Chelsea Londyn
Forum portalu www.chelsea.pl

Inne ligi - Liga Francuska (Temat Zbiorczy)

Robbie - Nie Mar 12, 2006 3:52 pm
Temat postu: Liga Francuska (Temat Zbiorczy)
Rozmowy na temat Ligi Francuskiej.
champion - Pon Mar 13, 2006 9:06 pm

Z Milanem Lyon da radę,ale z Barcą raczej nie.
lampardfan - Wto Mar 14, 2006 12:32 pm

Lyon to bardzo dobra drużyna, napewno najlepsza w lidze francuskiej a także jedna z najlepszych w Europie :) Siła tego zespołu tkwi w poukładanej i zespołowej grze, o sile zespołu decydują także pojedynczy gracze tacy jak np. Juninho który świetnie wykonuje rzuty wolne, nie możemy zapominać także o takich zawodnikach jak Wiltord, Malouda czy Tiago którzy także są motorem napędowym tego zespołu.
Thorax - Wto Mar 14, 2006 6:24 pm

Moim skromnym zdaniem Lyon wygra obecną edycję Ligę Mistrzów. Grają ładną piłkę, strzelają dużo, ładnych bramek. Czeka ich trudny mecz z Milanem, ale myślę, że sobie poradzą. Po odpadnięciu Chelsea, kibicuje Lyonowi, żeby wygrał i wydaje mi się, że mają realne szansę.

champion napisał/a:
Z Milanem Lyon da radę,ale z Barcą raczej nie.

Robbie napisał/a:
[...] wyeliminuje Benfikę w półfinale

Skąd ta pewność?
Ale w tym przypadku podziele zdanie Robbiego, nie dlatego, ze po przegranej źle życze Barcelonie, ale myśle, że sprawią kolejną niespodziankę (wyeliminowanie The Reds). Może nawet Benfica wygra LM, zaskoczy tak jak Porto. 1:1 na Camp Nou i 0:0 w Lizbonie.

Danielos - Wto Mar 14, 2006 10:56 pm

Licze ze Olympique Lyon pokona Barcelone co prawda to tylko marzenia ale pomarzyc wolno :P
Thorax - Sro Mar 15, 2006 7:20 am

Narazie niewiadomo czy Barcelona przejdzi i czy Lyon da radę Milanowi :roll:
Tomasz - Sob Mar 18, 2006 10:58 pm

Robbie napisał/a:
wyeliminuje Benfikę w półfinale

Podoba mi sie takie podejście. :mrgreen: Nie ukrywam, ze tez podobałby mi sie taki scenariusz chociaz w to wątpie... Benfica musiałaby zagrac swiatowy futbol zeby pokonac Barcelone, no ale wszystko w futbolu mozliwe.

Danielos napisał/a:
Licze ze Olympique Lyon pokona Barcelone co prawda to tylko marzenia ale pomarzyc wolno

Nie rozumiem czemu tak uwazasz. Barca i Lyon to dwie grajace bodaj najladniejszy futbol druzyny(przynajmniej tak twierdzą ci którzy cenią sobie finezję i kunszt a nie przemyślana taktyke i skuteczność :wink: ). Wiele osób wlasnie bardzo nie docenia Lyonu, np ostatnio mój kumpel po losowaniu cwiercfinałów LM palnął: "Dobrze ze Lyon trafił na Milan bo przynajmniej przejdzie Milan a nie JAKIŚTAM Lyon". Kolega chyba nawet nie wiedział, ile razy z rzedu OL zdobyło mistrzostwo Francji... a ja wlasnie uwazam ze tylko Francuzi sa w stanie pokonac Barcelone, i dlatego, tak jak th0raX to wlasnie im bede kibicował w dalszej czesci Ligi Mistrzów. :grin: Po za tym żaden gloryhunter (świetne słowko :razz: ) z mojej klasy nie kibicuje Lyonowi wiec bede miał w szkole swiety spokój i nikt nie bedzie mnie wnerwiał jak Olympique wygra całą edycje.

