Chelsea Londyn
Forum portalu www.chelsea.pl

Inne ligi - Liga Holenderska (Temat Zbiorczy)

maciek - Pią Lis 12, 2004 1:35 pm
Temat postu: Liga Holenderska (Temat Zbiorczy)
Rozmowy na temat Ligi Holenderskiej.
Lukasenko - Pią Lis 12, 2004 1:47 pm

Zgadzam się z tobą, szkoda tylko, że tak żadko gra.

A co myślisz o Niedzielanie, bo ja sądze, że się marnuje w NEC, nie powinien opuszczać Groclinu

maciek - Sob Lis 13, 2004 2:45 pm

Cytat:
A co myślisz o Niedzielanie, bo ja sądze, że się marnuje w NEC, nie powinien opuszczać Groclinu

Może i tak ale w NEC ma większe szanse na wypromowanie się.

Lukasenko - Sob Lis 13, 2004 3:39 pm

No, w sumie tak. Tylko, że w pierszych meczach pokazywał się z dobrej strony, a teraz to cienizna.
fanka-lamparda - Sob Lis 13, 2004 10:32 pm

nom fakt faktem ze Smolarek najlepszych z tym z Holandii i mozemy tylko zalowac ze nie gra w pierwszej 11 bo i by byl wtedy przydatny w reprezentacji bo ma spory potencjal a co do Niedzielana..hmm...wydawalo sie ze po udanym poczatku podbicie NEC i l.holenderskiej stoi przed nim otworem le teraz ?? to przez te ciagle kontuzje ktore od transferu do NEC go gnebia ale moze w koncu limit pecha wyczerpal i znofu sie odkuje i zacznie grac tak jak wsyscy od niego oczekuja oby zycze mu tego :)
SOBOL - Pon Lis 22, 2004 6:56 am

Gdyby nie kontuzje Niedzielan byłby gwiazdą Eredivisie.W styczniu przechodzi prawdopodobnie do Anderlechtu i w jego ślady powinien iść Smolarek.Dopuki w Roterdamie będzie Gulit Ebi sobie nie pogra.
maciek - Pon Lis 22, 2004 6:01 pm

Zgadzam się z tobą SOBOL myślę że Smolarek powinien dać ultimatum albo zagra parę meczy i pokaże się z dobrej strony albo odhodzi z Feyenoordu. :D
Lukasenko - Sro Lis 24, 2004 4:23 pm

Jeszcze niedawno możliwe było że do Eredivisie trafi kolejny Polak. Ajax ma kłopoty z napastnikami i chciał kogoś kupić. Na celowniku znalazł się Maciek Żurawski i Angelos Charisteas. Jednak raczej Ajax zdecyduje się na Charisteasa i w sumie dobrze. Maciek mógłby się zmarnować w Holandii tak jak Ebi Smolarek i Niedzielan.
maciek - Pią Lis 26, 2004 5:40 pm

Cytat:
zmarnować w Holandii tak jak Ebi Smolarek

Smolarek się niezmarnował tyko trener niedaje mu szansy gry w pierwszym składzie.

Lukasenko - Pią Lis 26, 2004 8:57 pm

Cytat:
Smolarek się niezmarnował tyko trener niedaje mu szansy gry w pierwszym składzie.

No to w sumie jest to samo, jeśli ktoś nie gra, a nie ma ku temu przeszkód, to jak mam to nazwać?

maciek - Sob Lis 27, 2004 8:44 am

Mogłeś napisać że Smolarek się marnuje i że najlepiej by było gdyby przeszedł do innego klubu :D
Lukasenko - Sob Lis 27, 2004 1:05 pm

No właśnie, powiedziałeś praktycznie to samo co ja. Tylko tobie chodziło o to, że marnuje się nie grająć, a mi że zmarnował się w FEYENOORDZIE, tylko w klubie, nie jako piłkarz.
maciek - Sob Lis 27, 2004 3:00 pm

no tak ale lepiej by było gdyby przeniósł się do innego klubu. :wink:
UKI - Pią Lut 18, 2005 8:23 am

najlepszy jest Van der Vaart zawsze lubiłem oglądać jego grę.
Chomidinho - Pon Lut 21, 2005 11:45 am

mysle że nie jest taki beznadziejny ja tam go lubie na 5o%
SOBOL - Pon Lut 21, 2005 2:33 pm

Najlepszym piłkarzem poprzedniego sezonu został uznany obrońca AJAXU Nigel de Jong, najbardziej cenię VAN DER VAARTA choć nie imponuje teraz formą, a obecnie najlepiej swoje obowiązki wypełnia chyba Dirk Kuijt niestety bo jego i Feyenoordu oraz PSV po prostu nie trawię.
Chomidinho - Pon Lut 21, 2005 10:18 pm

najlepiej sobie radzą Rząsa i Radomski
Chelseak - Czw Mar 10, 2005 2:51 pm

Niedzielan chyba nie gra najlepiej Smolarek dosc dobrze ale holenderska liga jest liga slabsza...
Chelseak - Czw Mar 10, 2005 2:56 pm
Temat postu: Re: Beznadziejny Feyenord
Filipek napisał/a:
Co myslicie o beznadziejnym Feyenordzie prowadzonym przez Ruuda Gulita.W ostatniej kolejcie przegral z Addo Den Haag 0:2

To byla wpadka ale ogólnie prezentują dobry futbol nie??

