Chelsea Londyn
Forum portalu www.chelsea.pl

Inne ligi - Liga Niemiecka (Temat Zbiorczy)

Maxxim - Pią Lis 12, 2004 2:54 pm
Temat postu: Liga Niemiecka (Temat Zbiorczy)
Rozmowy na temat Ligi Niemieckiej.
maciek - Pią Lis 12, 2004 5:38 pm

Maxxim napisał/a:
Krzynówek rządzi !

No pewnie. Przecież jest gwiazdą Bayeru Leverkusen.

Lukasenko - Pią Lis 12, 2004 5:45 pm

Według mnie, Krzynówek to najlepszy Polak grający obeznie w Bundeslidze.

Ale nie zapominajmy o Łukaszu Podolskim, szkoda, że wybrał reprezentację Niemiec, choć jest z pochodzenia Polakiem.

maciek - Sob Lis 13, 2004 10:06 am

Na razie Łukasz Podolski gra w 2.Bundeslidze. Najlepiej by było żeby w przerwie zimowej zmienił klub na jakiś lepszy od 1.FC Koln. :wink:
Lukasenko - Sob Lis 13, 2004 11:24 am

Łukasz miał kilka ofert od klubów Bundesligi, ale narazie się nie zdecydował. Mam nadzieje, że nie zrobi tego błedu, który zrobił Wichniarek. W Armini Bilefeld grał zawsze, strzelał dużo bramek, a w Hercie nie umie się odnaleźć.
fanka-lamparda - Sob Lis 13, 2004 10:23 pm

nom bezsprzecznie Krzynowek najlepszy jest ale wedlug mnie nie tylko w Bundeslidze :Pale to chyba dobrze co do Wichniarka to cos sei gosc zacial a szkoda bo jesce 2 sezony temu myslalam ze wraz z Zurawski stworza naprawde udany bramkostrzleny duet w reprezentacji niestety przechodzac do Herthy zapomnial wziasc tej smykalki do strzelania goli zacial sie i juz raczej o reprezentacji moze zapomnie a szkoda co do innych polakow w niemczech to sie nie wypowiem bo szkoda :P
Lukasenko - Sro Lis 24, 2004 4:40 pm

Ostatnio Kosowski zaczął grać coraz częściej w pierwszym składzie Kaiserslautern, widocznie trener widział mecze Polaków, mógłby też grać częściej Kałużny w Bayerze
szymon_kacperek - Pią Gru 03, 2004 9:02 pm

Krzynówek rządzi, jak narazie jest najlepszy :!:
MatPe - Nie Gru 26, 2004 2:50 am

Jak narazie to najlepiej sprawuje sie Krzynówek, ale nie nożna tez zapomniec o Kałuznym !! Który jak narazie siedzi na ławce, ale gra tez na meczach... Dubry jest >..:P
Shonsu - Nie Gru 26, 2004 1:16 pm

No w tym sezonie przebudził się też Kosowski ale nie wiadopmo jak to będzie dalej... W każdym razie zyczę mu jak najlepiej 8)
Najlepszy wszyscy wiedzą kto jest :wink:

Cimek - Nie Gru 26, 2004 1:29 pm

No nie wiem czy Kosowski na wiosne sobie dużo pogra. Końcówkę sezonu miał znakomitą, ale pozywając do śadu swój własny klub tylko sobie zaszkodził i być może będzie musiał to odpukutować na ławie.
Shonsu - Nie Gru 26, 2004 1:32 pm

No z tym sądem to trochę dał ciała rzeczywiście... Zawsze pozostaje zmiana klubu, bo nie wiem czy będą chciali trzymac Kose jeśli im narobi kłopotów w sądzie...
SOBOL - Sro Gru 29, 2004 8:18 am
Temat postu: Re: Bayern i Bayer!
Chelseak napisał/a:
Bayern i Bayer maja dobrych kibicoe i sa dobrzy( moze nawet moga zagrozic Chesea)!

nikt nie zagrozi angielskim kibicom

Shonsu - Sro Gru 29, 2004 11:48 am

Żaden z tych klubów nie byłby w stanie zagrozić Chelsea... Bayer mógłby powalczyć ale tylko tyle... A co do kibców to jak napisał SOBOL abgielkim nikt nie podskoczy :P
Cimek - Sro Gru 29, 2004 12:05 pm

Żaden z tych klubów nie odegra znaczącej roli w lm. Dla Bayeru sukcesem jest juz sam awans do fazy pucharowej.

Jeśli chodzi o kibiców to angielscy są na pewno lepsi od niemieckich.

fudi - Sro Sty 05, 2005 9:24 pm

Krzynówek najlepszy w bundeslinze
Gość - Pon Sty 24, 2005 4:49 pm

A teraz Ebi Smolerek wymiata.Debiut w barwach Borussi okraszony golem :D Oby tak dalej Ebi!!!W ogóle ta kolejka była dla naszych rodaków bardzo udana o czym świadczą wysokie noty w Kickerze.
Gość - Sro Sty 26, 2005 1:20 pm

Strona polska o vfl bochum www.vflbochum-pl.tk
lamps - Czw Sty 27, 2005 6:05 pm

Siemasz FILIP tu Olaf.Widze że masz nowy temat.No więc ja sądze że jest bardzo dobry i powinien grać w troszke lepszym klubie
Kicky - Pią Sty 28, 2005 1:48 am

A więc Jacek Krzynówek to w tej chwili najlepszy piłkarz w Polsce. Udowodnił to zarówno w Bundeslidze, Champions League jak i w reprezentacji strzelając jakżesz ważne bramki w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2006 r. w Niemczech. :P
UKI - Wto Lut 08, 2005 2:43 pm

Jacek jest bardzo dobry i zdecydowanie jest najlepszym polskim piłkarzem lecz lubie także Smolarka który został teraz wypożyczony do Borussi Dortmund zupełnie inaczej tam gra niż w Feyenordzie zdecydowanie lepiej cieszy mnie to tym bardziej gdyż lubie i troche nawet kibicuje drużynie z Dortmundu szkoda tylko że mają teraz tak wielkie kłopoty z kasą :(
MasTereK - Sro Lut 09, 2005 8:41 am

Krzynówek to najlepszy Polski piłkarz oraz jeden z najlepszych piłkarzy w Bundeslidze. Rzadko jaki piłkarz dysponuje tak atomowym uderzeniem, które na dodatek często znajduje drogę do bramki. Tak więc pisząc jednym zdaniem : Krzynówek ist cool :!: :!:
Gość - Sro Lut 09, 2005 9:17 pm

a zna ktos oficjalna polska strone bayernu?
Szewczu91 - Pią Lut 11, 2005 3:18 pm

Jacek jest bardzo dobry. Jest bez sprzecznie najlepszym polskim zawodnikem.Powoli wyrasta na lidera swojej drużyny. Ja osoboście szanuje Jacka za jego grę i wizerunek medialny.... 8)
Kicky - Pon Lut 14, 2005 9:18 am

oczywiście Roy Makkay :twisted: :evil: chociaż Krzynówek i Woronin też wiele potrafią
Chomidinho - Wto Lut 15, 2005 9:04 am
Temat postu: Polacy
Krzynio a kto inny? Ale ostatnio gola strzelił Wichniarek, Kosowski znowy z ławki, Żuraw pewny punkt w defensywie Hannoveru, Hajto i Bosacki zapewne jak będą w pełni zdrowi to wrócą do pierwszej 11. Bogusz już w podstawowym składzie Arminii, Kałużny czerwień i czerwień w Rot-Weiss Essen, Juskowiak i Kos strzelają dla Ergzebirge Aue. Podobno bramkarz FC Nurnberg Rafael Schafer jest Polakiem (tak twierdzi Hajto i poleca go do kadry), a Michał Delura zadebiutował już w reprezentacji Niemiec? Tomasz Zdebel pewne miejsce w składzie VFL Bochum, Ebi Smolarek tez, zagrał 4 mecze powyzej przecietnego poziomu. Więc nie jest tak źle :wink:
Bartosz - Pią Lut 18, 2005 2:22 pm

Ja myśle że jednak w bundeslidze zwycięży Bayern Monachium ale chciałbym żeby zepół Krzynówka Bayer Leverkusen zajął pierwsze miejsce!!!!Zobaczymy jak bedzie bo rzeczywiście poziom w Bundeslidze naprawde sie w ostatni, czasie wyrównał!!!
Bartosz - Pią Lut 18, 2005 2:26 pm

Najlepszy Polak w Bundeslidze to oczywiście Krzynówek, potem Smolarek a następnie długo nic no i Bosacki,!!!!Szkoda, że Podolski nie jest polakiem bo jest równie dobry jak krzynówek!!!!Ale oczywiście PZPN się spóznił i Łukasz wybrał reprezentacje Niemiec :(
Bartosz - Pią Lut 18, 2005 2:30 pm

Według Mnie najlepszy w Bundeslidze jest Marcelinho!!!!
Chomidinho - Pon Lut 21, 2005 11:48 am

ja lubie BUndeslige jest bardzo ciekawa
SOBOL - Pon Lut 21, 2005 2:00 pm

nienawidze Bayernu i myślę że mistrza zdobędzie Schalke
Chomidinho - Wto Lut 22, 2005 8:12 am

Ja jakoś wole Bayern teraz a Schalke nielubie przez Krstajcia i Tego lola co odebrał Wałdochowi miejsce w 11. W tamtym sezonie byłem za Werderem. A w tym za VFB Stuttgart i Bayer Leverkusen
grzena - Wto Lut 22, 2005 4:34 pm

Bayern jest znacznie lepsze od Schalke i bayer powinien wygrac lige ale teraz to chyba niemozliwe juz
Szewczu91 - Sob Lut 26, 2005 12:38 am

Jesli Bayern utrzyma formę to zapewne wygra, ale ja chciałbym aby wygrał Werder lub Bayer choć patrzyć realistycznie klub z Leverkusen może zająć co najwyżej 3 lokatę.... :roll:
McLaren - Pon Mar 14, 2005 4:40 pm

Ja w ankiecie oddałem głos na Schalke. Według mnie drużyna z Arena Auf Schalke jest obecnie największym faworytem rozgrywek. Świadczy o tym fakt, że drużyna Schalke pokonała w ostatniej kolejce Bundesligi drużyne Bayernu Monachium, która również liczy się w walce o tytuł, ale z Schalke w tym sezonie przegrali w obydwu meczach. Obecnie Bawarczycy tracą do liderującego zespołu Tomasza Wałdocha - 3 punkty. Nie jest to dystans nie do odrobienia, więc myśle,że czeka nas jeszcze sporo emocji. Gola na wage zwycięztwa strzelił dla drużyny z Zagłębia Ruhry - Lincoln.
McLaren - Wto Mar 15, 2005 2:32 pm

Bundesliga ma sporo gwiazd i utalentowanych zawodników i nie łatwo mi powiedzieć, który zawodnik jest najlepszy. Wydaje mi się, że jest nim jeden z zawodników Bayernu Monachium - Roy Maakay lub Michael Ballack. Bardzo dobry sezon ma Delron Buckley z Arminii Bielefeld, ale on do wielkich gwiazd nie należy, ale myśle, że ładnie pracuje na wyniki swojego zespołu. Schalke 04 ma w swoim zespole bardzo skutecznego Brazylijczyka - Ailtona, a Werder Brema ma doświadczonego francuskiego internacjonała - Johana Micoud'a. Myśle jednak, że najlepszy jest napastnik Bayernu - Roy Maakay.
Krzyniu - Sro Mar 30, 2005 11:14 am