Aha no i jest jeszcze jeden powód dla którego lubię Lyon. Mianowicie nasz byly piłkarz Tiago, którego zawsze lubiałem. Na marginesie dodam ze nie rozumiem po co go Abram sprzedał. :???:

Thorax - Sob Mar 18, 2006 11:43 pm

Tomasz napisał/a:
Benfica musiałaby zagrac swiatowy futbol zeby pokonac Barcelone, no ale wszystko w futbolu mozliwe.

Czy ja wiem... barca może non stop atakować a Benfica ciągle się bronić. I padnie wyniek w Benfice 0:0, a na Camp Nou padnie remis 1:1 po strzale z wolnego Sabrosa'y. I już niespodzianka gotowa. Albo poprostu Barca zlekceważy przeciwnika i doznają sromotnej klęski ;)

Tomasz napisał/a:
Mianowicie nasz byly piłkarz Tiago, którego zawsze lubiałem. Na marginesie dodam ze nie rozumiem po co go Abram sprzedał.

Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś przeczytałem, że był on warunkiem kupna Essiena. Ale oczyswiście mogę się mylić.

Monk - Wto Cze 13, 2006 4:52 pm

Ja tam wole OM
chelsea drogba - Sro Cze 14, 2006 3:31 pm

ja ich nie lubie.zdecydowanie z francji wole PSG!!!!
Robbie - Sro Cze 14, 2006 8:59 pm

W sygnaturce pod postem Drogba, a Ty wolisz PSG :P
Frankieciara - Sro Cze 14, 2006 9:16 pm

Ja bardzo lubie Lyon, fajnie grają, i te rzuty wolne Juninho

PS: Mój 50 post!!!!! :wink: :wink: :wink:

chelsea drogba - Sro Cze 14, 2006 9:17 pm

ludzie sie zmieniaja a ja sie nie moge :P drogbe wyslawiam PSG lubie a lyonu nie :D
Zuzul - Sro Sie 09, 2006 10:44 am

hmmm Szczeze mowiac jest o moja ulubiona druzyna razem z chelsea tam gra moj ulubiony pilkarz juninho :lol: :mrgreen:
kuba_m - Czw Sie 17, 2006 2:00 pm

Ja bardzo lubie lyon poniewaz maja bardzo wartosciowych pilkarzy na czele z Juninho Pernambucano.Chcialem nazwac swojego psa tak,ale to nie wypalilo. :sad:
_Frank_Lampard_ - Pon Wrz 11, 2006 5:59 pm

Myśle że Lyon w tej LM zajdzie dalego gdyż ma dużo świetnych piłkarzy takich jak Malouda, Govou czy Juninho. Z takim składem można naprawde wiele ździałać.
Luanne - Sro Wrz 20, 2006 11:17 am

No Malouda i Juninho sš œwietni, Do tego dochodzi jeszcze Tiago (œwietny ekspiłkarz Chelsea który zmaœcił akcje w meczu Holandia- Portugalia, no cóż każdemu może się zdarzyć). Lyon poprostu w lidze francuskiej króluje :mrgreen:
!EpSo! - Sro Wrz 20, 2006 7:48 pm

Lyon jest dobrym zespolem dotego czarnym koniem LM!
Sadze ze jezeli szczescie bedzie im sprzyjac moga zajsc naprawde daleko!
Po pokonaniu Realu widac ze beda bardzo sie starac w LM wkoncu pokonac Real M. to jest jakis wyczyn ;-) !
Ja toleruje Lyon ze tak powiem jest mi Obojetny!

BlueRossoNeri - Czw Wrz 21, 2006 3:45 pm

Lyon mozna nazwac Maszyna do Zabijania. W lidze francuzkiej juz maja tytul. W Europie sa tez jedna z lepszych druzyn, ale w LM nie maja szczescia podobnie jak CFC. Co to Real pokonac :lol:
MarcinChelsea - Nie Wrz 24, 2006 11:53 am