McLaren - Pon Mar 14, 2005 4:47 pm

Według mnie najlepszym piłkarzem ligi holenderskiej jest młody pomocnik Ajaxu Amsterdam - Rafael Van der Vaart. Van der Vaart jest obecnie gwiazdą Ajaxu i jest uwielbiany przez miejscową publiczność. Drugim bardzo utalentowanym graczem jest Wesley Sneijder również z Ajaxu. Napewno w lidze holenderskiej jest sporo dobrych graczy i nie łatwo wskazać najlepszego z nich. Doceniam również klasę Marka Van Bommela z PSV Eindhoven oraz Jana Vennegora of Hesselinka. PSV jest ostatnio w znakomitej formie, więc łatwo wskazać kto lideruję w zespole Hiddinka.Wydaję mi się, że najlepszymi graczami ligi są : Van der Vaart(Ajax) i Van Bommel(PSV).
MikeWest - Wto Mar 22, 2005 12:14 am

Kiedyś byli tacy doprbzy jak Ibrahimovic Robben i Kezman a obecnie Van Bommel i Van Der Vaart
Ale oni tez pewnie zostaną sprzedani bo widać jak liga holenderska rok w rok pozbywa się najlepszych graczy (mlodych)
Taka stajnia talentów dla Anglii Wloch i Hiszpani

McLaren - Wto Mar 22, 2005 9:48 pm

Niezbyt dużo jest Polaków w Erdivise. W SC Heerenveen grają Arkadiusz Radomski i Tomasz Rząsa. Obaj są pewnymi punktami zespołu, choć Rząsie przytrafiają się czasami głupie błędy. Radomski jest za to kapitanem zespołu i kieruje grą partnerów. Za to w kadrze nigdy mu się nie powodzi. Może po prostu jest na nią zasłaby?
W NEC Nijmegen gra Andrzej Niedzielan, który niestety jest bardzo często kontuzjowany. Jednak kiedy już wychodzi w pierwszym składzie swojej drużyny to spisuje się w niej bardzo przyzwoicie. Za to Euzubiusz Smolarek został wypożyczony z Feyenoordu do Borussi Dortmund. W Niemczech - Ebi w swoim debiucie odrazu zdobył bramke. Według mnie to chyba najlepszy Polak grający(chwilowo nie grający w Erdivise)w Holandii.

Eindhoven - Wto Mar 29, 2005 5:26 pm

1 Marek Van Bommel (ajax)
2 Van der Vaart (ajax)
3 Philip Cocu (Psv)
4 Maxwell (ajax)
5 Alex (psv)
6 Landzaat (az)
7 Dirk Kuyt (feyenord)
8 Kromkamp (az)
9 Huntealer (heerenven)
10 Niedzielan :wink:

Eindhoven - Wto Mar 29, 2005 5:28 pm

A moim zdaniem dobrze sobie radza choc z 2 strony moglo by byc lepiej! np niedzielan mysle ze poradzil by sobie w ajaxie psv czy feyenordzie! radomski juz dawno ma wyrobiona pozycje tak samo jak rzasa! szkoda tylko Alusia kłaka :lol:
Eindhoven - Wto Mar 29, 2005 5:32 pm

Beznadziejny? uuu mocne slowa bo z tego co sie orientuje to ostatnio prawie wszystkie spotkania wygrali w tym 7-0 i 7-2 ale nie pamietam z kim?
Krzyniu - Wto Mar 29, 2005 6:12 pm

Moim zdaniem dobrze sie spisuje Nedzielan z Smolarkiem a tak to za bardzo nie orientuje sie jak graja inni polacy :mrgreen:
Krzyniu - Wto Mar 29, 2005 6:14 pm

Moim zdaniem najlepszym piłkarzem ligii Holenderskiej jest Philip Cocu z PSV :mrgreen:
El Moro - Pią Kwi 08, 2005 11:12 am

Najlepsi są:
-Van Bommel
-Van Der Vaart
-Maxwel
-Snejder

bags - Sob Kwi 09, 2005 11:15 am

Najlepsi są
-Van Bomel
-Cocu
-Snejder

Chomik - Pon Kwi 25, 2005 10:13 pm

ostatnio przegrali z den bosch, alkmaarem, ajaxem i z kims zremisowali, a więc teraz mają lekki kryzys
Chomik - Pon Kwi 25, 2005 10:18 pm