Obstawiam ze Bundeslige wygra B.Monachium :P
Krzyniu - Pią Kwi 01, 2005 12:56 pm

A wedlug mnie najlepszy w Bundeslidze jest Makkay, a na drugim miejscu jest J. Krzynowek :mrgreen:
railmighty - Sro Kwi 06, 2005 1:11 pm

Bayern bedzie najlepszy...jestem pewny na 100% schalke i werder nie dadza rady, leverkusen to w ogole odplyna a szkoda...fajni kolesie z nich :D !!! makkay rules
El Moro - Sro Kwi 06, 2005 9:46 pm

Krzynówek jest swietny!!!no i tyle..... :D
bags - Sob Kwi 09, 2005 11:31 am

Schalke musi wygrac bundeslige
McLaren - Nie Kwi 10, 2005 1:34 pm

Musze przyznać, że znów się troche zmieniło. Teraz to właściwie można być przekonanym, że Bawarczycy. Bayern jest już samodzielnym liderem Budesligi. Szybko wyszedł na 3 pkt przed Schalke. Ekipa z Arena Auf Schalke zagrała w ostatnich meczach tragicznie i straciła 3 punktową przewage nad Bayernem. Na Bayern trzeba uważać. Zespół Felixa Magatha udowodnił to na Stamford Bridge, kiedy w ostatniej minucie strzelił gola na 4-2. Uważam jednak, że upadek Ballacka był zbyt teatralny i zamiast karnego ukarał bym Niemca żółtą kartką. Jednak to nic nie zmienia, nawet jak Bawarczycy odpadną, to na lidze tak się skoncenturją i spewnością wygrają rozgrywki ligowe.
Chomik - Nie Kwi 17, 2005 2:38 pm

teraz druzyna z Zagłębia Ruhry ma już 6 punktów straty do Bayernu, a Stuttgart aż 8. Schalke przegrało 2-1 z Hansą Rostock, przedostatnią w tabeli, a Bawarczycy wymeczyli i szczęsliwie wygrali już drugi mecz z zrzędu w Bundeslidze. (borussia monch'dbach, hannover 0-1 w 91 minucie)teraz to już Bayern ma mistrza na 100 % Drugie miejsce zajmie Stuttgart, a 3 Schalke
Chomik - Nie Kwi 17, 2005 2:40 pm

Ebi świetnie sobie radzi i mysle że zostanie uznany najlepszym graczem rundy wiosennej i najlepszym transferem w rundzie wiosennej. Krzynio to najbarwniejsza postać w ostatnich meczach Leverkusen. I niewiem czemu Ebi nie gra jeszcze w podtawowej 11 repry. Przecież z Azerami zagrał naprawde dobrze, ale wszedł z ławki. Janas dalej uparcie stawia na Karwana lub Kosowskiego. Wystarczy porównać kariery Karwana i Smolarka. Karwan skandal z ksozulką i chyba ze 3 mecze w Niemczech, a Euzebiusz od razu gwiazda Dortmundu. Jeszcze Janas moze porównać mecze w Bundeslidze Kosowskiego i Smolarka.
Chomik - Nie Kwi 17, 2005 2:47 pm

najlepszy w szeregach Bayeru. W ostatnio bezbarwnym Leverkusen to Jacek jest najlepszym graczem ale sam przecież meczu nie wygra
Chomik - Nie Kwi 17, 2005 2:54 pm

Bezprzecznie najlepiej obecnie grającym zawodnikiem w Niemczech jest Marcelinho, w każdym meczu strzela przeważnie po 2 gole i jest wiceliderem klasylifikacji strzelców (1. Mintal-22goli)
Lincoln ostatnio opuścił loty (podobno stara się o niego Real). Smolarek myslę że jest drugim najlepiej grajacym piłakrzem Bundesligi. Na wyróżnienie zasługują też: Dede, Kringe, Kehl, Makaay, Ballack, Mintal ,Krzynówek, Zekke Neundeorf

Chomik - Nie Kwi 17, 2005 2:56 pm

Bayern jest duzó lepszy od Bayeru
FORZA_JUVE !!!! - Nie Kwi 17, 2005 11:29 pm

Chomik napisał/a:
najlepszy w szeregach Bayeru. W ostatnio bezbarwnym Leverkusen to Jacek jest najlepszym graczem ale sam przecież meczu nie wygra

A znasz takiego piłkarza jak Juan lub Rq Jr ??

Krzynowek jest dobry, ale chyba jeszcze nie najlepszy w Bayerze. Myślę że Bayer to odpowiedni klub dla takiego zawodnika jak on.

FORZA_JUVE !!!! - Nie Kwi 17, 2005 11:33 pm

Chomik napisał/a:
Bayern jest duzó lepszy od Bayeru

Bo ma jedną literkę więcej ? ?
Racja bawarczycy to jednak duż mocniejszy team od klubu krzynówka. mają mocny wyrównany skład, w przeciwienstwie od bayeru gdzie ławka jest krotka.

Chomik - Sob Kwi 23, 2005 8:58 pm

Tylko oni są teraz kontuzjowani, a ja mówię że teraz w bezbarwnym Leverkusen to J.K. jest najjaśniejszą postacią. Przeciesz nie mówię ze wogule jest najlepszym graczem z Bayeru, napewno jest jednym z najbardziej wyróżniających sie graczy. Na podobnym poziomie co Jacek są: Roque Junior, Juan, Berbatov, Voronin, Schneider, Butt, Nowotny czy Freier.
Krzyniu - Nie Kwi 24, 2005 8:43 pm

Krzynówek jest to bardzo dobry pomocnik. Być może jeden z najlepszych w Buneslidze. Ostatnio zaskakuje nas swoimi dośrodkowaniami, a szczególnie strzałami z daleka. Świetnie tez wkonuje stale fragmenty gry np. rzuty wolne i rzuty rożne. :) W reprezentacji tez bardzo dobrze sie sprawóje ostatnio nawet strzela conajmniej jedna bramke na mecz. Bardzo mi sie podobała bramka zdobyta przez Jacka Krzynówka w meczu z Realem Madryt po strzale z dystansu kidy to pilka odbila sie od bramkarza Królewskich i Krzynówek zdobyl swoja jedna z trzech bramek zdobytych w tegorocznej Lidze Mistrzów. :mrgreen:
Kicky - Pon Kwi 25, 2005 9:54 am

Bayern ma już bardzo dużą przewagę nad piłkarzami Schalke i praktycznie już zdobył mistrzostwo Niemiec. Schalke może stacić nawet pozycję wicelidera Bundesligi, ponieważ VFB Stuttgart ma tylko 2 punkty straty do piłkarzy z Gelsenkirchen. :wink: Pozdro
Chelseak - Pon Kwi 25, 2005 1:00 pm

Bayern to wygra bundeslige tak jak chelsea Premiership
ryba - Pon Kwi 25, 2005 10:23 pm

Marcelinho, on co mecz ma inne włosy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
slomek - Wto Maj 10, 2005 9:25 pm

U Krzynowka najbardziej zainponowal mi jego styl gry bo potrafi dostosowac sie do kazdej druzyny no i gra na lewym skrzydle jak ja :mrgreen:
slomek - Wto Maj 10, 2005 9:28 pm

Moj typ:
1.Maakay
2.Ailton
3.Ballack
4.Krzynowek
5.Marcelinho

mathys - Sro Maj 25, 2005 6:43 am

W minioną sobotę zakończyła rozgrywki niemiecka Bundesliga. Przez cały sezon dziennikarze fachowego magazynu "Kicker" przyznawali piłkarzom oceny za ich występy w spotkaniach ekstraklasy i II ligi Niemiec.

Najlepszym polskim graczem występującym w 1.Bundeslidze był w przekroju całego sezonu Jacek Krzynówek. Według dziennikarzy "Kickera" pomocnik reprezentacji Polski uzyskał średnią not 3,45 (1 oznacza klasę światową, 6 - występ poniżej krytyki) i 69. miejsce w lidze. Dość wysoko niemieccy żurnaliści oceniali także Tomasza Wałdocha (3,61), Tomasza Zdebela (3,69) i Euzebiusza Smolarka (3,70).

Mijający sezon nie był z pewnością udany dla Tomasza Hajto (4,13) oraz Artura Wichniarka (4,23). Jako epizodyczne należy określić występy w niemieckiej ekstraklasie Radosława Kałużnego i Tomasza Wisio.

Jednym z najlepszych graczy zaplecza Bundesligi był w mijającym sezonie Tomasz Bobel. Bramkarz FC Erzgebirge Aue (a w przeszłości m.in. Śląska Wrocław) uzyskał średnią ocen 3,05. Na przeciwnym biegunie znalazł się Andrzej Juskowiak. Były napastnik reprezentacji Polski, pomimo dziewięciu strzelonych bramek, został sklasyfikowany na 209., ostatnim miejscu w stawce niemieckich drugoligowców (średnia 4,16).

KRZYNOWEK :) :):) NAJLEPSZY :) :):)

GaNcAr - Pią Maj 27, 2005 3:49 pm

Jacek ostatnio pokazal na co go stac i dzieki temu moze teraz zainteresuja sie inne zespoly z bardziej slawnych klubow ja osobiscie krzynowkowi zycze jak najlepiej powodzenia :mrgreen:
Derth - Sro Cze 01, 2005 9:43 am

UKI napisał/a:
Jacek jest bardzo dobry i zdecydowanie jest najlepszym polskim piłkarzem lecz lubie także Smolarka który został teraz wypożyczony do Borussi Dortmund zupełnie inaczej tam gra niż w Feyenordzie zdecydowanie lepiej cieszy mnie to tym bardziej gdyż lubie i troche nawet kibicuje drużynie z Dortmundu szkoda tylko że mają teraz tak wielkie kłopoty z kasą :(

Krzynówek moim zdaniem rozegrał jeden z najlepszych sezonów w bundeslidze. Ogólnie grał nadzwyczaj równo, wypracowywał sytuacje kolegom, a sam nawet strzelał gole (moim zdaniem najładniejszą w tym sezonie strzelił Realowi). Co do Smolarka, to jego gra spowodowała, że BVB wykupiła go z Feyeenordu i podpisała z nim umowę do 30 czerwca 2009 roku. Mam nadzieje, że Ebi będzie grał jeszcze lepiej.

P.S. Witam wszystkich urzytkowników, bo to jest mój 1 post. Pozdrawiam. :)

Derth - Sro Cze 01, 2005 9:50 am

Bayern zasłużenie zdobył podwójną koronę (mistrzostwo i puchar Niemiec), ponieważ grała najrówniej cały sezon i miała mocną ekipę. Sch*lke miała farta, że zdobyła wicemistrzostwo, bo gdyby Stuttgart nie tracił głupio punktów, sytuacja byłaby inna. Nie zmienia to faktu, że Sch*lke wygrało z Bayernem, ale jeden mecz w lidze o niczym nie decyduje, tylko całokształt z sezonu.

