Fantom - Sro Paź 02, 2019 7:43 pm

Jak dzisiaj przewidujecie? Bez 3 punktów niestety będzie bardzo ciężko wyjść z grupy. Liczę na CHO od 1 minuty, na Pulisica raczej nie ma szans i znowu będzie Willian. Abraham ma dzisiaj urodziny, tak przypadkiem zobaczyłem na transfermarkcie, więc mógłby fajnie je przypieczętować ;)

[ Dodano: Sro Paź 02, 2019 9:34 pm ]
o znowu gol z rożnego, dobrze że to ćwiczymy

Kipisz - Sro Paź 02, 2019 10:04 pm

Te piętki Williana chyba nikogo już nie zaskakują. O ile faktycznie czasem mogą się przydać o tyle w jego przypadku widać od razu, że to zrobi. Biegnie do piłki na sporej prędkości i jeśli będzie chciał iść dalej do przodu to albo wyjdzie na aut albo wbiegnie w przeciwników, zatrzymać się nie da rady - no musi być piętka.
Fantom - Sro Paź 02, 2019 10:11 pm

Literalnie każdy, KAŻDY rożny to zagrożenie przy naszej bramce. Kompletnie nie umiemy się zachować, właśnie prawie nam wpieprzyli na 2-1
Przemo77 - Czw Paź 03, 2019 9:50 pm

Noo stałe fragmenty to mroziły krew w żyłach, wszyscy twierdzą, że to przez bronienie w strefie i w sumie jest chyba w tym trochę racji, bo większość drużyn gra strefę + krycie indywidualne. W systemie z dwójką w środku Jorginho kompletnie się nie odnajduje. Brakowało strasznie przejścia z rozgrywania w obronie do ataku, Jorginho za napastnikami przeciwnika, nie schodził po piłkę, co zwykle robi. Willian strzelił piękną bramkę (trochę szczęśliwą imo) i chwała mu za to, ale poza tym średnio mi się podobał. CHO ma póki co świetne liczby i liczę, że zacznie z Southamptonem. Świetnie też, że James zadebiutował w CL, przyzwoity mecz. Myślę, że czas, żeby odpoczął Mount.

Swoją drogą Tomori, Mount, Abraham i Barkley powołani do reprezentacji Anglii.

Fantom - Nie Paź 06, 2019 3:18 pm

Co za gol Abrahama i co za podanie CHO. Miód

[ Dodano: Nie Paź 06, 2019 3:52 pm ]
Tomori po dobrym meczu z Lille dzisiaj bardzo niepewnie, 2 gole mogły już paść po jego stratach. Przy straconej bramce to już cała defensywa była jak dzieci we mgle. Za to w ofensywie gramy miód, cała 4 z przodu gra świetne zawody i stawia Pulisica w coraz gorszej sytuacji. Chociaż chciałbym żeby dzisiaj dostał troche minut i fajnie jakby był chociaż wyżej w hierarchii od Pedro tak jak dzis, a nie że nie ma go nawet na ławce.

[ Dodano: Nie Paź 06, 2019 4:50 pm ]
No i fajnie, wszedł i cyknął piękną asyste. Jak dla mnie może wyjsc w nastepnym kosztem CHO, bo dzisiaj poza asystą troszkę psuł akcje. Willian za to wszedł w buty Hazarda w tym meczu

[ Dodano: Nie Paź 06, 2019 4:57 pm ]
Fajnie zaczyna wyglądać sytuacja w tabeli. MU i Tottki kopią się po czołach, Arsenal też raczej nie będzie regularnie punktować a my do 13 kolejki mamy teoretycznie łatwe mecze i tylko 2 punkty do drugiego City.

BeBack - Nie Paź 06, 2019 10:01 pm

Można powiedzieć, że topka gra dla Lamparda, bo po pierwszych kolejkach wyglądało to beznadziejnie, a na dzień dzisiejszy mówimy o 2 pkt do drugiego miejsca. Dziwny to będzie sezon i jeszcze nie raz się to wszystko wywróci do góry nogami. Ekipa kloopa jak narazie miażdży :shock:
Patryk - Wto Paź 08, 2019 4:17 pm

Jak ktoś zagłosuje na PiS to go banuje. uprzedzam XD
Przemo77 - Sro Paź 09, 2019 7:47 pm

W takim razie dobrze, że Kazikx się nie odnalazł po migracji na stronę.
Fantom - Sob Paź 12, 2019 12:47 pm

A ja polecam na jutrzejszy obiad skonsumować Ruskie pierogi ;)
Sauron35 - Pią Paź 18, 2019 11:07 pm

Patryk napisał/a:
Jak ktoś zagłosuje na PiS to go banuje. uprzedzam XD

A jak na Konfederację?

Przemo77 - Nie Paź 20, 2019 9:11 am

A co ma do tego Konfederacja?
Fantom - Sro Paź 23, 2019 5:22 pm

głosowanie na konfe świadczy o rigczu.