Kłak grzeje ławę w De Graschaap, Radomski co prawda jest kapitanem coraz lepiej grajacego (szkoda ze pod koniec sezonu) Hereenven, ale nie gra na miarę oczekiwań, Rząsa gra zawsze w podstawowej 11. Małkowski chyba nie zagrał ani jednego oficjalnego meczy w Feyeenordzie, siedzi tam chyba tylko dla kasy.Niedzielan od czasu do czasu coś ustrzeli, ale ogólnie zbiera dobre recenzje i podobno Werder oferuje za niego 3,5 mln euro. Ale ten sezon szybko zleciał :D
Chelseak - Sro Kwi 27, 2005 2:30 pm

PSV MUSI WYGRC Z MILANEM!! GO GO PSV GO GO PSV!!
slomek - Sro Maj 25, 2005 11:44 am

Mój typ:
-Van Der Vaart
-Heselink
-Alex

mathys - Sro Maj 25, 2005 5:55 pm

-Van Der Vaart
-Maxwel
-Snejder

GaNcAr - Sob Maj 28, 2005 9:16 am

oczywiscie ze Van den Wart jego techniaka spryt i szybkoc pomaga mu na dobre strzaly wyprowadzanie dobrych sytuacji i strzelanie pieknych bramek !

[ Dodano: Sob Maj 28, 2005 9:18 am ]
Chociaz teraz powaznie sie zastanowilem i pomyslalem tez o Alexie ktory tez pokazuje na co go stac i co potrzafi wiec powiem wam ze wacham sie pomiedzy Van den Wart i Alexem

Mlody - Pią Cze 03, 2005 9:25 pm

:D Myślę ze rewelacyjnie i szkoda że odpadli z LM, gdyż bardziej od Milanu zasłużyli sobie na finał. A w lidze holenderskiej to tak samo ja Chelsea wiec każdy wie jak :wink:

P.S. Sorka jeśli komuś będzie to przeszkadza, ale jeśli ktoś lubi PSV to zapraszam na www.psv.glt.pl

Derth - Wto Cze 07, 2005 11:03 pm

Podsumowując sezon w wykonaniu Feyeenordu jest słaby, tylko 4 miejsce, jak na możliwości tej drużyny wynik poniżej oczekiwań. W konsekwencji Ruud Guliit stracił posadę trenera. Zastanawia mnie, w jaki sposób nie wykorzystał szansy, przecież poglądywał przed przejeciem zespołu treningi prowadzone przez jego poprzednika, aktualnie trenera BVB Berta van Marwijka. Sprowadził nowych piłkarzy i nic. Ciekawe, gdzie teraz zatrudnią Ruuda.
duplej - Czw Cze 09, 2005 9:41 pm

FEYENORD...NIGDY NIEKOJARZYŁ MI SIĘ DOBRZE...ALE DUDEK TAM KIEDYS GRAŁ...MYSLE ZE TO JEDNAK NIEJEST TAKA BEZNADZIEJNA DRUZYNA...
Drogba1230 - Czw Lip 07, 2005 1:03 pm

Niestety Milan wygrał w tamtym starciu PSV zrobiło to co do nich należło.... :mrgreen: A w lidze Holenderskiej było dobrze tak jak powinno być czyli bardzo dobrze............ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Drogba1230 - Czw Lip 07, 2005 1:06 pm

Najlepsi są:

:arrow: Mark Van Bommel ale odszedł do Barcelony z PSV

:arrow: Cocu z PSV

:arrow: Park Ji Sung z PSV

Jak dla mnie to są najlepsi piłkarze Eriedivisi

Drogba1230 - Czw Lip 07, 2005 1:10 pm

Feyenord wcale nie jest taki słaby jak każdy mówi chociasz po rozgromieniu przez PSV aż 8 do 1..... :mrgreen: Można powiedzieć że są baznadziejni wszystko się okarze w następnym sezonie zobaczymy jak sobie poradzą..... :mrgreen: Feyenord ma kilku dobrych piłkarzy ale oni sami nic nie zrobią............................ :mrgreen:
PawsoN - Czw Lip 07, 2005 2:04 pm

najlepsi:

-Cocu
-Park
-Alex

Hellish Moris - Pią Lip 22, 2005 5:31 pm

Najlepsi to

1.Filip Cocu
2.Snejder
3.Van Bommel

lukaize - Czw Sie 04, 2005 11:29 am

nie wiem jak wy ale ja lubie Feyenord czasem każda drużyna przegrywa ale nie może jej krytykować

[ Dodano: Czw Sie 04, 2005 11:29 am ]
nie wiem jak wy ale ja lubie Feyenord czasem każda drużyna przegrywa ale nie może jej krytykować krzyniu jeżeli nie lubisz Feyenordu to nie pisz wogule

Airwolf - Sob Sie 06, 2005 1:40 pm

A najlepsze jest to, że nikt spośród was - domorośli eksperci - nie napisał nazwy tego klubu poprawnie.
Luigi - Wto Sie 09, 2005 10:25 am

Feyenoord ...chyba przez dwa "O" tak ? :lol:
RadeonCFC - Czw Sie 18, 2005 6:12 pm