Pozdrawiam

jarma70 - Sro Cze 01, 2005 7:53 pm
Temat postu: Najlepszy piłkarz Bundesligi
Zdecydowanie najlepszym piłkarzem Bundesligi w sezonie 2004/2005 był piłkarz Herthy Berlin - Marcelinho
W tym sezonie Marcelinho nie miał sobie równych.

duplej - Pon Cze 06, 2005 2:07 pm

JACEK TO SUPER GOSĆ...STRZELA PIĘKNE BRAMKI...MA SWIETNE ASYSTY...KAPITALNY ZAWODNIK!!
GUTek1978 - Sro Cze 08, 2005 12:28 pm

Ja natomiast zwróciłbym jeszcz uwagę na brazylijczyka Lincolna z Schalke 04, miał dobry sezon, poza tym wspaniale wykonuje rzuty wolne, klasa światowa. Batomias rozczarowałem sie postawą innego zawodnika Schalke Ailtona. Grając wcześniej w Werderze był liderem tej dróżyny, a także królem strzelców Bundesligii, natomoast w Gelsenkirchen jakoś przygasł.
duplej - Czw Cze 09, 2005 2:03 pm

JACEK KRZYNÓWEK I MAREK MINTAL...CHOCIAŻ MARCELINHO TEZ WYMIATA!
dawids_90 - Sro Cze 22, 2005 9:30 pm

JACEK KRZYNÓWEK
Dubi - Czw Cze 30, 2005 9:00 am

Oczywiście że Makaay na 1 a na 2 jest Krzynówek :twisted:
Drogba1230 - Sro Lip 06, 2005 2:34 pm

Jak dla mnie najlepszym piłkarzem w Bundeslidze jest Jacek Krzynówek.................
Drogba1230 - Czw Lip 07, 2005 1:25 pm

Jacek jest fajny umie uderzyć lewą noga ale też czasami może prawą nogą zaskoczyć bramkarza
Hellish Moris - Nie Lip 17, 2005 8:49 pm

Ja za to uwazam ze w polsce sa lepsi od Krzynówka-.- Naprzyklad Żurawski...najlepszy zawodnik w polsce a wracajac do Krzynówka to oczywiscie jest dobry potrafi super strzelic lewą nogą ale to jeszcze nie ten ideal
medziu - Pon Lip 18, 2005 10:30 pm

Jacek to bezkonkurencyjny zawodnik :!: Jest najlepszy bez wątpienia w Polsce :!: Nawet Żurawski niezdoła go pobić.Wspaniały lewy, jak i prawy pomocnik.Świetne i b. celne strzaly z daleka na bramke.Świetna szybkość i panowanie nad piłką :!: Moim zdaniem powinin przejść do jakiejś Hiszpańskiej,albo Angielkiej ligi.Jestem pewien że dalby sobie bardzo dobrze tam rade.
Hellish Moris - Pią Lip 22, 2005 5:40 pm

Roy Makay Ballack oraz Krzynówek
Liso - Pon Sie 08, 2005 2:23 am

Cytat:
W niedzielnym spotkaniu 1. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe Eintracht Frankfurt 4:1 (1:1). Jednego z goli dla gości zdobył w 59. minucie Jacek Krzynówek

Tą bramką Jacek potwierdził swój kunszt oraz technikę. Widać, że stwierdzenia "że to obecnie jednej z najlepszych zawodników polskich, a także w Bundeslidze". W ostatnim czasie staje się on czołowym zawodnikiem na Starym Kontynecie i nie zdziwie się gdy za jakiś czas zespoły lepsze o Bayeru ustawią sie w kolejkę po tego piłkarza.

Aż chce sie krzyknąć : "Tak dalej Panie Jacku!"

__luk__ - Czw Sie 11, 2005 7:46 pm

A moim zdaniem do najlepszych należą Makaay, Ballack,Krzynówek, i nie możemy zapomnieć o Dede chłopak potrafi podnieść drużyne :wink:
__luk__ - Sob Sie 13, 2005 10:08 pm

Ja też lubie lige niemiecką a moim ulubionym klubem jest BVB!!!
Rudi - Nie Sie 14, 2005 5:42 pm

No BVB tez lubie :P Ale wczoraj Schalke ich ograło :P
__luk__ - Nie Sie 14, 2005 5:48 pm

Czy to ważne że Schalke ich ograło!? Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną na zawsze! A pozatym ja Schalke tak samo jak i Bayernu nie nawidze dwa najgorsze kluby w Bundeslidze jak dla mnie!!! A co do wczorajszego meczu to Schalke w tym roku jest kandydatem do tytułu mistrza niemiec, a BVB ma młodych piłkarzy i problemy finansowe! :wink:
Rudi - Wto Sie 16, 2005 11:06 am

Młodzi piłkarze BVB bedą przyszłością tego klubu i za 2 moze 3 lata Borussia bedzie walczyc także o LM i mistrzostwo :D
RadeonCFC - Sro Sie 17, 2005 11:46 am

Ehhh więc jest tak Makaay jest według mnie najlepszy Marcelinho może być Basturk, Krzynówek tez dobry, Berbatov (20 goli w poprzednim sezonie to też coś) Dobry był jeszcze Mintal of course. Z obrońców? Lucio :)
RadeonCFC - Sro Sie 17, 2005 11:50 am

Polacy w Bundeslidze bardzo dobrze sie prezentuja Krzynówek ma bardzo dobre mecze, Ebi też ale talent ma mniejszy od Krzynówka, Wichniarek mial słaby sezon myśle ze sie przełamie i znowu zacznie strzelac piękne gole jak w armini (pamietacie gola w armini jak strzelil z przewrotki od słupka? :P ) Bosacki obronca jak obronca ;(
Liso - Czw Sie 18, 2005 6:49 am

Nie wiem czemu, ale także nie przepadam za Bundesligą. Praktycznie żadnemu zespołowi nie kibicuje, jednak uważnie śledze poczynania naszych rodaków. Jeżeli strzelą bramkę albo ich zespół wygra - jestem zadowolony.

Natomiast podziwiam BvB. Klub, który był na skraju bankructwa powoli zaczyna "istnieć". Rudi dobrze napisal, iż to młode pokolenie będzie stanowiło główną siłę drużyny. Na wyniki trzeba będzie jeszcze trochę poczekać...

Cinx - Czw Sie 18, 2005 3:09 pm

Najbardziej z Bundesligi przypadłą mi do gustu Borussia i Bayer :mrgreen:
Rudi - Czw Sie 18, 2005 10:15 pm

no BVB ma piłkarzy po 18 - 20 lat którzy teraz zaczynają grac w pierwszym zespolejesli ograją sie ze starszymi kolegami podwyzszą umiejetnosci BVB zobaczymy na szczycie Bundesligi
Krzyniu - Pią Sie 19, 2005 11:33 am

Ja tam nie za bardzo lubie Ligii NIemieckiej. Prawie wogole nie sledze jej wydarzenchyba ze jak jest na Eurro Sporcie Euro GOol. Ale najbardziej z niemiec nie lubie Bayernu Monachium fajnie ze w ubieglej Lidze Mistrzów Chelsea ich wyemilinowala. A najbardziej lubie Bayer Leverkusen. Pierwszy powod ze gra tam nasz rodak JAcek Krzynowek. A po drugie ogolnie mi przpadl ten klub do gustu.
Arturro - Wto Sie 23, 2005 10:20 pm

__luk__ napisał/a:
pozatym ja Schalke tak samo jak i Bayernu nie nawidze dwa najgorsze kluby w Bundeslidze jak dla mnie!!!

Witaj w klubie !! Scheisse Schalke und Bayeranten Munchen najlepiej w II Bundeslidze ...

[ Dodano: Wto Sie 23, 2005 10:27 pm ]
Borusii Dortmund kibicuję od 1994 albo 1995r. - jak w Lidze Mistrzów dokopali Widzewowi to aż serce rosło :lol: Od tamtej pory każdy sezon Bundesligi miał już potem dla mnie barwy żółto-czarne. Najdziwniejsze jednak jest to że moja żona jest od wielu lat fanką ... Bayernu Monachium :oops:

Szuster - Czw Sie 25, 2005 3:41 pm

Liga niemiecka jest dosyć ciekawa, mniej więcej orientuje sie w tej lidze, najbardziej lubie Bayer Leverkuzen, natomiast NIENAWIDZE Bayernu Monachium, zresztą z tego co wiem nikto poza kibicami z monachium ich tam nie lubi, mam rodzine w Norymberdze, i wiem co tam sie dzieije, Monachium jest najbogatszy i wykupuje wszystkich zawodników z klubu którynim zagrazą, to są szwaby!!!!!!!!!!!!1
Tomasz - Czw Wrz 01, 2005 3:00 pm

Raczej nie chodzi o fundusze, Bayern nie jest drużyną wydawającą spore pieniądze na piłkarzy. Ich siłą jest moim zdaniem zgranie, mają bardzo dobrą pomoc i ofensywę. Bayern jest - jak to się mówi - drużyną 'pracusiów' ,grają czasem mniej efektownie ale za to niezwykle efektywnie (juz w tym sezonie po 3 meczach strzelili 11 goli).

FCB ma również świetnych piłkarzy- Ballacka, ze Roberto, Schweinsteigera czy bramkostrzelnego Makaaya, który jak widac stanowi duży klopot dla obrony przeciwników Monachijczyków, choć myśle że w tym sezonie jak na razie ci przeciwnicy nie podnosili Bayernowi zbyt wysoko poprzeczki.

Być może się mylę, bo nie oglądam zbytnio Bundesligi, ale takie jest moje zdanie. Na koniec dodam, że Bawarczycy są moim zdaniem drużyną na tyle silną, że trafia conajmniej do połfinału LM :wink:

Fejsbvgftrbh - Sro Wrz 07, 2005 8:01 pm

Napewno ogranie i zgranie. Ponadto wszyscy w miare równi gracze, no i wystarczy powiedzieć jedno nazwisko: ROY MAKAAY :D
RadeonCFC - Pon Wrz 12, 2005 10:18 pm

Jacuś? No Jacek jak Jacek mniej mówi więcej robi chciałoby się powiedziec :) Świetnie gra lewą jak i prawą nogą. Według mnie skarb narodowy :) Jeden z najlepszych pomocników w bundeslidze :) Te jego wrzutki, te piękne strzały napewno wprawiaja w osłupienie kibiców przeciwników Bayeru czy też reprezentacji :]

Pozdro!!!

RadeonCFC - Sob Wrz 17, 2005 9:40 pm

wygrać może Bayern, Werder ewentualnie Schalke a ulubione to np. Bayer, BVB ale lubie Werder, Bayern i inne :)

Pozdro!!!

MenAce - Nie Wrz 18, 2005 4:46 am

zawsze lubilem Borusje od najmlodszych lat;] jeszcze jak gral Mooler;]
slomek - Wto Wrz 20, 2005 3:10 pm

Jak dla mnie jest to druga liga zaraz po angielskiej,a moim ulubionym klubem jest Bayern :wink:
Tomasz - Sro Wrz 21, 2005 8:20 pm

Widzę że wiekszość albo lubi Borussie albo Bayern. Będe nieoryginalny i powiem że zaliczam sie do tej pierwszej grupy, lubiałem i lubie BVB chociażby ze względu na Smolarka. Dodatkowo nie lubię Bayernu, podobnie jak pare innych osób. Powód: kolega z osiedla - wielki kibic monachijczyków( który jest notabene adminem najwiekszego forum FCB ) cały czas mówi ze Chelsea to ruski i ze to klub rosyjski etc. co mnie bardzo irytuje :?

A co do tematu to Bundeslige lubię srednio ale zawsze oprócz Premiership interesowałem sie nią najbardziej bo w koncu dużo Polaków tam gra(ło) :wink: Aha, no i Bayern jest pewniakiem do zdobycia mistrzostwa Niemiec, wygrywają mecz za meczem.