Lyon to zdecydowanie najlepsza drużyna w Francji i myślę że ta opinia będzie się utrzymywała przez jeszcze kilka a moze jeszcze więcej sezonów. Ligue 1 wygrywa zawsze Lyon, w LM z klubów francuskich tylko Lyon ( Puchar Francji chyba sobie olewają;) ). W tamtej edycji omal nie sprawdzili niespodzianki i nie wyszli zwycięsko z pojedynku z Milanem. Tak utytułowane drużyny jak m.in Real Madryt już sobie niestety nie radzą z Francuzami. Sądzę że w Champions League w tym sezonie Olympique moze sprawić wielką niespodziankę
Luanne - Nie Wrz 24, 2006 7:15 pm

No Lyon jest niesamowity jak do tej pory ani jednej porazki (tylko jeden remis) wczoraj grali przeciwko Lille, i wygrali 4:1 (Cris strzelil samoboja). Meczu niestety nie widzialam calego. :cry: Ale kuzyn mowil ze ladny i chwalil Freda.
matti_134 - Pon Wrz 25, 2006 2:48 pm

Marsylia sie wzmocniła, i gra jeszcze lepiej, a przecież zawsze była zespołem dobrym. To z OM przyszedł do Chelsea Didier Drogba. To do OM został wypożyczony Djibril Cisse (kiedyś też tam grał), który niedługo powróci po kontuzji. To w OM gra Frank Ribery, rewelacja minionego mundialu. To wspaniały zespół z tradycjami, sukcesami, ambicjami i świetnymi zawodnikami.

Ale...

Olympique Lyon, jak napisałeś, dominuje od 4 lat , i bardzo trudno będzie odebrać im mistrzostwo, myśle że znowu zostaną mistrzem Francji. Nie zdziwiłbym się, gdyby również wygrał Champions League.

OM jak narazie bardzo dobrze, ale czuje że w pewnym momencie się zatrzyma, i Lyon, może nie tak pewnie jak w ostatnich latach, ale zdobędzie mistrzostwo. Mam nadzieje tylko, że OM zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, bo jest to zespół, który do tej elity należeć powinien.

Pisząc ten post, z ciekawości sprawdziłem ostatnie sezone Ligue 1.

poz zespół bramki pkt

2005/2006
1 Lyon 73-31 84
2 Bordeaux 43-25 69

2004/2005
1 Lyon 56-22 79
2 Lille 52-29 67

2003/2004 <- te 2 sezony już ciekawsze :)
1 Lyon 64-26 79
2 Paris SG 50-28 76

2002/2003
1 Lyon 63-41 68
2 Monaco 66-33 67

SzymonK - Pon Wrz 25, 2006 3:14 pm

Teraz odnośnie Lyonu... Napisałeś o sławach i wielkich zawodnikach OM w ostatnich 4 czy 5 latach i teraz popatrz... To właśnie Diarra odszedł do Realu, Francja dzięki właśnie Maloud'zie dostała szanse na dogrywkę MŚ, to właśnie Essien w Chelsea ma świetną formę i jest chwalony przez J. Mourinho. Tak więc obydwa zespoły mają wielkie zasługi w europejskiej piłce ;)
matti_134 - Pon Wrz 25, 2006 3:50 pm

Wiem, po prostu, jak ktoś spojrzy na tabele w ostatnich sezonach to widzi że Lyon to wielki zespół. No a OM był chyba 4, więc trzeba mu udowodnić. A Marsylia jeszcze ma wspaniały... stadion :wink:
Thorax - Pon Wrz 25, 2006 4:12 pm

Patrząc na chwile obecną to Lyon na pewno stoi wyżej. Pięć zwycięstw z rzędu w ostatnich latach mówi samo za siebie. Po drugie w LM prezentuja bardzo wysoki poziom i są wstanie rozgromić galaktyczny Real (tak jakoś w pamięcie siedzi mi ten mecz). Lyon gra bardzo ładnie w ofensywie, wg mnie najładnieszy futbol gra Barcelona, ale na drugim miejscu stoi Lyon. OL jak stwarza sytuacje podbramkowe to obrona wraz z bramkarzem naprawdę mogą się bać ;) Tylko, że ich historia nie jest imponująca, długie lata w Ligue 2, oraz zdobywanie Mistrzostw Francji zaczęło się dopiero pięc lat temu. Marsylia ma na swoim koncie osiem Mistrzostw (byłoby dziewięć gdyby nie korupcja ;) ), ale historia na chwile obecną nie ma znaczenia, więc uważam, że Lyon bez wątpienia jest lepszym zespołem niż Marsylia.