Park Ji Sung, Mark Van Bommel, Cocu, Huntelaar, Kuyt, Kalou, Alex, Bouma hmm no i bramkarza moze jeszcze dobiore. Gomes albo Timer
RadeonCFC - Czw Sie 18, 2005 6:16 pm

Nie sądzilem ze PSV dojdzie do tego szczebla rozgrywek i prawie zakfalifikowali sie do finału troche pecha mieli. Cóż w porownaniu do ligi mistrzów 03/04 wtedy nawet z grupy nie wyszli. Zmienili skład diametralnie bo stracili wielu cennych zawodników w tym Robbena, Persiego, Romedhal, Kezman. A liga - mogli stracic spokojnie miejsce gdyby nie pogorszenie sie gry AZ a poprawieniu sie PSV.

Pozdro!!!

Rudi - Czw Sie 18, 2005 10:19 pm

Mysle ze PSV todruzyna z ambicjami która zasłuzyła na to zeby przejsc MILAN no ale niestety mieli ogromnego pecha. no ale to co pokazali w pioerwszym meczu tego sezonu z beniaminkiem remisując 1 : 1 nie swiadczy dobrze. nie wiem czy mozna budowac druzyne sprzedając najlepszych piłkarzy.
Szuster - Czw Paź 06, 2005 3:15 pm

PSV jest bardzo dobrą dróżyną, wielka szkoda że nie doszli do finału Lm, ale taki jest futol, ale naprawde ja im wróże , ze jeszcze osiągną sukcesy i w lidze i w pucharach europejskich
erbol - Pią Paź 21, 2005 6:46 pm

PSV to dobra drużyna.Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Dlaczego oni sprzedają swoich najlepszych zawodników :?: :?: :|
MiC - Pią Paź 21, 2005 7:03 pm

erbol napisał/a:
Dlaczego oni sprzedają swoich najlepszych zawodników

To mi sie wlasnie podoba takie kluby jak Ajax, PSV, Feyenord miala wspaniale szkolki mlodziezowe, z ktorych potem do pierwszego skladu przechodzi wiele gwiazd. Pozniej te gwiazdy zaczynaja grac na wspanialym poziomie i sa kupowane przez wielkie Europejskie kluby. Dzieki temu te kluby maja wiele pieniedzy, a co dwa trzy sezony i tak do pierwszego skladu znowu zawita jakas nastepna mloda gwiazda :) Fajnie jak bylo by tak w Polskiej pilce :)

Thorax - Wto Paź 25, 2005 6:08 pm

PSV to mój ulubiony klub, oczywiście zaraz po Chelsea :mrgreen: Podoba mi się właśnie jak napisał już MiC, że mają wspaniałe szkółki młodzieżowe. Przychodzi jakiś młody talent za powiedzmy 1 mln (no niewiem ile może kosztować, może przesadziłem), a sprzedają za powiedzmy 10 mln i 9 mln na plusie :) Wogóle miło gra dla oka i ma bardzo bogata historię, niewiele klubów może taką historią się poszczycić.
Marcino - Sob Lis 19, 2005 1:56 pm

th0raX napisał/a:
ma bardzo bogata historię, niewiele klubów może taką historią się poszczycić.
:lol: :lol: :lol:

Znalazło by się ok 20 klubów z bogatszą historią niż PSV.

Nawet w 3 lidze angielskiej bym jakiś znalazł. :mrgreen:

Goguś - Sob Lis 19, 2005 2:28 pm

Owszem- np. Nothingham Forest

Mimo to PSV również ma bogatą historię

Marcino - Sob Lis 19, 2005 2:33 pm

Piotruś napisał/a:
Owszem- np. Nothingham Forest

Mimo to PSV również ma bogatą historię
Brawo!
Oczywiście kilka sukcesów na koncie mają, ale th0raX ostrzo przesadził.

lukaize - Czw Sty 19, 2006 7:16 pm

Ja kibicuje Ajax Amsterdam i może jeszcze będzie kapitalnie grać i oby w tym sezonie weszli do ligi mistrzów (bardzo bym chciał)
Chomik - Pon Sty 23, 2006 4:13 pm

Rząsa grzeje ławę od dobrych kilku miesięcy, Niedzielan rozstrzelał się i po pierwszym hattricku w Eredivise, strzelił gola ADO, ma już na koncie 8 goli.
Abram - Sro Lut 22, 2006 5:48 pm

Ja osobiście jestem za PSV z tych holenderskich teamów, ale ta drużyna naprawdę pokazuje, że potrafi grać dobry football, wiec kto wie.... ja myślę że ma szanse na 3 miejsce w lidze i finał w UEFA :twisted:

:!: CHELSEA RULEZZZZZZZZZ :!:

tomcio08 - Czw Mar 23, 2006 2:55 pm

Ajax Amsterdam - super zespolek, przynajmniej dla mnie. Kibicowalem w meczu Ajax - Inter Ajaxowi, bo tam tacy młodzi piłkarze a takie talenty np. Huntelaar (czy jakos tak). Ale trudno, lepszy to lepszy. Mam nadzieje ze Ajax sciagnie sobie dobrego pilkarza np. Inzaghiego, chociaz watpie zeby AC Milan tak latwo go puscil. Najfajniejszy mecz to bylby Chelsea - Ajax, albo Liverpool - Ajax. Ostatecznie Ajax - Bayer Leverkusen. Chcialbym zeby Ajax wygral Eredivisie.
Ivan - Sro Mar 29, 2006 2:55 pm

pamietajcie, ze Ajax zawsze stawial na wlasny narybek, a ich szkolka jest jedna z najlepszych w Europie, wiec mysle, ze jeszcze dadza popalic w europejskich pucharach, niech tylko mlodziez troche sie rozkreci ;)
Tomasz - Sro Mar 29, 2006 3:40 pm

Ivan napisał/a:
wiec mysle, ze jeszcze dadza popalic w europejskich pucharach, niech tylko mlodziez troche sie rozkreci

No tak, tylko ze wiekszosc tego 'narybku' jak juz sie rozkreci, to szybciutko zostaje sprzedana przez Ajax do innych klubów z całej Europy. :wink: I w ten sposób Amsterdam co sezon ma bardzo odmieniony skład, a to nie pozwala na skuteczne zawojowanie Champions League. To zreszta tyczy sie innych druzyn holenderskich.

tomcio08 napisał/a:
Chcialbym zeby Ajax wygral Eredivisie.

To jest juz mało prawdopodobne w tym sezonie.

Tak poza tym to ostatnio spodobała mi sie gra Huntelaara i jak na razie jedynie on figuruje na mojej transferowej liście życzeń :grin:

lukaize - Nie Kwi 16, 2006 11:37 am

Chcialbym zeby Ajax wygral Eredivisie.
Thorax - Nie Kwi 16, 2006 12:54 pm

A ja chciałbym, żeby na tym forum ludzie pisali posty z bogatsza treścią i co dostane? Wątpie...
Frodo - Nie Kwi 16, 2006 1:20 pm

No w tym sezonie to juz mozesz zapomniec, bo jedyne i niepowtarzalne PSV wygralo lige haha :twisted: maybe next year :wink:
Grabarz - Pon Cze 26, 2006 8:55 pm

ja jestem za wywaleniem Dannego Blinda ze stanowiska trenera. Tylko co nim został a Ajax przestał grać jak....Ajax a zaczął jak średniak z Eredivisie. Według mnie dla niego prowadzenie tak dużego klubu jest to za duże "przeciążenie" psychiczne. Ale mam nadzieje że za rok Ajax wygra ligę i trenerem juz nie będzie pan Blind
Mike - Czw Cze 29, 2006 12:00 pm

no i prosze prosze.. Vice-Mistrzostwo Holandii :grin:
CloneTrooper - Czw Cze 29, 2006 1:29 pm

AZ jest zespołem posiadającym spory potencjał i świetnych graczy :D liczę iż coś zwojują w nowym sezonie podoba mi się styl gry tej drużyny :( szkoda że rok temu zostali pokrzywdzeni w Półfinale UEAFA i odpadli po doliczonym czasie gry :(
kuba_m - Pią Cze 30, 2006 5:12 pm

Za Alkmaar jest zesoplem,ktory ma duze sznse na tytul mistrzowski.Musi tylko sprowadzic jakas gwiazde na poziomie ligi holenderskiej. :razz:
MaciaS_CFC - Sob Lip 01, 2006 1:37 am

Albo wykorzystac zawodnikow tych co ma + Kogos z rezerw ! Zawsze jestem za ,ze gdy w klubie nie ma pieniedzy to powinien dokladnie przejrzec swoje rezerwy napewno znajdzie sie jakis mlody chlopak ktoremu bedzie zalezec i wogole.
CloneTrooper - Sob Lip 01, 2006 2:28 pm

AZ Alkmaar słynie z tego iż bez większych gwiazd stanowią zagrożenie dla PSV są bardzo zgrani i mają wpływowych zawodników no i znakomitego trenera :D liczę że znowu powalczą o mistrza Holandii
Vertis - Czw Lip 27, 2006 1:12 pm

ja jestem fanem ajaxu od chyba 7 roku zycia loo to troche jest :D wszystko dzieku oczywiscie kuzynowi. powracajac do tematu sadze ze ajax moze wiele zdzialac na europejskich boiskach bo jest bardzo nieprzewidywalnym zespolem. ma dobra mloda i glodna sukcesow kadre i takie talenty jak wlasnie huntelaar.
Canizares1 - Wto Sie 15, 2006 12:16 pm

1. Hedwiges Maduro (ajax)
2.Jan Kromkamp (AZ)
3.Denny Landzaat (AZ)
4.Hesselink (PSV)
5.Kuyt (Feyenord)

!EpSo! - Sro Sie 16, 2006 11:34 am

Maduro , Landzaat , Kuyt ! Jak dla mnie to Ci pilkarze. Kuyt - Swietny napastnik Bramkostrzelny , Landzaat b.dobry pomocnik dobrze w ofensywie jak i w destrukcji. Maduro Dobrze gra na obronie jak i jako defensywny pomocnik.
Sosek - Sro Sie 16, 2006 12:21 pm

1. Klaas Jan Huntelaar
2. Wesley Sneijder
3. Alex
4. Phillip Cocu
5. Henk Timmer

P.S. Landzaat przeszedł do Wigan.