Pterodaktyl2011 - Sro Wrz 21, 2005 9:24 pm

Nie przepadam za tą ligą, ale osładzają mi ją mecze z naszymi rodakami. Lubię Bayern, Borussię no i oczywiście Bayer Leverkusen. :mrgreen: Co to kwestii mistrzostwa to myślę że ligę wygra Bayern Monachium.
dreh - Nie Paź 02, 2005 3:10 pm

Jacek bardzo dobry piłkarz ale może powinien zmienić lige na Angielską ale nie do jakiegoś drugo ligowego zespołu tylko np. do takiej Chelsea chociarz Leverkusen też jest dobry ;)
Szuster - Czw Paź 06, 2005 3:08 pm

Ja uwazam że Jacej jest bardzo dobrym piłkarzem, myśle że na klub niema co narzekać bo ma dobry klub, tylko ta liga niemiecka, nie za bardzo lubiana jak i futbol niemiecki,myśle że Jacek powinnien się przenieśc do Hiszpani, francji albo Angli
Szuster - Czw Paź 06, 2005 3:12 pm

Mają dużo pieniedzy, dobrych zawodników, nawet dobre i taktyczne transfery, bo bayern wykupuje najlepszych, albo najlepszego piłkarza klubu który w danej chwili mu zagraża i jest zaraz za nim lun przed nimw bundeslidze, może to i dobre rozwiązanie, ale przez to nikt prócz kibiców z Monachium w niemczech ich nielubi, a juz najbardziej okolice Bawarii, czyli terenyMonechium
dreh - Czw Paź 06, 2005 7:32 pm

Jacek jest dobry piłkarzem pokazuje to w Reprezentacjii a także w Bayernie ale czy nie powinien pomyśleć o przeprowadzce do innej ligi i klubu ?? :roll:
lampardfan - Czw Paź 20, 2005 9:11 pm

Jacek Krzynówek ... jeden z najlepszych piłkarzy polskich :D a takze jeden z najlepszych pomocników Bundesligi. Sam fakt dwukrotnego z rzędu zdobycia tytułu najlepszego piłkarza roku w Polsce mówi za siebie :) Sądze, że powinien przenieść się do jakiegoś dobrego klubu angielskiego np. Everton
Pterodaktyl2011 - Pią Paź 21, 2005 12:54 pm

Myślę że to obecnie jeden z najlepszych polskich piłkarzy. Gra wkońcu w B. Leverkusen a to coś znaczy. Najbardziej podoba mi się to że ma piekielnie mocne uderzenie z lewej nogi... nieźle drybluje, a te jego gole są przepiękne.
Marcino - Pią Lis 18, 2005 10:33 pm

Szuster napisał/a:
nikt prócz kibiców z Monachium w niemczech ich nielubi, a juz najbardziej okolice Bawarii, czyli terenyMonechium
Kolega chyba raczy żartować. :lol:
Bayern jest najpopularniejszą drużyną w Niemczech, najwiecej fanów ma w Bawarii (okolice Monachium). Ponadto Allianz-Arena jako jedyny stadion Bundesligi jak dotąd na każdym spotkaniu wypełnił się w 100%, nie zminiła tego nawet niedawna rozbudowa stadionu.

Co do tematu:
Przewaga Bayernu wynika przede wszystkim z umiejętnego zarządzania klubem przez takich ludzi jak Uli Höness, oraz wspaniałych piłkarzy, drużynę budowaną przez wiele lat. przewaga finansowa - owszem jest, ale nie jest wcale tak uwidoczniona jak niektórzy piszą. Jakby porównać kwoty wydane na trasfery tego lata to Bayern wcale nie deklasuje rywali, tak jak ma to miejsce na boiskach. Sekret tkwi w rozsądnym wydawaniu.

PS Witam. :)

mati1335 - Czw Gru 29, 2005 5:43 pm

BARDZO DOBRA LIGA. LUBIE JA OGLADAC. :D
mati1335 - Czw Gru 29, 2005 6:19 pm

SMOLAREK ZASLUGUJE NA LEPSZY KLUB NIZ BOROSIA. SCHALKE MOZE. CO SADZICIE
Qbaa - Czw Sty 12, 2006 6:44 pm

Cytat:
Racja bawarczycy to jednak duż mocniejszy team od klubu krzynówka. mają mocny wyrównany skład, w przeciwienstwie od bayeru gdzie ławka jest krotka.

w Bayerze praktycznie nie ma ławki :| może C. Fritz

Qbaa - Czw Sty 12, 2006 6:47 pm

1. Marcelinho
2. Maakay
3. Ballack
4. Krzynówek
5. Butt

Kowal - Pon Sty 16, 2006 11:11 pm

Ebi został uznany 3 piłkarzem bundesligi i myśle że jest obecnie najlepszym wśród Polaków a Tak to chyba Ballack albo Makaay.

Nazwisko Makaay'a ja zmieniłem. Rozumiem napisać z błędem, ale bez przesady. THORAX

Kowal - Wto Sty 17, 2006 11:38 pm

A Gdzie pojawiły się te imformacje :?: Pewnie w jakieś gazecie brukowej bo myśle że Krzynówek bez problemów dostałby prace w lepszym klubie
Thorax - Sro Sty 18, 2006 7:21 am

Też właśnie gdzieś mnie takie słuchy dochodziły, ale uznałe to za zwyklą plotkę, nie wartą zainteresowania. Przecież Krzynówek mógłby grać w znacznie lepszy klubie niż K'lautern. Jak nie w lidze niemieckiej to w angielskiej. W CFC wątpie, żeby chcieli Krzynówka, w ManU też wątpie, W LFC też raczej nie. Ale na czwartym miejscu jest Tottenham. MOże by go tam chcieli.Jeżeli taki Rasiak gra w Tottenhamie, to czemu miejsca miałoby zabraknąć dla Krzynówka. Owszem Rasiak głównie siedzi na ławce, no, ale Krzynówek jest o niebo lepszy od Rasiaka. No jest też zasadnicza różnica , Krzynówek to pomocnik.
Goguś - Sro Sty 18, 2006 7:28 am

Może Tothenam a może K'lautern - nie ma się co kłucić, a wiadomośc zapewne pochodzi z brukowca - nie mają o czym pisać tj. sezon ogórkowy to się czepili Polaka. kilka dni pohuczy (być moze odbije mu sie to w Leverkusen np. u trenera) a potem zamilknie się okarze że takiej oferty wogóle nie było.

Totenham to może przesada - no ale górna połowa / srodek tabeli to idealne ew. położenie dla Krzynia (nie mylić z dawnym moderatorem).

Chomik - Sro Sty 18, 2006 11:08 am

Te info pochodzą z Piłki Nożnej, Przeglądu Sportowego, ze strony www.transfery.info, www.transmarket.de i sam Jacek to potwierdza.
Goguś - Sro Sty 18, 2006 11:15 am

Jeżeli się zdecyduje to zrobi krok wstecz ... porażka.
Guciu - Sro Sty 18, 2006 11:24 am

...Jacek Krzynówek jest bardzo dobrym piłkarzem i bardzo dobrze radził sobie grając Bayerze Leverkusen i mam nadzieje że będzie dalej tam grał,ale według imformacij ma przejść do K'lautern,byłoby to niedobrze dla rozwoju kariery Jacka...
...Gdyby rzeczywiście się przeniusł się byłby to krok w tył,a nie w przud...

Kowal - Sro Sty 18, 2006 4:10 pm

Przecież to bez sensu jeden z lepszych polskich zawodników ma się przenosić się do gorszej drużyny przecież on może dostać prace w wielu liczących się klubach jeżeli się zdecyduje na przejście to edzie tego w przyszłości chyba żałował

Swoje zdanie staraj się wyrażać w jednym poscie. Wczseśniej pytałeś się skąd o tym wiadomo to mogłeś już dopisać co o tym myślisz // th0raX

Tomasz - Sro Sty 18, 2006 9:49 pm

Panowie, nie wiem co wy tak rozpaczacie nad Krzynówkiem ? Nie ma co myśleć, że czołówka Premiership skusi się na 30-letniego mało obiecującego zawodnika ( a Tottenham na pewno do tej czołówki nalezy). Szczerze to nawet watpie sredniaki sie nim zainteresowały. Owszem, był okres, w którym Jacek poczynał sobie w Bayerze bardzo dobrze, ale poźniej przyszły duzo słabsze momenty i teraz nie pokazuje on wlasciwie nic. Liga angielska po prostu go przerasta. W reprezentacji tez nie bardzo pamietam, kiedy coś ciekawego zrobił (no tak, z Ekwadorem nie wykorzystał rzutu karnego). Nie dziwie sie, że interesuje sie nim druzyna bedaca w strefie spadkowej tabeli Bundesligi. Krzynowek bowiem potencjał ma, a K'lautern musi najwyrazniej wzmocnic koniecznie swoje szeregi i liczy wlasnie na polaka.

Aha, poruszona została drażliwa kwestia Rasiaka. Nie wmawiać mi tu ze Grzesiu jest słaby, moze słabszy od bedacego w szczytowej formie Krzynowka, ale Rasiak przynajmniej wypromował sie w Derby County. Trafił potem do Tottenhamu i niestety szybko trafił na trybuny ale co tu duzo gadac - jest tez za mało doceniany. Ostatnio po raz kolejny zachwycił w meczu rezerw (gol strzelony przewrotką, jeden z lepszych piłkarzy na boisku).

Wracając do tematu Krzynówka: kto nie idzie do przodu ten się cofa. Ale jak tu iśc do przodu, skoro w swoim klubie rzadko wychodzi w podstawowej jedenastce ?

cesc - Sro Lut 15, 2006 10:59 am

Dla mnie najlepszy jest Michael Ballack no i Roy Makaay, jeśli jest w formie.
cesc - Sro Lut 15, 2006 11:08 am

Ja kibicuje Bayernowi, ponieważ gra tam Roy Makaay, ale lubie też BVB. :mrgreen:
jarek92TSCFC - Sro Lut 15, 2006 11:24 am

ja kibicuje Werderowi Brema , lubie tez Bayern Monachium i BVB poniewaz gra tam Ebi Smolarek :lol:
jarek92TSCFC - Sro Lut 15, 2006 11:34 am

najlepi to oczywiscie ballack makay i pizzaro. Napewno tez dobry jest Ebi ale juz w Bayerze juz bo sobie chyba nie poradził
lukaize - Sro Lut 15, 2006 2:01 pm

Najlepszy jest Ballack Makaay i Pizzaro
Tomasz - Sro Lut 15, 2006 9:36 pm

Nie no bez przesady panowie, prosze nie ograniczac sie jedynie do pilkarzy Bayernu. :) No wiadomo, Ballack to klasa sama w sobie, nie mniej jednak zamiast Makaaya czy Pizarro postawiłbym na swietnego Miroslava Klose. Mimo kontuzji, ktora trwa juz od jakiegos czasu, wciaz plasuje sie na pierwszym miejscu tabeli strzelców i to z duza przewaga( 16 goli). Na uznanie zasluguje tez drugi w tej klasyfikacji Altintop, który potrafil strzelic juz 13 bramek mimo tego ze jego druzyna (K'lautern) plasuje sie dolnych rejonach Bundesligi. Ebi tez niby dobry, ale ostatnio przestał juz strzelac tyle bramek, dlatego ja stawiam tu na Klose.
Kuba150 - Wto Mar 14, 2006 1:04 pm

no tomasz niebył bym tego taki pewien o Smolarku
gulczas1985 - Pią Mar 17, 2006 11:49 am