PS. Radze argumentować, jezeli ktoś będzie pisał jednozdanieowe posty to dostanie ostrzeżenie!

Luanne - Pon Wrz 25, 2006 6:57 pm

Ja jestem i tak za Lyonem :mrgreen: Bo im kibicuje, nawet jakby mieli gorszy sklad (chociaz do skladu Lyonu nic niemam bo gra tam Juninho, Tiago, Cris, Fred, Malouda). Nie zostawila bym ich nawet jakby nie mieli zadnych szans, wiem ze potrafia :wink: A nawet jak przegraja nie bede miala zalu :mrgreen:
McLaren - Wto Wrz 26, 2006 1:49 pm

matti_134 napisał/a:
Olympique Lyon, jak napisałeś, dominuje od 4 lat , i bardzo trudno będzie odebrać im mistrzostwo, myśle że znowu zostaną mistrzem Francji. Nie zdziwiłbym się, gdyby również wygrał Champions League.

Od 5 lat, mistrza dowalili też w sezonie 01/02, rzutem na taśmę wyprzedzając Lens. Wówczas swoją epokę miał jeszcze Sonny Anderson. ;]

Stoją pod każdym względem wyżej niż OM. Mają dużo lepszą kadrę, są bogatsi, mają samego Jean Michela Aulasa, a to kolejna cegiełka. Są poza zasięgiem ligi, martwi mnie to, bo sama Ligue 1 nie była ligą monotonną aż do pierwszego tytułu dla Lyonnais. Wówczas kierował nimi jeszcze Jacques Santini, czyli niesprawdzony selekcjoner Les Bleus... OM nie ma z nimi większych szans. Jeśli jeszcze Houllier wykradłby im Ribery'ego to już nie powinni mieć w zimie nadziei na tytuł.

Baartix - Sro Wrz 27, 2006 11:33 am

Patrząc obiektywnie to zdecydowanie lepiej w ostatnich latach radzi sobie klub z Lyonu. Oba kluby nie są mi jakoś bardzo bliskie i oba lubię tak samo. No może z lekkim wskazaniem na OM za wynalezienie nam Drgby :P . Z Francji to ja lubię najbardziej Auxerre, ale to też tylko dlatego, że grają tam Irek i Kamil.

McLaren napisał/a:

Stoją pod każdym względem wyżej niż OM

W ostatnich latach tak, ale póki co w lidze idą łeb w łeb, ale i tak sądzę, że znowu Lyon zdobędzie mistrzostwo i może dojść dość daleko w LM.

_Frank_Lampard_ - Sro Wrz 27, 2006 5:12 pm

Lyon ma w swoim składzie wiele gwiazd ( Fred, Juninho, Abidal, Malouda). Jest jedną z najlepszych drużyn w europie. W tej edycji LM może dojść naprawdę daleko. W pierwszym meczu już tradycyjnie nie dał szans realowi. Oprócz Chelsea to moja druga drużyna, która w tej edycji LM zajdzie wyskoko.
Eldorado - Sro Wrz 27, 2006 6:43 pm

..

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 7:58 pm ]
OM ma wieksze szanse w tym sezonie na pokrzyowanie planow OL, gdyz pierwszy raz od wielu lat nie wymienili w czasie okienka transferowego polowy skladu. Wprowadzaja rowniez mlodziez do druzyny. Bardzo podoba mi sie gra Nasriego. Moze wyrosnac z niego gwiazda francuskiej pilki, oczym swiadczy zainteressowanie jego osoba miedzy innymi Udinese Calcio, badz AS Roma. Włodarze Zebrette(udinese) upatruja w nim nastepce Antioni Di Natale.