Thorax - Sro Sie 16, 2006 12:25 pm

Prosze o uzasadnienia albo close topic ;) Bo widze że znów znaleźliście sobie topic, żeby ponabijać.
duplej - Sro Sie 16, 2006 1:41 pm

Klaas Jan Huntelaar BEZSPRZECZNIE. Na swojej pozycji w Eredivisie jest królem. Za pół sezonu siegna po niego lepsze kluby.
lukaize - Pon Wrz 11, 2006 6:13 pm

Najlepsi są
Van der Vaart
Schneider

CloneTrooper - Pon Wrz 11, 2006 6:24 pm

temat do nabijania zamykam !!
dzizek - Czw Paź 19, 2006 9:01 pm

Hah.. juz pokazał w holandi jak sie gra, bardzo duze sznase ma na tytul mistrzowski;]
Roben - Pon Paź 23, 2006 4:40 pm

Ja mam kolege który jest fanem tego klubu i z tego co wiem i słyszę jest to bardzo dobry zespół i ma wielu fantastycznych piłkarzy których ja też lubie.Ale i tak najleprza jest CHELSEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
amsterdam018 - Pon Lis 13, 2006 4:17 pm

Roben napisał/a:
.Ale i tak najleprza jest CHELSEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

Tylko że ajax ma tradycje , kibiców i znakomitą szkólke młodzież a chelsea nie ma . Tradycji brak , kibice są ale ile prawidziwych to nidgy nie wiem szacunek dla prawdziwych pogarda dla sztucznych . Szkólki jak tako nie ma zreszta w tym punkcie więcej złosci tak do arsenalu iż do chelsea

maciek - Pon Lis 13, 2006 6:22 pm

Roben napisał/a:
Ja mam kolege który jest fanem tego klubu i z tego co wiem i słyszę jest to bardzo dobry zespół i ma wielu fantastycznych piłkarzy których ja też lubie.Ale i tak najleprza jest CHELSEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podobnie jak amsterdam018, sądzę że pod względem tradycji Chelsea (trzeba o przyznać) jest zespołem gorszym od Ajaxu. "Najsławniejszymi kibicami" byli i są HeadHunters i oni szczycą się tylko bójkami, a to nie jest nic wielkiego, bo każdy może zrobić rozróbę w jakimś barze, czy w parku, jednakże trzeba przyznać, że wiele ludzi czuje do nich respekt. Odnośnie szkółki piłkarskiej to według mnie Ajax Amsterdam ma najlepszą szkółkę piłkarską na świecie. Z niej wyszło wielu znakomitych piłkarzy, przykład Denis Bergkamp. Reasumując moją wypowiedź osoba, która ma na celu napisanie posta w stylu: "CZELSI IS DE BEST, ja wole zozole itp." powinna się trzy razy dokładnie zastanowić przed napisaniem swojego zdania.

amsterdam018 - Pon Lis 13, 2006 9:04 pm

Teraz chelsea nie ma myśleć o wygraniu Lm lub Premieship (choc to bym pomogło) . Tylko o tym jak utrzymać klub gdy romek odejdzie bo ten czas bedzie najtrudniejszy dla chelsea ( a kiedyś nie będe ).
Co by było jak bym chelsea spadła do 2 ligi jak juve ( za kupowanie lub coś podobnego). Ilu piłkarzy zostanie ??? Ilu kibiców zostawie ??? Tylko Prawdziwi Więc chwała kibicą juventusu i piłkarza ( buffon , nedved , del piero )

Domin(A) - Sob Gru 09, 2006 1:18 pm

Ajax Amsterdam

Klub z bogatymi tradycjami, z jedną z najlepszych szkołek piłkarski na świecie. W tym klubie swije kariery zaczynali znakomici piłkarze tacy jak Marco Van Basten, Frank Rijkaard, Dennis Bergkamp, Danny Blind, bracia Frank i Ronald de Boer, Johan Cruyff, Edgar David, Zlata Ibrahimoviz, Ronald Koeman, Johan Neeskens, Wesley Sneijder czy Rafael Van der Vaart. Ajax zawsze impoował mi swoim składem. Ogromny nacisk na szkolenie młozierzy pokazuje ze ma to sens. Chciałbym zeby jakis klub w naszej lidze zaczął podobnie działać. Trzeba zaczynac szkolenie juz dzieci w wieku 7 lat. Ajax wspaniale funkconuje i pokazuje jak sie to robic powinno. Co roku przez klub przewija sie kilkaset do kilku tysiecy młodych piłakrzy. Mają po roku czasu zeby udowodnic swoją wartosc. To jest cos cudownego. Skład Ajaxu rowniez moze powalic na kolana. Wiele młodych piłkarzy, głodynch futbolu i skucesow w składzie. Juz raz taka mieszanka młodosci pokazała na co ją stać kiedy to Kluivert strzelił bramke dającą Puchar Mistrzów Europy Ajaxowi. Na szkoleniu Ajax zarabia kupe kasy. Potrafi sprzedac zawodnika za kilkanascie milionow euro. Wyszkolenie zawodnika zwraca sie kilkunastokotnie a jeszcze ow piłkarz grając dla zespołu z Amsterdamu rowniez daje jakies zyski swojemu zespołowi.