Podoba mi się ta liga momentami jest bardzo ciekawa, a jeśli chodzi o mój ulubiony klub z Bundesligi to jest to Bayern Monachium.
fanka_franka - Pią Mar 17, 2006 7:35 pm

a ja tam wole Borussie z Metzelderem :wink:
Only CFC - Wto Mar 21, 2006 6:27 pm

Ja tam nikogo nie lubie z Bundesligi ale lepiej sie czuje jak wygrywa Hertha Berlin:)
Mruczek - Wto Kwi 11, 2006 3:23 pm

Ja kibicuje TSV 1860 :lol:
Frodo - Nie Kwi 16, 2006 2:16 pm

Of course mistrzem Bayern ten kolejeczki, ale blad przy niewymienieniu tak silnej i tak cudnej druzyny jaka jest HSV :mrgreen:
haker - Pon Kwi 24, 2006 12:49 pm

Werder Brema, M.Klose
adrian97 - Wto Maj 02, 2006 1:37 pm

podolski klose i ballack :razz:
CloneTrooper - Wto Maj 02, 2006 1:40 pm

wg mnie Bundesliga nie ma takiej szczególnej gwiazdy jak to jest w Primera Div(Ronaldinho) w Premiership(Lampard, Terry, Rooney) tam raczej wszyscy grają na równym i nie zmiennym poziomie, takie jest moje osobiste zdanie
lolQ - Wto Maj 02, 2006 2:14 pm

kiedyś był nim Hleb, a teraz? jestem sklonny zaryzykowac stwierdzenie, ze jest nim van der Vaart.
champion - Wto Maj 02, 2006 2:34 pm

Ballack bez dyskusji.Drugie miejsce dla Mirka Klose,Podolskiego też można brać pod uwagę.
Chelsea08 - Wto Maj 02, 2006 3:56 pm

1 Miro Close
2.Roy Maakay
3.Ballack
4.Smolarek ?

Robbie - Sro Maj 03, 2006 4:39 am

wiesz co to jest nazizm?
Chelsea08 - Sro Maj 03, 2006 12:59 pm

Może polacy dla nich nie grają zbyt dobrze.Chyba chodziło ci o rasizm a nie nazizm :) )
CloneTrooper - Sro Maj 03, 2006 1:01 pm

polaków jest mało ale z polskim pochodzeniem to jest troszkę dużo(Podolski Klose Borowski Delura itp) lepiej zmienić nazwę tematu może na rasizm.
Lippi - Sro Maj 03, 2006 1:37 pm

Nie, specjalnie napisałem NAZIZM , gdyz chodziło mi o traktowanie Polaków w Niemczech jako ludzi drugiej kategorii(w futbolu oczywiscie).Często jest tak że młody Polak jak wyjedzie grać do RFN jest sadzany na ławie, gdyz zajmuje miejsce Niemcowi. Nazizm to nie było stwierdzenie dosłowne ale alegoryczene, jasne już ?
Robbie - Sro Maj 03, 2006 5:07 pm

Nie, nie jasne, ponieważ oskarżenia o nazizm są ścigane z urzędu, a jeżeli uważasz, że Niemcy uważają się za lepszych piłkarzy od Polaków to nie wiem co Cie w tym dziwi. To oni są aktualnymi wicemistrzami świata, nie my, to oni 3 razy wygrali MŚ, a my ani razu. Więc co się dziwisz? Twoją dume narodową zabolało to, że w Bundeslidze jest mało nierobów z Polski? To wina i problem Polaków i tylko ich.
Lippi - Sro Maj 03, 2006 10:11 pm

Szczerze mówiąc to mnie to w ogóle nie zabolało, choć troche dziwi.Ale osobiscie wole Polaków w Szkocji, Anglii, Francji czy Hiszpanii, niż Niemczech!!
Frankieciara - Czw Maj 11, 2006 6:44 pm

nie wiem czemu ale strasznie nie lubie bayernu munchen. w zasadzie jest mi to obojętne, ale jak bym miała wybierać to jestem za schalke i leverkusen (jak mój kuzyn) co dziwnego on jest strasznie napalonym kibicem barcy a ja chelsea... mimo to jakoś w zgodzie żyjemy :cool:
CloneTrooper - Czw Maj 11, 2006 10:56 pm

hmm liga niemiecka jest bardzo mocna i ciekawa. Moimi ulubionymi drużynami są HSV czyli rewelacja tego sezonu, Dortmund i troszke Bayer :D
bidon - Wto Maj 16, 2006 3:28 pm

liga niemiecka jest dosyść dobra ale mało jest dobrych klubów a najlepszy zespół według mnie to BVB :wink: :mrgreen:
MonikaCole#10 - Sob Cze 03, 2006 11:19 pm

Liga niemiecka jest dobra ale napewno nie lepsza od angielskiej,włoskiej czy hiszpańskiej. Myślę że Niemcy mają podobną ligę do Francuzów. W Bundeslidze pada sporo goli :P we Francji mało i to jest ta różniaca :D a co do ulubionego klubu to oczywiście legendarna,niezniszczalna,zawsze wielka i kochana-Borussia Dortmund!! HeJa BVB!
Roossii - Sro Cze 07, 2006 4:49 pm

NIE MA TEKIEGO JEST TYLKO CHELSEA LONDON!! :] A co do Ligi NIemieckiej uwazam ze to liga lalusiów i malo agresywnej gry w przeciwienstwie do Angielskiej :]
GeX - Sob Cze 17, 2006 10:11 pm

Dla mnie liga niemiecka jest tak samo nudna jak wloska ^^
nigdy nie lubilem zadnego zespolu niemieckiego

Damian07 - Nie Cze 18, 2006 2:28 pm

nie przepadam za ligą niemiecką.
ale kiedys lubiałóem oglądac jak gra Bayern

lonely - Czw Cze 29, 2006 9:24 pm

lubie lige niemiecka ale nie tak jak angielska
oderka - Czw Cze 29, 2006 9:56 pm

liga niemiecka tez niczego sobie fajnie się ją ugląda i wogóle spoko liga.Najczesciej ogladam mecze Schalke Gelsenkirshen (nieiwem jak to sie pisze>;/
MaciaS_CFC - Pią Cze 30, 2006 12:44 am

Najbradziej darze sympatia Borussie :) Reszte traktuje neutralnie :) Ogolnie lige niemiecka moge ogladac ale wole Premiership oraz nasza kochana Chelsea w akcji :cool:
SzevaCFC - Pią Cze 30, 2006 9:43 am

najbardziej lubie Werder i Borussie.... Lubie tez Schalke , ale to Schalke ktore gralo w 2002 roku z Wisla i dostaly baty :wink: Najmniej nie lubie teraz Stuttgart. Liga niemiecka sie nie interesuje wole hiszpanska i oczywiscie angielska :wink:
oderka - Sob Lip 01, 2006 10:08 am

hejo no to moim najlepszym piłkarzem bundesligi dzu dzud dzu ...uwaga Miroslaw Klose :wink: to bardzo dobry piłkarz młody zrobi wielką kariere coprawda juz ma wielka ale jeszcze wieksza przed nim .
CloneTrooper - Sob Lip 01, 2006 2:30 pm

jak dla mnie najlepszym piłkarzem był Michael Ballack dalej Klose Podolski Schweinsteiger :D oni byli kluczem do zwycięstw swoich drużyn i czasem stanowili o wygranej a ten pierwszy i ostatnio wywalczył tytuł mistrzowski z Bayernem :D
szympans-BARCA - Sob Lip 01, 2006 2:50 pm

Michael Ballac - juz niemozy byc najlepszym w Bundesligi :(
Thorax - Sob Lip 01, 2006 3:03 pm

szympans-BARCA napisał/a:
Michael Ballac - juz niemozy byc najlepszym w Bundesligi

A na Język polski to się chodziło? :roll:
Po drugie po co to pisałeś? Clone napisał że Ballack BYŁ najlepszym, nowy sezon się nie zaczął, więc napisał jak było w poprzednim.

Arczi - Pon Lip 03, 2006 11:21 am

Bundesliga wymiata zawsze ogladam ja na polsacie sport!Wygra napewo bayern ale moim ulubionym zespolem jest werder brema
FUFA - Pon Lip 10, 2006 2:41 pm

cenie sobie rozgrywki Niemickie, ale sadze ze druzyny niemieckie opadly z sil co pokazuja wyniki Pucharow Europejkich. Moin ulubina druzyna po Chelsea jest BVB
FUFA - Pon Lip 10, 2006 2:44 pm

Krzynio jest jednym z moich ulubionych polkarzy. sadze ze ma MŚ bylby w lepszej formie gdyby zmienil klub w przerwie zimowej a tak nie rozegral sie za ardzo i byl z niego niewielkii\ pozytek dla Polski
iop111 - Sob Sie 05, 2006 3:39 pm

1.ebi smolarek
2.miroslaw klose
3.jacek krzynówek

Sosek - Sro Sie 09, 2006 10:35 pm

1. VfB Stuttgart
2. Borussia Dortmund
3. HSV Hamburg

W ogóle Bundesliga jest moją ulubioną ligą piłkarską razem z Premiership.

Pixik - Czw Sie 10, 2006 9:25 pm

Drewniana jest ta liga według mnie i nic tego nie zmieni,chociaż jak grał Elber w Bayernie to ładnie Bawarczycy grali :razz: weźmy taki werder,dwie wierze w ataku długa piłka i do przodu :mad:
duplej - Wto Sie 15, 2006 3:17 pm

Lubie Dortmund, Leverkusen i Norymbege. Ostatnio polubiłem Wolsburg jak Krzyn poszedł :)
SzevaCFC - Sro Sie 16, 2006 10:39 am

1. Werder
2. Bayern Monachium
3. Stutgart
P.S a slyszeliscie o tym ze Klose moze przejsc do Liverpoolu... :?: :?:

duplej - Sro Sie 16, 2006 1:40 pm

słyszelismy. Ale to chyba kolejna plotka.
HaraCFC - Czw Sie 24, 2006 12:39 am

Ja to jestem za BvB. Mój pierwszy klub jaki znałem :grin:
iop111 - Czw Sie 24, 2006 9:10 pm

najepsz według mnie najlepszy to borrusia dortmunt dlatego że gra tam ebi
Frankieciara - Sob Wrz 02, 2006 7:23 pm

Liga niemiecka z tego co mi wiadomo była kiedyś najlepszą, lub mieściła się w najwyższej czołówce Europy, grali tam najlepsi piłkarze, kluby znaczyły się na arenie międzynarodowej. Teraz też tak jest ale juz w mniejszym stopniu. Liga niemiecka jest zdominowana przez Bayern M. Inne kluby mają coraaz mniej kasy, wszyscy klasowi piłkarze uciekają już do innych mocniejszych lig Premiera Division lub Premiership, ponieważ mniej tam zarabiają a poziom rozgrywek stoi na mniejszym poziomie. Grają tam przeciętni piłkarze (oprócz tych z reprezenatcji Niemiec) a ci dobrzy są wykupywani przez Bayern lub inne europejskie kluby. Zdarzają się też wyjątki ale w większym stopniu tak jest. (W porównaniu z polską ligą......to i tak....eeee :grin: nir ma porównania)
Przybajmniej tak mi się wydaje i tak słyszałam.
Mnie ta liga nie interesuje, m.in dlatego że nie lubie niemieckich piłkarzy. :cool:

Michu_Bayern - Sro Wrz 13, 2006 12:13 pm

Ja jestem za Bayernem Monachium.
_Frank_Lampard_ - Sro Wrz 13, 2006 2:52 pm

Mój ulubiony klub Niemiecki to Bayern Monachium. są dobrzy, co widać po ostatnim meczu LM ze Spartakiem Moskwa 4:0, Chociarz kilka bramek strzelili dzięki bardzo nieudolnej obronie Spartaka. Zresztą jest to ukochany klub Franza Beckenbauera.
Baartix - Nie Wrz 17, 2006 11:42 am