MonikaCole#10 - Nie Paź 01, 2006 4:11 pm

Ja osobiście uwielbiam Marsylie. Drużyna z Lazurowego Wybrzeża jest wspaniała :P :D to klub z historią,tradycją i wspaniałymi kibicami. Jak narazie Marsylia gra dobrze choć odpadnięcie z Pucharu UEFA z Mladą Boleslav można uznać za kompromitacje. Nie wiem czy OM będą do końca liczyli się w walce o tytuł z Lyonem. Ligue1 jest teraz pod absolutną dominacją OL i nie sądze aby to miało się zmienić w tym sezonie. Lyon znowu się wzmocnił a Marsylia niestety nie za bardzo. Dobrze że przynajmniej został tam najlepszy piłkarz zespołu-Frank Ribery. W lidze francuskiej wydaje mi sie że z Lyonem w walce o tytuł może liczyć się jedynie Lille. Liga francuska jest zdomonowana przez Olympique już o pięciu lat. Przez co stała się cholernie nudna... :neutral: :mad:
flav. - Nie Paź 01, 2006 4:27 pm

Ja przepadam za Lyonem. Grają ładną piłkę, skuteczną i, co najważniejsze, z dobrym skutkiem (w końcu Wisła ponoć też tak gra... chyba w marzeniach :P ).
Liczę, że zajdą daleko w LM (oj taaak, ale bym się cieszyła na finał Chelsea - Lyon, ach!). Poza tym, rozgromili 'wielki' Real Madryt, za co mają u mnie szacunek i podziękowania.
Mają też naprawdę niczego sobie skład - w bramce genialny Gregory Coupet, na obronie m.in. Cris i Abidal, w pomocy niesamowity Juninho, a w ataku Wiltord.
Nie licząc tego, to wynaleźli nam Essiena :P

Lyon góruje w Ligue 1 od kilku lat. I na dzień dzisiejszy Marsylia tego nie zmieni.

_Frank_Lampard_ - Nie Paź 01, 2006 6:37 pm

Lyon jest najlepszy w Ligue 1. Mają dużo światowej klasy piłkarzy. Gra tam wielu reprezentantów Francji... Co ja gadam, prawie cała drużyna składa sie z francózów. Malouda, Wiltord, Abidal, To tylko nieliczni, którzy doprowadzili francję do wicemistrzostwa świata. Jestem pewny że taką samą formę okażą w klubie. To bardzo mocna drużyna.
kuba_m - Pon Paź 02, 2006 9:17 pm

Moim zdanie Lyon jest najlepszym klubem nie tylko we Francji.W Europie ten francuski zespol moze juz niedlugo wygrywac nawet z Chelsea Londyn... Przeciez w ostaniej kolejce ligi mistrzow mistrz Francji pokonal Real Madryt.Ale zwyciestwa Lyonu nad Krolewskimi mozna nazwac juz tradycja.Powroce jednak do glownego tematu mojej wypowiedzi.W tym sezonie zespol z Lyonu po raz szosty nie bedzie mial sobie rownych i liga Francuska znow bedzie nalezala do ich.Przeciez z takimi pilkarzami az wstyd przegrywac.Szkoda tylko ze w czasie letniego okienka transferowego do Lyonu nie przeniosl sie jeden z bohaterow mistrzostw swiata,pilkarz Olympique Marsylii Franck Ribery. :cry:
Mike - Czw Paź 12, 2006 4:38 pm

Czytając komentarze OL czy OM... i ciągle słysząc o drużynie z Lyonu, ze jest taka najlepsza i wyjątkowa po pokonaniu Realu Madryt - ja powiem, że wolę Marsylie!
Ten klub jest podobnie jak Chelsea, znienawidziony w kraju, lecz ma swoją tradycje, wspanialych kibiców, którzy tworzą niesamowitą atmosferę na meczach (oprawy itp.)

A szczególnie derby Francji czyli OM-PSG :) coś pięknego... więc ja mowie głośno OM!