Polskie kluby. Bierzcie przykład z Ajaxu, pokazcie ze my "Polaczki" tez potrafimy

Thorax - Sob Maj 05, 2007 9:30 pm

Leo Beenhakker zostaje tymczasowym trenerem Feyenoordu. Ma poprowadzić zespół z Rotterdamu w barażach o udział w Pucharze UEFA. Jak wiadomo Beenhakker z Polską reprezentacją zrobił wiele, wykorzystał potencjał naszych rodaków, jednak do baraży został niespełna tydzień, więc myślę, że Feyenoord jeżeli awansuje to na pewno nie będzie to cud wykonany przez Leo. Po prostu za mało na to wszystko czasu. Życzę jednak powodzenia oraz udanego 'mini' powrotu na stare śmieci, jak wiadomo ostatni raz ligę wygrał Feyenoord właśnie za czasów Beenhakkera.
Filippo - Sro Maj 09, 2007 4:33 pm

Jeśli Listkiewicz zgodził się na ten krótki okres pracy Beenhakkera w Rotterdamie, to reprezentacja chyba nie ucierpi na tym. Za wspaniałą pracę, jaką Leo wykonał z Polakami, warto pozwolić mu pomóc klubowi, z którym tak wiele osiągnął.
MonikaCole#10 - Czw Maj 10, 2007 11:47 pm

No i Leo nie pomógł... Dziś Feyenoord przegrał 1-2 na wyjeździe z FC Groningen mimo że w 14 minucie to właśnie drużyna z The Kuip objęła prowadzenie. Kilka minut później De Guzman ujrzał czerwoną kartkę co napewno bardzo osłabiło drużynę. Mam jednak nadzieje że, uda się Leo doprowadzić tą drużynę do pucharu UEFA. Mimo że ma naprawdę czasu bardzo mało być coś z nią zrobić...
Filippo - Wto Maj 15, 2007 8:57 am

No i nie udało się Beenhakkerowi wprowadzić Feyenoord do Pucharu UEFA. W rewanżowym spotkaniu półfinału barażu o wejście do Pucharu UEFA efipa z De Kuip zremisowała u siebie z FC Groningen 1:1 (1:0) i odpadła z dalszej walki o Puchar UEFA. Dla gospodarzy bramkę strzelił już w 8. minucie Pierre van Hooijdonk, lecz w 73. minucie wyrównał Goran Lovre.
karol56 - Sro Maj 16, 2007 8:15 pm

Osobiście nie lubie tego klubu... Nie jest aż taki zły i wydaje mi się że nawet dobrze im idzie :D Co wy o nim sądzicie???
Sebek19 - Sro Paź 29, 2008 2:59 pm

Ponawiam temat, o lidze holenderskiej albo inaczej odswieżam bo jakoś tak biernie w odniesieniu do innych lig się tu dyskutuje, od czasu do czasu ale tu widze że o Eredivisie rozmawiano grubo ponad rok temu a przecież ostatnio dzieją się tam dziwne zawirowania i to bardzo interesujące dla sympatyków futbolu. Czołówka tabeli zdominowana powiedzmy sobie szczerze przez średniaki poza PSV i Ajaxem odpowiednio na 4 i 6 miejscu. Ho ho ho a gdzież jest Feyenoord, zespół uważany i typowany co roku do włączenia się w walke o tytuł. Czyżby układ sił powoli się zmieniał bądź równoważył, takie odnoszę wrażenie albo może to jedynie taki słaby początek. Wogóle to się nawet nie dziwię że PSV ma na początku sezonu tak spore kłopoty, jak się co sezon sprzedaje najlepszych graczy a w ich miejsce grają albo juniorzy lub innin średniacy to czego więcej można oczekiwać od tego zespołu? Oczekiwać można i to dużo lecz jak się zamiast w futbol bawimy w marketing to potem są tego efekty. Chyba ludzie z Eindhoven liczyli się z tym że takie zawirowania w składzie kiedyś odbiją się negatywnie i prosze już w zeszłym sezonie niedawny półfinalista LM, miał problemy w fazie grupowiej, zresztą podobnie jak w obecnych rozgrywkach. :lol:
oleeenkaaa - Pon Lis 03, 2008 3:59 pm