Ja kocham Borussie Dortmund od dawna. Był taki jednoroczny przestój ale później po przyjściu Ebiego znowy zacząłem kibicować BVB. Szczerze mówiąc nie znoszę Bayernu. Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale jakoś mam do nich negatywne uczucia. Mam nadzieję ze już niedługo piłkarze w żółto czarnych barwach wrócą do gry z czasów swojej świetności.
adrian97 - Pon Wrz 25, 2006 2:34 pm

Bayern i Hamburg!!!!!!!
_Frank_Lampard_ - Pią Wrz 29, 2006 6:13 pm

W Bundeslidze Najlepszy według mnie jest Lukas Podolski. To młody zawodnik i jeszcze ma sporo czasu by pokazać swój talent. Zresztą potrasfi strzelać bramki w najodpowiedniejszych momentach (Pogrążył Inter strzelając drugiego gola w meczu Interu z Bayernem). Wogóle ma on wielke umiejętności.
Baartix - Pią Wrz 29, 2006 8:29 pm

Niewątpliwie najlepszym piłkarzem w Bundeslidze jest Miro Klose. Świadczą o tym ostatnie jego indywidualne sukcesy (król strzelców Bundesligi i Mistrzostw Świata). Przed odejściem do Chelsea Michael Ballack mógł spokojnie rywalizować z nim o to miano, ale po jego odejściu myślę, że narazie Miroslav jest bezkonkurencyjny. W przyszłości na podobną gwiazdę mogą wyrosnąć Lukas Podolski i Bastian Schweinsteinger.
chelsea16 - Sob Paź 14, 2006 9:31 pm

Smolarek i tyle. Po ostatnich meczach kadry wiele osób się ze mną zgodzi :wink:
Thorax - Sob Paź 14, 2006 9:50 pm

Cytat:
Podobnie jak i w Eredivisie, w Bundeslidze grają Polacy. W sumie to gra ich cała masa, tak jak i w I jak i w II. Napiszcie cą sądzicie o Polakach w Ligach Niemieckich.

To jest treść topicu, a to odpowiedź chelsea16:

chelsea16 napisał/a:
Smolarek i tyle. Po ostatnich meczach kadry wiele osób się ze mną zgodzi

Genialny post, wręcz ubawił mnie.

Goguś - Nie Paź 15, 2006 2:26 pm

chelsea16 napisał/a:

Mógłby ktoś przetłumaczyć z polskiego na polski, bo chyba nie zrozumiałem, a może to ironia ...

_Frank_Lampard_ - Nie Paź 15, 2006 2:31 pm

mati1335 ma w opisie takie zdanie:
Cytat:
NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM CHELSEA I EUROPY JEST.......

A oto zdanie chelsea16
chelsea16 napisał/a:

Z logicznego punktu myślenia można wywnioskować że chelsea16 poprost wypowiedział się do tego co mati1335 ma w opisie, a nie do jego postu :lol:

Jarperto - Nie Paź 15, 2006 5:54 pm

Smolarek nie tylko zalicza wyśmienite wystepy w kadrze, ale takze w zespole Borusii. imponująca forma.
!EpSo! - Nie Paź 15, 2006 7:10 pm

W Borussi nie gra w kazdym meczu lecz gdy pojawi sie na boisku widac ze Chlopakowi zalezy, stara sie walczy! Ogolnie jestem bardzo zadowolony z jego wystepow!
Naprawde bierze przyklad z Ojca i gra na wysokim poziomie. W kadrze tez jest ta iskierka ktora najbardziej iskrzy z posrod wszystkich innych zawodnikow.
Co do Krzynowka- Bardzo dobrze grał w Bayerze widac zmiana trenera a nastepnie klubu nie poszla mu na reke.
Pamietam duet Wałdoch Hajto w Schalke ! To było coś rozbijali ataki przeciwnikow bardzo sumiennie lecz czasami przydazaly sie im rowniez bledy, jak to kazdemu.

CuraHee - Pon Paź 30, 2006 9:18 pm

Ja jakoś nie potrafie sie przekonać do Bundesligi. Jedynymi klubami niemieckimi jakie lubiłem (czasy FIFY 2001 i LM z ich udziałem) to Schalke04 i Bayer Leverkusen. Schalke... w zasadzie nie wiem czemu wlasnie im sympatyzowalem, moze przez Polaków grających wtedy w ich barwach? :razz:
Leverkusen... nie pamiętam który to był sezon, ale bardzo podobała mi sie wtedy ich gra w LM. Pamiętam, że sporo strzelali i byli bardzo efektowni.
Jeśli chodzi o negatywne odczucia co do klubów, to najmniej sympatyzuje Bayernowi. Nawet nie potrafię wyjaśnić dlaczego... jakaś taka wewnętrzną niechęć :razz: .
Ogółem mówiąc, Bundesliga nie należy do moich ulubionych lig.

Pumpkinhead - Sro Lis 01, 2006 11:27 am

Baartix napisał/a:
myślę, że narazie Miroslav jest bezkonkurencyjny

Ja myślę, że w obecnej edycji Bundesligi poza wszelka konkurencja jest nowy nabytek Werderu Diego. W 9 meczach strzelił 5 bramek i mial 8 asyst ... myślę, że jak narazie jest samotnym liderem w Bundeslidze. Co do Mirosłava dałbym go na równi teraz z Makaay'em, który teraz w FCb nie jest juz typowym napastnikiem (gra za Podolskim i Pizzaro)... wychodzi na lidera zespołu tak jak kiedyś byl nim Ballack.

Frank_08 - Sro Lis 01, 2006 6:21 pm

Wedlug mnie najlepszym graczem Bundesligi jest ... Mirslaw Klose . Jest on swietnym napastnikiem z Werderu Brema. Po MŚ interesowalo sie nim wiele klubow . Przed nim to wlasnie widze swietna przyszlosc ...
Pumpkinhead - Sro Lis 01, 2006 9:31 pm

Frank_08 napisał/a:
Wedlug mnie najlepszym graczem Bundesligi jest ... Mirslaw Klose . Jest on swietnym napastnikiem z Werderu Brema. Po MŚ interesowalo sie nim wiele klubow . Przed nim to wlasnie widze swietna przyszlosc ...

Ciekawi mnie czy ogladasz na bieżąco Bundeslige :?: czy Twoja wypowiedz jest związana tylko z MŚ ... bo w tym sezonie Miro nic nie pokazuje (wiem bo ogladam mecze Werderu). A po 2 te kluby, które się nim niby tak interesowały to można na palacha 1 ręki policzyć a z wielkich to tylko FCBayern.

Luanne - Pią Lis 03, 2006 10:56 pm

Pumpkinhead napisał/a:

Ja myślę, że w obecnej edycji Bundesligi poza wszelka konkurencja jest nowy nabytek Werderu Diego. W 9 meczach strzelił 5 bramek i mial 8 asyst ... myślę, że jak narazie jest samotnym liderem w Bundeslidze. Co do Mirosłava dałbym go na równi teraz z Makaay'em, który teraz w FCb nie jest juz typowym napastnikiem (gra za Podolskim i Pizzaro)... wychodzi na lidera zespołu tak jak kiedyś byl nim Ballack.

Zgadzam sie podoba mi sie jak ten chlopak gra w sumie teraz pokazuje na co go stac ale juz w Fc Porto dobrze mu zyczylam i na dobre mu wyszlo przejscie do Bundesligi, Ribas jest swietny technicznie :!: I wyrasta na gwiazde a przy okazji nauczy sie czegos od Klose :wink:

chelsea16 - Sro Lis 08, 2006 7:33 pm

Pumpkinhead napisał/a:

Popieram, chłopak gra bardzo dobrze myślę, że Werder zrobił dobry interes kupując go z Porto . A tak nawiasem mówiąc, to Artur Wichniarek ostatnio złapał formę, zobaczymy co się będzie z nim działo dalej.

!JaReQ! - Pon Lis 13, 2006 8:00 pm

Dla mnie najleprzym piłkarzem Bundesligi jest Podolski.
Młody utalentowany pilkarz, pokazal co potrafi na MŚ.
W koncu on sie jeszcze uczy.

Pozdro :mrgreen:

Pumpkinhead - Wto Lis 14, 2006 12:01 am

Jaruśś;)) napisał/a:
Dla mnie najleprzym piłkarzem Bundesligi jest Podolski.
Młody utalentowany pilkarz, pokazal co potrafi na MŚ.
W koncu on sie jeszcze uczy.

Chyba nie jesteś na bieżąco w temacie ... obecnie nie gra bo ma kontuzje ... w barwach FCB zagral dopiero 2 cale mecze, w pozostałych wchodzil na ostanie 20-15 min. Niczym się nie wyróznia strzelił bramkę wpucharze niemiec i LM ... w Bundeslidze niczym się nie wyróżnia --- obecnie nie ma formy. Daleka droga przed nim by być najlepszy w lidze i myslę, że w tym sezonie mu się to raczej nie uda (Diego jest za silny teraz).

amsterdam018 - Wto Lis 14, 2006 10:08 am

Rafael van der Vaart , Diego Młodzi i dobrzy . Pierwszego nekaj kontuzje a drugi gra , gra i gra .....
Pumpkinhead - Nie Lis 19, 2006 11:55 pm

Ostani miesiąc Smolarek gra w podstawowym składzie w BVB przez całe 90 min. W pewnej wypowiedzi trenera BVB powiedział On "Smolarek jest jedną z osób, od ktorych rozpoczynam budowe składu na mecz" mówi samo za sibie i jest widoczne w meczach.

Krzynówek i tu sie nie zodzę z EpSo, przeprowadzka do wilków i juz 3 druzyna do której idzie za trenerem Augenthaler'em zadziała na niego pobudzjąco, gra w wyjściowej 11 i stawarza wiele dogodnych sytacji. Widac, że lubi pracować z trenerem, kotry go w niemczech 'wychował", i który pokłada w nim zaufanie.

Najwięszym ostanio szumem wsród Polaków może pochwalic Artur Wichaniarek, ktoy po powrocie z Herthy do Arminii gra jak za dawncy swoich czasów ... strzelił w 13 meczach 5 goli i zaliczył dwie asysty ... jak sam mówi mobilizuje go chęć powrotu do kadry narodowej ... gdzie ja myślę, że w obecnej sytuacji moglby zastapić Frankowskiego.

frankie8 - Sro Lis 29, 2006 12:13 pm

only BVB :cool:

Proponuje pisac wiecej inaczej bedzie ostrzezenie ! // MiC

Koza - Sro Lis 29, 2006 8:31 pm

Ja tez lubie BVB ale wole Werder:P I trzymam za nich kciuki w meczu z Barcelona;] Te hiszpanskie kobiety nie moga wyjsc z grupy ;]
ToMeK 11 - Pią Gru 01, 2006 3:37 pm

Nie przepadam za Bundesliga,ale jak juz mialbym wybierac najfajnieszy klub to stawiam na Hamburger SV(pomimo tego,że ostatnio słabo grają) oraz Borussie Dortmund.Również kibicuje Werderowi w meczu z Barcelona!
amsterdam018 - Sob Gru 02, 2006 4:47 pm

Jaki nie lubie żadnej drużyny . Dobrze zycze RAFAEL VAN DER VAART , NIGER DE JONG , STEVEN PIENAAR i reszcie były ajaciedów .

ToMeK 11 napisał/a:
Również kibicuje Werderowi w meczu z Barcelona!