CloneTrooper - Pią Paź 13, 2006 1:17 pm

W sumie tutaj nie masz racji Chelsea jest podobna do Lyonu gdyż jego potęga to ostatnie dwa lata tak jak nasza to wtedy zdobyli mistrza byli najlepsi. Houlier dobrze zbudował zespół postawił na młodych i zdolnych u nas JM postawił na nieco starszych ale za to ze znakomitym doświadczeniem. Wcześniej w Ligue 1 warunki stawiało PSG OM oraz AS Monaco a Lyon też plasował się w pierwszej piątce.
matti_134 - Pią Paź 20, 2006 9:37 pm

Olympique Lyon - Olympique Marsylia

W ten weekend, słowa w tym temacie, "kto lepszy?" znajdą odpowiedź, bowiem już w niedziele o godz. 21, szlagier Ligue 1, mecz na szczycie ligi francuskiej O. MARSYLIA vs. O. LYON.

To sytuacja tabelowa po 9 kolejkach:

M-ce Drużyna Mecze Punkty Zw-Rem-Por Bramki

1. Olympique Lyon 9 25 8-1-0 22-7
2. Olympique Marsylia 9 20 6-2-1 17-5

Lyon potknął sie tylko raz.
Marsylia miała słabsze mecze ale na własnym stadionie, 4 wygrane na 4 mecze, strzeliła 9 bramek tracąc przy tym tylko jedną (na Stade Velodrome).

Na pewno spotkanie będzie bardzo ciekawe.
Czy OM, zespół z tradycjami pokona dominujący we Francji od kilku lat OL?

Będąc przy temacie Olympique Marsylii, napisze jeszcze, że dzisiaj po półrocznej przerwie do treningów powrócił DJIBRIL CISSE.

ToMeK 11 - Sob Paź 21, 2006 8:36 am

Lyon ma super zawodników:Coupet,Abidal,Reveilerre,Cris,Cacapa,Malouda,Govou,Juninho P.,Kallstrom,Alou Diarra,Carew,Fred,Wiltord.Życzę im wby w końcu doszli do finału LM,bo należy im sie to juz od dobrych kilku lat.Ten sezon w Champions League zaczeli bardzo dobrze(zreszta jak zwykle),mysle ze pokonanie Realu to nie jest wielka sztuka,bo co to za klub!! :twisted: W Ligue 1 jak zwykle deklasują rywali.Za co wielu ludzi ich kocha?!Za piękna ofensywna gre,że nie majac wielkich pieniędzy można zbudować jedna z najlepszych drużyn na świecie.Mój typ Marsylia-Lyon 1:3!! :wink:
chelsea16 - Sro Lis 08, 2006 6:42 pm

SKAZANI NA SUKCES.
Myślę, że co najmniej jeszcze przez kilka lat będą dominować we Francji. Na arenie międzynarodowej powinni w ciągu paru lat powinni dojść przynajmniej do półfinału. Mają praktycznie wszystko czego potrzebuje klasowa drużyna: dobrego bramkarza (Coupet), solidną obronę (Cris), dobre rozegranie (Juninho-te wolniaki) i dory napad (Fred).

Uszo - Sob Lis 11, 2006 4:32 pm

Według mnie Lyon to świetna drużyna z wielka przyszłością. nie przypadkiem jest, że co roku dochodzą daleko w europejskich pucharach. Grają ładną kombinacyjną piłke. Są bardzo skuteczni. Uważam, że wtej chwili są najlepszą drużyna ligi francuskiem ale moją ulubioną w tejze lidze jest Marsylia. Po chelsea to moja ulubiona drużyna. Uwielbiam ich grę i Riberyego ktory gra z wielkim polotem.
CFChelsea - Sro Maj 09, 2007 11:58 pm

Mimo iz Olympique Lyon to dobry zspoł wybieram Olympique Marsylia , z tego powodu ze grało tam wielu znakomitych zawodników np Eric Cantona , Fabien Barthez , Rudi Völler i wielu wielu innych. Oczywisciebyli w tym klubie tez tacy ktozy grali lub grają do tej pory w Chelsea :mrgreen: np Marcel Desailly , Didier Deschamps , Frank Leboeuf , Didier Drogba , Claude Makélélé , William Gallas
Blazer - Sro Paź 31, 2007 6:04 pm

Myślę, że Lyon jest lepszy.Chodź w Lidze Mistrzów przegrali z Barceloną 3:0 tak jak z Rangers Glasgow.Ale Marsylia jest na strefie spadkowej w lidze.Wybieram Lyon.
Fischer - Sro Gru 19, 2007 8:05 pm