Zainteresowanie ligą holenderską spada, bo obecnie nie jest zbyt mocna ... ;d

Ajax juz awansował na 2 miejsce i znajduje się tuż za AZ Alkmaar. Obie drużyny mają tą samą ilość punktów (19). Na trzecim miejscu widzimy zespół NAC Breda, gdzie głownym strzelcem bramek jest Matthew Amoah, który w 9 meczach strzelił 9 bramek, co daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. PSV doszukamy się na czwartym miejscu, natomiast drużyna, która nas bardzo zawodzi czyli Feyenoord awansował na 13 miejsce po wygranej z Roda Kerkrade 0:4.
W ostatniej kolejce AZ Alkmaar zremisował z SC Heerenveen 3:3. Należy dodać, że dla Heerenveen w 12 minucie bramkę w swoim debiucie strzelił 18-letni Paweł Wojciechowski. Paweł przez Michała Globisza jest nazywany ' killerem pola karnego ' .

piotrek990 - Pią Lis 14, 2008 7:17 pm

Siema strasznie nudna zrobiła sie ta liga aż już zal oglądac ja w tv ja w Holandii kiibucje dla Michała Janoty :cfc1:
Sebek19 - Czw Lut 12, 2009 12:27 pm

Sporo się będzie dziać w Europie w trakcie najbliższych spotkań ligowych, podobnie będzie i w Holandii tzn. spotkanie PSV i Alkmaar, chyba mało istotne dla układu tabeli zważywszy że AZ ma już 15 pkt przewagi nad PSV, poza tym z ciekawszych spotkań dojdzie jeszcze do meczu pomiędzy Ajax a Feyenoord, jeśli zawodnicy Ajax'u myślą jeszcze gonić za AZ to muszą to spotkanie wygrać. Obiektywnie patrząc to jeszcze dużo może się wydarzyć do czasu rozgerania 34 kolejki (obecnie 22 rozegrane). Lecz jeśli Alkmaar pod wodzą Louisa van Gaala będzie nadal spisywał się rownie dobrze to w końcu uda mu się osiągnąć upragniony cel jakim jest mistrzostow Eredivisie, które zdobyli dotychczas tylko raz (1981).
Kociek - Wto Maj 26, 2009 6:27 pm

Martin Jol nowym trenerem Ajaxu. Czyli niedługo trzeba było czekać na nowego trenera. To będzie raczej dobry trener dla tego klubu, jako że prowadził w tym sezonie HSV, a wcześniej przez 4 lata Tottenham. Także trochę doświadczenia jest.

[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 6:30 pm ]
Zastanawia mnie tylko, dlaczego klub zostawił Van Basten. Czyżby za słabe wyniki jak na jego umiejętnośći?

[ Dodano: Pon Cze 29, 2009 1:38 am ]
A teraz cos o transferach, a mianowicie o nowym nabytku Feyenoordu:
Cytat:
W dniu dzisiejszym na ostatni guzik został dopięty transfer środkowego obrońcy Aleksandra Ignjatovicia do Feyenoordu Rotterdam, młody zawodnik do tej pory reprezentował barwy FC Borac.

Portowcy wypożyczyli 21-latka na rok z opcją pierwokupu o ile ten spełni pokładane w nim nadzieje. Mario Been zapowiedział, że bardzo cieszy się z tego transferu, gdyż Serb jest uznawany za talent sporych rozmiarów, który może w pełni rozwinąć się w Rotterdamie.

edi2101 - Sro Sie 18, 2010 4:15 pm

Cytat:
Choć oficjalnie klub Eredivisie z Arnhem - Vitesse został zakupiony niedawno przez gruzińskiego przedsiębiorcę, Meraba Jordanię, nieoficjalnie jego nabywcą mógł zostać Roman Abramowicz.

Magazyn 'Quote' twierdzi, że Jordania jest jedynie marionetką w rękach właściciela Chelsea. Dziennikarze dotarli do jednego ze znajomych Romana Abramowicza, który miał powiedzieć:
De facto to Roman kupił Vitesse.

Po takiej wiadomości rozpoczęto spekulacje, że już wkrótce do klubu z Arnhem będą trafiać juniorzy i rezerwowi piłkarze Chelsea Londyn.

Wszystko to wydaje się mało prawdopodobne, tym bardziej że jeszcze niecały tydzień temu, mówiło się o tym jakoby rosyjski właściciel Chelsea miałby kupić inny holenderski klub - NEC Nijmegen.

Vitesse w ostatnim dziesięcioleciu ustawicznie zmagał się z trudnościami finansowymi, przez co zmuszony był do wyprzedaży swoich piłkarzy. Aktualnie w podstawowym składzie gra wielu nastolatków. Mimo to klub zdołał zakończyć ubiegły sezon na 14 miejscu Eredivisie.

Ciekawe czy to prawda, czy kolejny wymysł prasy, jak sądzicie ?

Didi - Sro Sie 18, 2010 8:11 pm

Jak dla mnie to plota