Tylko kibic może kibicować . Barcelona prawdopodobie wygra ten mecz ,

Kuba-15 - Nie Gru 03, 2006 9:42 pm

Jeśli chodzi o Bundesligę to popieram Borussie Dortmund bo gra tam Ebi

Pisz więcej niż jedno zdanie inaczej posypią się ostrzeżenia/CT

matti_134 - Nie Gru 03, 2006 9:48 pm

Kuba-15 napisał/a:
popieram

Popierać to ty możesz Kaczyńskiego, a nie klub piłkarski.

Sorry, za off top, ale nie mogłem tego nie napisać. :)

MarcinChelsea - Pon Gru 04, 2006 11:13 am

Uważam że liga niemiecka to najbardziej nieprzewidywalna liga na Świecie ekzekwo( czy jak to tam się pisze ) wraz z włoską i francuską. Takie jest moje zdanie. Po wielu przemianach w klubach takich jak : Bayern, Stuttgart, BVB , Werder, Schalke trudno ocenić kto jest najlepszy i będzie liderem po tym sezonie. Moim zdaniem na tytuł zasługują piłkarze z Gelsenkirchen gdyż patrząc na ich dotychczasowe wyniki idą chyba najrówniej spośród wszystkich drużyn Bundesligi. Bardzo groźnymi zespołami są Hannover i Hamburger i nie można ich wogóle lekceważyć. Niespodzianki często sprawia Eintracht , Wolfsburg i Arminia . Słabsze kluby czyli Bochum, Mainz potrafią odbierać pkt lepszym teamom a nie raz dostają takie lanie że się w pale nie mieści ( Mainz 1-6 Werder ). Po za tym Bundesliga to bardzo dobra liga i jedna z najlepszych na Świecie.

Kibicuję Eintrachtowi odkąd dostałem szalik od wujka z Niemiec czyli od 2 lat;p

Pumpkinhead - Pią Gru 08, 2006 9:23 pm

MarcinChelsea napisał/a:
Uważam że liga niemiecka to najbardziej nieprzewidywalna liga na Świecie ekzekwo( czy jak to tam się pisze ) wraz z włoską i francuską

Moge sie tylko nie zgodzic ... liga francuska - od lilku sezonów mistrzostwo przypada Lyon'owi i teraz znów maja ogromna przewagę i idą po tytul mistrza (chyba 5 raz z rzędu0 ... liga włoska - ostanie sezony to dominacja dwóch drużyn milanu i Jue z naciskiem na ten drugi klub (obecnie sie to troxhe zmienilo co jest związane z afera korupcyjną) ... liga niemiecka - niepodważalan dominacja Bayernu od dobrych kilku lat.
Jeśli miałbym wytypowac z tych trzech lig mistrzów to byłby to wlasnie Lyon, Jue (gdyby było jak było) i Bayern, o wile trudniej wytypowac mistrza Hiszpanii jak i Anglii. Wracając do Bundelisgi, Schalke może jest pierwsze ale czy utrzyma to porwadzenie ?? w sezonie 2004/05 tez była podobna sytuacja i nic nie wyszło. Prędzej tutaj daję sznase Werderowi jak i doświadczonym pilkarzą z Bawarii. poniżej oczekiwań spisuje sie HSV, który może po wygranym meczu z CSKA zacznie grac pilkę, ktora pokazywał na wiosnę i przynajmniej wywalczy jakeis miejsce godne klubowi, któy nigdy nie gościl w 2 Bundelidze.

MarcinChelsea - Sob Gru 09, 2006 10:17 am

Noo nie wiem czy zanosi się na 5 tytuł z rzędu dla Lyonu , ostatnio Francuzi spisują się poniżej oczekiwań. Praktycznie każdy wynik w Ligue wymęczony, w porównaniu do rezultatów z początku sezonu ( 4-1 , 5-1 itp ) obecne nie wywierają już takiego wrażenia. Wymęczone zwycięstwa z potencjalnie słabszymi rywalami. Jednakże przewaga z początku sezonu utrzymuje się i nie sądze żeby Lille bądź Lens zdołałoby odrobić tak kolosalną przewagę.

A jak chcesz się przekonać ze są to ( mowa o Włoskiej i Francuskiej ) jedne z najbardziej nieprzewidywalnych lig świata to obstaw sobie kilka meczy w STSie i znienawidzisz te ligi podobnie jak ja;p
Chyba że...
No może bardziej nieprzewidywalną ligą jest chińska. Ostatnio czytałem że jest tak skorumpowana że nie można być pewnym żadnego wyniku, ludziom nie chce przychodzić sie na stadiony i mają tą ligę podobno zamknąć :mrgreen:

Domin(A) - Sro Gru 20, 2006 5:28 pm

I stało się. Van Marvaijk został zwolniony, co teraz zrobi Ebi Smolarek uwazany za najlepszego polskiego piłkarza? Mam nadzieje ze to mu nie zaszkodzi a co nie zaszkodzi to wzmocni. Ebi gra pożądnie, kilkakrotnie ratując skore Borussi i mam nadzieje ze wraz z nowym terenerem Ebi będzie grał jeszcze lepiej.
Sebastian Tyrała- Ostatnio zaczął wychodzic na boisko co moze oznaczac ze pod koniec sezonu zagra kilka meczy w podstawowym składzie. Jego sytuacja wygląda podobnie jak Leo Messiego w Barcy kiedy to zagrał podkoniec sezonu kilka spotkan a juz w następnym był gwaizdą. Mam nadzieje ze Sebastaian po pierwsze będzie grał w Borussi często a po drugie ze będzie reprezentował biało-czerwone barwy.
Mariusz Kukiełka jest pewniakiem w składzie Energie Cottbus a do składu przebija sie tez Tomasz Bandrowski. Mam nadzieje ze ten zawodnik będzie w przyszłosci filarem naszej druzyny narodowej
Michael Delura- Gra duzo i dobrze, zespuł mi jeden kupon :roll: Jedyne co jest na minus to to ze dalej nie wiadomo czy będzie grał w koszulce z Białym Orłem na piersi czy tez z Orłem Czarnym. Michał zdecyduj się na białoczerwone barwy

chelsea1905 - Wto Gru 26, 2006 5:21 pm

Witam serdecznie!!! Ja osobiscie kocham Chelsea od zawsze na zawsze oraz lodzki Widzew,bardzo lubie Ruch i Atletico,a kibicuje barca,roma,milan,marseille,celtic,liverpool,west ham,ajax...mnie tez serce roslo jak schalke opykalo legie w pucharze uefa i to na tyle sie emocjonuje liga niemiecka
ricky31 - Czw Gru 28, 2006 8:21 pm

dla mnie najlepszy jest Werder:D graja swietnie nawet w tegorocznej LM byli dobrzy zabraklo im troche szczescia aby wyprzedzic Barce:D
CloneTrooper - Pią Gru 29, 2006 4:02 pm

Oglądając obecną tabelę robi się ciekawie do walki stanęły 3 wielkie niemieckie zespoły Werder Brema odzyskujący formę sprzed bodajże 2 sezonów, Schalke które wkońcu ku mojej uciesze podniosło się z kryzysu i gra na przyzwoitym poziomie no i tradycyjny faworyt Bayern Monachium. Martwi mnie postawa HSV które w ubiegłym sezonie o mały włos nie zdobyło mistrza a teraz walczy o utrzymanie w lidze. Świetnie się spisuje również beniaminek z Aachen :D
Pumpkinhead - Wto Sty 16, 2007 4:57 pm

Dzis smutna wiadomość została dostarczona kibicą FCBayernu. 27 letni Sebastian Deisler zrezygnował z dalszej kariery piłkarskiej. Zawodnik, który na jesien wrócił chyba po 5 już operacji kolana na boiska bundesligii zanotował dobre występy, jednak jak sam mówi gra nie bawi go juz jak kiedyś. Jednak kontrakt z nim nie zostanie rozwiązany, gdyż zarąd ma nadzieje ze wroci ... :cry:
Druzyna z AA ciągle doznaje jakis osłabien i jesli chce sie liczyc w BL i LM musi kogos kupić. A po odejściu pomocnika teraz i dwoch w lecie ...

Lord Mackos - Nie Kwi 22, 2007 3:07 pm

Arturro napisał/a:
__luk__ napisał/a:
pozatym ja Schalke tak samo jak i Bayernu nie nawidze dwa najgorsze kluby w Bundeslidze jak dla mnie!!!

Witaj w klubie !! Scheisse Schalke und Bayeranten Munchen najlepiej w II Bundeslidze ...

[ Dodano: Wto Sie 23, 2005 10:27 pm ]
Borusii Dortmund kibicuję od 1994 albo 1995r. - jak w Lidze Mistrzów dokopali Widzewowi to aż serce rosło :lol: Od tamtej pory każdy sezon Bundesligi miał już potem dla mnie barwy żółto-czarne. Najdziwniejsze jednak jest to że moja żona jest od wielu lat fanką ... Bayernu Monachium :oops:

Hehe my przynajmniej wiecej dokonalismy w LM. No ale juz nie bede mowil o 97roku. llllll A tak poza tym nie mam swojego ulubionego klubu w niemczech ale jak juz cos trzeba wybrac to, Borussia Munchengladbach (swietnych maja kibicow, jedncyh z najlepszych w niemczech)

Pumpkinhead - Pon Kwi 23, 2007 3:59 pm

Lord Mackos napisał/a:
Borussia Munchengladbach (swietnych maja kibicow, jedncyh z najlepszych w niemczech)
Pewnie bedzie ich teraz mniej bo druzyna odlatuje do 2BL. Co do mistrzostwa to walke rostrzygna miedzy soba Schalke z Werderem (osobiscie wolę aby byl to Werder). Dzina sprawą jest to iż prawdopodobnie w przyszlej edycji Lm nie zobaczymy aktualnego mistrza Niemiec, który po staniej przegranej z VfB bedzie mial naprawdę cieżko dostać sie na miejsce premiowanie LM. Może to i plus ... może zarząd zrobi jakis zakupów i FCb stanie sie faworytem z UEFA. Teraz licze na zagrniecie przez Werder UeFa i mistrza Niemiec.
Lord Mackos - Pon Kwi 23, 2007 4:43 pm

Pumpkinhead napisał/a:
Lord Mackos napisał/a:
Borussia Munchengladbach (swietnych maja kibicow, jedncyh z najlepszych w niemczech)
Pewnie bedzie ich teraz mniej bo druzyna odlatuje do 2BL. Co do mistrzostwa to walke rostrzygna miedzy soba Schalke z Werderem (osobiscie wolę aby byl to Werder). Dzina sprawą jest to iż prawdopodobnie w przyszlej edycji Lm nie zobaczymy aktualnego mistrza Niemiec, który po staniej przegranej z VfB bedzie mial naprawdę cieżko dostać sie na miejsce premiowanie LM. Może to i plus ... może zarząd zrobi jakis zakupów i FCb stanie sie faworytem z UEFA. Teraz licze na zagrniecie przez Werder UeFa i mistrza Niemiec.

Pumpkinhead nie zgodze sie z toba ze beda mieli kibicow mniej. Ten klub ma jednych z najwierniejszych fanow w niemczech. Przegrywali kiedys 5:1 a kibice nadal dopingowali swoj zespol, nigdy ich nie opuscili i z pewnoscia nie opuszcza.

Pumpkinhead - Pon Kwi 23, 2007 4:54 pm

Lord Mackos napisał/a:
Pumpkinhead nie zgodze sie z toba ze beda mieli kibicow mniej. Ten klub ma jednych z najwierniejszych fanow w niemczech. Przegrywali kiedys 5:1 a kibice nadal dopingowali swoj zespol, nigdy ich nie opuscili i z pewnoscia nie opuszcza.