Ja ogólnie nie lubię ligi francuskiej. Gra tam jest według mnie nudnawa, tym bardziej że można ją bardzo prosto podzielić na kluby:
-klasa 1: Olimpique Lyon
-klasa 2: pusto
-klasa 3: pusto
-klasa 4: cała reszta
(i tu zaznaczę: wiem że przesadzam, ale to oddaje kolej rzeczy)
Lyon poprostu dominuje, no dobra, cośtam ma do powiedzenia Marsylia, Bordeaux czy Lille, ale i tak niewiele. Kiedyś nawet lubiałem Nantes, to piękny klub z tradycjami, ale (przez Bartheza :mad: ) został zdegradowany do drugiej ligi.

Robbie - Czw Gru 20, 2007 11:10 pm

Jeszcze ost Marsylia pokonała na wyjeździe Liverpool, więc chyba aż tak źle z tymi klasami nie jest ;)
Poza tym w ost kilku lat w wielkim dołku jest PSG, aczkolwiek to też wielki klub. Czy Nantes lub St. Etienne.
Fakt, że Olympique Lyonnais ma teraz tak wielką przewagę nad resztą stawki to tylko geniusz Aulasa i jego wytrwałość w trzymaniu się biznes planu, inwestycji w lokalny rynek (wszak nie tylko o klub piłkarski chodzi) i znakomitej umiejętności negocjacji z innymi.
Ja za lyończykami przepadam bardzo, ta sympatia jest tak długa jak miłość do Chelsea i trwa już ponad dekadę. Nadal chyba mogę się uznać za największego kolekcjonera pamiątek OL nad Wisłą - mam naprawdę mnóstwo różnego rodzaju pamiątek z podróży do Lyonu (nomen amen najpiękniejsze po Barcelonie moim zdaniem miasto Europy!).
Miło teraz patrzeć jak są na szczycie :) [szkoda tylko, że awans do kolejnej rundy LM mają kosztem the Gers :/ ]

Sebek19 - Czw Lut 12, 2009 12:39 pm

Pewny swego nie może być także Lyon, dotychczas nie mający żadnej konkurencji w League 1, w tym sezonie musi się obawiać depczących mu po piętach Bordeaux, PSG a także Marsylia i Toulouse. Wogóle to różnice pomiędzy zespołami z pierwszej 5-6 są bardzo niewielki a zwłaszcza pomędzy pozycjami 1 a 3. Cztery punkty to bardzo niewiele, patrząc na poprzednie sezony. Lyon po prostu nie zachwyca w tym sezonie, częściej rozczarowując. Wydaje mi się jednak że w najbliższej kolejce nie powinni mieć większych kłopotów ze zdobyciem 3 oczek, ponieważ zagrają z Le Havre, okupującym 20 lokatę. Pozostali rywale Lyonu zagrają swoje mecz z:
Paris SG vs St. Etienne
Monaco vs Marsylia
Bordeaux vs Grenoble
Sochaux vs Toulouse

Aver - Czw Lut 19, 2009 7:50 am

ostatnio Bordeaux sie włączyło do walki o tytuł, to mój faworyt w lidze Francuskiej :wink: ,ale Lyon z sił nie opada...
Sebek19 - Czw Lut 19, 2009 1:18 pm

Aver napisał/a:
ostatnio Bordeaux sie włączyło do walki o tytuł, to mój faworyt w lidze Francuskiej ,ale Lyon z sił nie opada...

Lyon jedzie "na rezerwie paliwa" które zatankował w 2001 - 2002 ( i do tamtej pory jedzie tak i raz na jakiś czas dotankuje coś) czyli kiedy do klubu zawitał m.in Juninho Pernambucano i zaczeło się wygrywanie tytułu za tytułem. W tym czasie odeszło wielu dobrych graczy. Jedyne co dobre spotkało w trakcie tej podróży Lyon to Benzema. Mam nadzieję że jeszcze ktoś się włączy do walki o tytuł w League 1.