Dzisiaj się zapowiada ciekawy meczyk, dwie młode drużyny, zobaczymy czyja młodzież lepsza. Patrząc na to jak Ajax klepie w naszej grupie będzie bardzo ciężko

[ Dodano: Sro Paź 23, 2019 7:23 pm ]
Hudson dzisiaj wszystko psuje, niech sie ogarnie albo Pulisc szybko in w drugiej połowie. Willy tez niewidoczny

[ Dodano: Sro Paź 23, 2019 7:25 pm ]
Nie no kompletny dramat on gra..

[ Dodano: Sro Paź 23, 2019 7:33 pm ]
ale mamy farta, dziekujemy Panie Marciniak

[ Dodano: Sro Paź 23, 2019 8:19 pm ]
CHO najgorszy na boisku a schodzi Willian, szkoda bo jego doświadczenie mogłoby się przydać, mimo że nie gra super.

[ Dodano: Sro Paź 23, 2019 8:33 pm ]
Nie rozumiem jak można sadzać tego Pulisica na ławie, przecież to kot

[ Dodano: Sro Paź 23, 2019 8:40 pm ]
JEST! Jak Amerykanin nie wywalczył sobie 1 składu na nastepny mecz ligowy to w Chesea panuje kolesiostwo. Batman też zasłużył!

[ Dodano: Sob Paź 26, 2019 7:48 pm ]
Dzisiejszy mecz pokazuje ile jeszcze CHO musi poprawić, póki co Willian i Pulisic poziom wyzej. Nie moze ciagle grac w pierwszej jedenastki tylko ze wzgledu na ogromny potencjał

Patryk - Sro Paź 30, 2019 1:21 pm

Nie ma to jak oceniac pilkarza po jednym meczu XDD
Fantom - Pią Lis 01, 2019 8:23 am

Skad pomysł że po jednym? Pulisic zq kazdym razem jak wchodził z ławki robił coś ekstra. CHO ma ten problem co Willian, czyli podejmiwanie decyzji w kluczowych momentach ale wszystko jest do wyrobienia. Chociaz wczoraj Amerykanin nie błyszczał.
Patryk - Pią Lis 01, 2019 8:56 am

Bo po meczu z LFC grał
Mega kupe. CHO wszedł po kontuzji i za ogoe
Ile? 3 asysty w 3 meczach pod rząd?

Przemo77 - Pon Lis 04, 2019 1:06 pm

Teraz jesteśmy w ogóle w świetnej sytuacji, w następnej kolejce City gra z Liverpoolem, a Leicester z Arsenalem. Trzeba wygrać z Crystal Palace i możemy nawet wskoczyć na 2 miejsce.
Fantom - Wto Lis 05, 2019 10:34 pm

co tu się odwala w tym meczu to ja nie

[ Dodano: Sob Lis 09, 2019 2:03 pm ]
Pulisic to ma kontrole piłki i drybling na podobnym poziomie co Hazard. Strzał w 10 ten transfer

Patryk - Czw Lis 28, 2019 8:40 am

Pulisik nie ma w polowie tak dobrego dryblingu jak Belg
avi__2002 - Sob Lis 30, 2019 5:34 pm

Nasza obrona to jest dramat

[ Dodano: Sob Lis 30, 2019 5:35 pm ]
Nasza obrona od początku sezonu to wielki dramat.

[ Dodano: Sob Lis 30, 2019 5:35 pm ]
Sorki za podwójny post

[ Dodano: Sob Gru 14, 2019 5:49 pm ]
Panowie co powiecie na nasza grę ?

Przemo77 - Wto Gru 17, 2019 9:20 pm

Avi nie możesz edytować komentów, bo nawet nie podbijasz tym wątku i nie wiadomo czy ktoś tu coś piszę w ogóle. No teraz nadszedł trudniejszy okres dla nas. Paradoksalnie uważam, że wszystko się popsuło przez powrót Kante. Kompletnie zaburzył on równowagę zespołu i nie ma jak go upchnąć, a nie daje tego co Jorginho i Kovacic w swoich rolach. Jak dla mnie to na ten moment trzeba grać środkiem Jorginho-Kovacic, a Kante może być dobry przy w parze z Rubenem, bo ta para moim zdaniem najlepiej by się uzupełniała. Brakuje zupełnie polotu w ofensywie ostatnio i chciałbym, żeby CHO więcej pograł, bo on daje tą bezpośredniość w atakach.
BeBack - Pią Sty 10, 2020 4:01 pm

Żyje ktoś tutaj jeszcze ? :mrgreen:
przyboj9 - Czw Lut 27, 2020 8:37 pm

No to strona chyba zdechła jak nasza defensywa z Bayernem :<
perzu25 - Wto Kwi 28, 2020 8:45 pm

Oo i widzę, że chociaż forum działa. Myślałem, że strona kompletnie padła.