Thimesh - Czw Lut 19, 2009 4:06 pm

Sebek19 napisał/a:
Jedyne co dobre spotkało w trakcie tej podróży Lyon to Benzema.

lekka przesada

Sebek19 - Czw Lut 19, 2009 6:54 pm

Thimesh napisał/a:
lekka przesada

ok, może jeszcze te 7 zdobytych tytułów mistrza League 1

Kociek - Sro Maj 27, 2009 1:54 pm

Czyli to już pewne. Juninho opuscza Lyon po wielu latach gry w tym klubie. Widać chce regularnych występów, a w obecnym klubie nie ma juz ich za wiele. Przypominam, że ma 34 lata. Narazie zainteresowanie nim wyraził Werder.
DROGBA13 - Sro Maj 27, 2009 2:03 pm

Jest to niezwykle dośwaidzczony zawodnik, świetnie wyszkolony a jego stałe fragmenty gry nieraz dawały Lyonowi wiele dobrego. Mam nadzieję, że Juninho znajdzie się w dobrym zespole i pogra jeszcze ze 2 lata na dobrym poziomie.
Kociek - Sro Maj 27, 2009 2:06 pm

Jeśli zawitałby w Werderze, to chyba nie byłaby zła decyzja, bo zatąpiłby Diego. A taki zawodnik na pewno by się przydał temu klubowi.

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 7:25 pm ]
Bordeaux wykupiło z Milanu Gourcuffa za 15 MLN euro. Podpisał 5-cio letnią umowę. I chyba dobrze zrobił, bo nie jest za mocny narazie na europejskie podboje.

[ Dodano: Wto Lip 28, 2009 8:56 pm ]
Cytat:
Fernando Morientes zmienia otoczenie. Doświadczony napastnik będzie biegał po boiskach Francji. w barwach Olympique Marsylia.

33-letni napastnik do drużyny z Marsylii trafił na zasadzie wolnego transferu. Przez trzy ostatnie sezony bronił barw hiszpańskiej Valencii. Morientes dobrze zna Didiera Dechampsa, który prowadzi Marsylię. Pod jego skrzydłami, popularny "El Moro" grał z AS Monaco w finale Ligi Mistrzów.

Morientes był zawodnikiem m. in. Liverpoolu i Realu Madryt. Grał w finałach MŚ 1998 i 2002 z reprezentacją Hiszpanii.

To chyba dobry klub jak dla niego, bo forma juz nie ta co kiedyś. Ale przynajmniej zagra jeszcze w europejskich pucharach.

[ Dodano: Sro Lip 29, 2009 7:51 pm ]
A Lyon dalej sie wzmacnia:
Cytat:
Kolejnym pozyskanym zawodnikiem jest Bafetimbi Gomis, który podpisze pięcioletni kontrakt. Jego poprzedni klub, czyli Saint Etienne, otrzyma 13 milionów euro plus dodatkowe 2 miliony euro uzależnione od występów piłkarza.

Poprzednie transfery to Lisandro Lopez i Aly Cissokho z Porto oraz Michel Bastos z Lille.

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 2:37 pm ]
Warto podsumowac także transfery ligi francuskiej. Tutaj kluby wydały 220MLN Euro. Najwięcej oczywiście Olimpique Lyon - 72,5MLN, na drugim miejscu pod tym wzgledem znalazł się także Olipique, ale ten z Marsylii - 41,3MLn przeznaczone na transfery, a na trzecim Bordeaux - 30MLN wydanych na nowych zawodników

DROGBA13 - Nie Sie 30, 2009 2:28 pm

Napastnik reprezentacji Islandii Eidur Gudjohnsen w najbliższy poniedziałek podpisze umowę z francuskim AS Monaco. Umowa ta będzie obowiązywała 2 lata. 30-letni piłkarz odrzucił oferty z angielskiej Premier League. Piłkarzem byli zainteresowani, między innymi West Ham United i Manchester City.
Powodzenia Eidur. :mrgreen:

xaveryponek - Pią Sty 17, 2014 9:53 am

Dominik Furman z Legii trafił do Toulouse FC. :)
http://www.warszawa.sport...oulouse_FC.html

wielkie osłabienie legii, kolejny młody talent idzie grzać ławę :(