Ech przeciez Wiem ... tak napisałem to dla jaj patrząc na ich sytuacje w tabeli. Co do najwierniejszych hmy znam kilka druzyn co bym powiedzał ze maja naprawdę wiernych kibiców, a za argument na to monza by wzziaśc statystki z liczby kibiców na meczach i kilka innych drobiazgów ale nei bede w to wnikał.

Luanne - Wto Kwi 24, 2007 7:29 pm

Moją ulubioną drużyną Bundesligi jest HSV uwielbiam tą drużyne :wink: Podoba mi się jak grają są niesamowici a jak walczą :grin: Jeszcze na początku roku wydawało się ze Hamburg spadnie do drugiej ligi ale na szczeście Hamburg zaczął wygrywać i zdołał pokonać takie drużyny jak Shalke i Werder. Obecnie Hamburg znajduje się na 10 miejscu mam nadzieje że uda im się wspiąć jeszcze wyżej.
md Andrychów - Sro Kwi 25, 2007 8:33 am

Szczerze to ja nie lubie Bundesligi!! :evil: Ale jak juz cos to lubie zespoły z Polskimi zawodnikami :) Ale tak naprawde to tam prezentuja ładną piłke !! a przedewsytkim szybką
Domin(A) - Sro Kwi 25, 2007 11:23 pm

Hamburg ktory w poprzednim sezonie walczył z Bayernem o mistrza w tym sezonie spisywał sie ponizej oczekiwan. Skłasd wzmocnili jednym z najbrdziej uzdolnionych obronców - Kompany"m. Najjasniejszą postacia w HSV ktorego daze sympatią jest Rafael Van der Vaart ktory wydzwignął zespoł z pozycji spadkowej. Naprawde jest to druzyna ktora moze zaniedługo liczyc sie w Europie ale potrzebują nabrac regularnosci. Jesli chodzi o inne zespoły to Borussia Dortmund gra piach a efekty jeszcze gorsze... jak tak dalej pojdzie to spadną z ligi...Schalke 04 wreszcie włączyło sie do walki o mistrza i duzo wskazuje na to ze ją wygraja. Poza nimi jest jeszcze Bayern, Stuttgart i Werder. Liga Niemiecka jest coraz ciekawsza ale zespoły z Bundesligi jakos nie potrafia dobrze zagrac w Lidze Mistrzow
Pumpkinhead - Sro Maj 02, 2007 10:22 am

Schalke znów nie wytrzymuje presji przy końcówce sezonu ... mogło stracic lidera, ale Werder równiez przegrał swój mecz. Tylko z czolowki VfB trzyma passe i wygrywa wszystko jak leci (nawet 2-0 z FCBayerenem), który nie zagra w przyszlorocznej edycji LM, a bedzie wyłacznie walczyl w pucharze UEFA ... gdzie pewnie będzie wielkim faworytem. W Niemczech zostału jeszcze trzy kolejki do konca a tabela jest dośc wyrownana:
1. Schalke 62
2. Werder 61
3. Vfb 60
Patrząc na rozpiske gier to teoretycznie najlatwiej ma VfB, poznije Werder, a na koncu Schalke, ktore zagra na wyjezdzie z BVB i u siebie z 1.FCN walczacym o udział w pucharze UEFA.

[ Dodano: Pią Lip 06, 2007 12:39 pm ]
Taka ciekawosta odnosnie przyszłego sezonu Bl jest to iż mecze 1 ligii będą sędziowane przez panią Ane Paule de Oliveire - brazylijską panią sędzinę. Dobry chwyt by przyciągnąć nowe "oczy" na mecz. Już się nie mogę doczekać czerwonych kartek za klepanie sedziego po tyłku :)

ziom77 - Sob Maj 05, 2007 2:36 pm

Moim zdaniem nalijlepszym Polakiem grajacym w Bundeslidze jest SMOLAREK :lol: .
Ale jego klub ledwo trzyma sie w lidze, wiec licze ze nastrzela kilka GOLI!!! :twisted:

Pumpkinhead - Sob Maj 05, 2007 4:12 pm

Własnie strzelił gola Wilkom ... ale jak dla mnie obecnie najlepszy z Polaków w BL utrzymujący dobra forme to Krzynówek, później Żuraw, a jako trzeci u mnie jest Smoolarek. Patrze obiektywne gdyż sledze BL cały sezon i ogladam wiekszośc meczy.
Frankieciara - Pią Cze 08, 2007 1:45 pm

Myślę sobie ostatnio kiedy będzie ostatnia kolekja Bundesligi i w końcu poznamy nowego mistrza Niemiec bo nic nie wiem. Wchodzę na stronę, patrzę, Stuttgart mistrzem, drugie Schalke, A Bayern dopiero na czwartym miejscu. To chyba najgorsze miejsce od paru lat. Nie przypominam sobie tak kiepskiego sezonu w ich wykonaniu. Z tego co widzę Bayern już się wzmacnia. Kupili Lukę Toniego, Jana Schlaudraffa, Hamita Altintopa, Ernesto Sosę i Marcella Jansena. A chyba najważniejszy ich dotychczasowy transfer to Ribery, który kosztował 25 mln Euro. Dziwne trochę, że Ribery przeszedł do Bayernu. Jeszcze nie dawno mówił że liga niemiecka jest dla niego za słaba i że chce grać w lidze mistrzów. Bayern w tym sezonie zagra w pucharze Uefa.. Chęć przejścia do Bayernu wyraził też Klose. Jednak wszystko zależy od włodarzy klubu. Jeśli w tym roku mu nie pozwolą to przeniesie się tam po następnym sezonie.

Pumpkinhead - Pią Cze 08, 2007 2:18 pm

Zacznijmy od tego, ze to nie Ribery a prasa pisała, że BL jest słaba itp. Ribery jak sam mówil chce grac w LM, ale analizujac sytuacje z mojego pkt widzenia to z OM w LM mógł jedynie wyjśc z grupy ( w co watpie). Z FCB nie podisal kontraktu na jeden sezon więc wszystko jest mozliwe. A teraz gdy FCB gra w takim sladzie to staje się automatycznie pretendentem do wygranej pucharu UEFA gdzie druzyna się zgra by w przyszłym sezonie powalczyć o LM. Obecnie zarząd jeszcze ustala ostanie rzeczy z Ze Roberto i nawiązuje rozmowy z Klose. Sam Uli mówił, że chce jeszcze jedna niespodzanke transferowa spraiwc kibcom i tu mowi sie o jakimś pomocnku lub obroncy :)
xsxex - Sro Cze 13, 2007 2:44 pm

Bayern nie jest głupi jak widać:) Nie szło w tamtym sezonie. Obrona Bayernu grała słabo a z przodu nie było aż tak strasznie jak być powinno. Zrobili 2 ciekawe transfery. Nie wiem czy ewentualny atak Klose i Toni się sprawdzi ponieważ jak widadomo jest to dwóch rosłych napastników ale jak pokazała reprezentacja Niemiec Podolski i Klose sa zgrani i może to wyglądać ciekawie. Poza tym Bayern ostro wziął się za płace zawodnikom skoro przeszli tu ludzie rezygnując z LM:) Mysle że przyszły sezon będzie ciekawy:)
Pumpkinhead - Pią Lip 06, 2007 12:40 pm

Taka ciekawosta odnosnie przyszłego sezonu Bl jest to iż mecze 1 ligii będą sędziowane przez panią Ane Paule de Oliveire - brazylijską panią sędzinę. Dobry chwyt by przyciągnąć nowe "oczy" na mecz. Już się nie mogę doczekać czerwonych kartek za klepanie sedziego po tyłku :)
kasia s - Pią Lip 06, 2007 12:49 pm

Pumpkinhead napisał/a:

Ooo, ale jej fajnie :grin: Miałam taki okres w życiu niedawno, że chciałam sie zapisać do szkoły sędziowskiej, ale tata miał się dowiedzieć i jakoś ten okres na razie minął... A juz miałam marzenia być pierwszą sędziną na meczu Mistrzostw Świata, albo nawet sędziować w Premiership... :razz:
A ona, heh, jest Brazylijką, więc te czerwone kartki mogą sie zdarzać... :razz:

Domin(A) - Pią Lip 06, 2007 12:57 pm

No i coraz czesciej widze te minusy po zaprzestaniu treningow. Gdyby nie błędy w dziecinstwie w tej chwili byłbym w Kanadzie na MŚ do lat 20 a pozniej byc moze wylądowałbym w Bundeslidze i mogłbym sam dostawac czerwone kartki o ktorych mowił Dyniak.

A co do samego sędziowania przez kobiete to jestem przekonany ze Bundeslige bedzie oglądało więcej ludzi ale tez ze piłkarze nie bedą grali na swym normalnym [poziomie. Pewnie sie zapatrzą no i o zmarnowanie "setki" nie bedzie cięzko.

Bayern ktory przeprowadził w tym sezonie kilka spektakularnych transferow w tym sezonie bedzie faworytem do wygrania Bundesligi i Pucharu UEFA. Toni, Ribbery, Klose to piłkarze ktorzy na pewno przyczynią sie do sukcesow ktore Bayern odniesie w najblizszym czasie. Tego jestem przekonany.

Z kolei Aptekarze grają słabiej i szczytem ich mozliwosci bedzie awans do Pucharu UEFA.

Pumpkinhead - Pią Lip 06, 2007 1:18 pm

Cytat:
No i coraz czesciej widze te minusy po zaprzestaniu treningow. Gdyby nie błędy w dziecinstwie w tej chwili byłbym w Kanadzie na MŚ do lat 20

I w tym momeńcie to ja się ciesze, że tylko 6-1 przegraliśmy z USA.

Słoń Dominik napisał/a:
A co do samego sędziowania przez kobiete to jestem przekonany ze Bundeslige bedzie oglądało więcej ludzi ale tez ze piłkarze nie bedą grali na swym normalnym [poziomie. Pewnie sie zapatrzą no i o zmarnowanie "setki" nie bedzie cięzko.

Sam bym się na nia ogladał :) ładna jest nie ma co:

Co do Bayernu to do tej pory jestem w szoku po tych zakupach. Wyalczyli naprawdę dobrych pilkarzy za niewielkie pieniadze ... tali Luca zaledwie 11 mln :P Juz sie nie moge doczekac rozpoczecia sezonu ... ale pierw mecz z Werderem gdzie się przekonamy na czym po 2 tyg treningu stoimy.

Naotmiast Bayer jest w dołku finansowym i wysprzedja swoich podstawowych graczy. obaj Brazylijscy obroncy gdzie Juan juz znalazl prace w Romie ...

Thorax - Pią Lip 06, 2007 1:41 pm

A nie można było tej dyskusji rozpocząć w temacie dotyczącym Bundesligi...? :roll:
Pumpkinhead - Pią Lip 06, 2007 1:50 pm

NO w tym rzecz, że probowałem, ale ze ostatni post był tam mój to go tylko zedytowało i nikt o niczym nie wie. Powinno byc tak iż po 2/3 tyg posty się nie edytują tylko dodaje się kolejny ...
Thorax - Pią Lip 06, 2007 2:30 pm

Kopiujesz swój post (ten stary), kasujesz go, piszesz nowy post wklejając najpierw ten stary, a później EDIT: I dopisujesz to co chcesz teraz przekazać.
Jak sie chce to się potrafi :D

Pumpkinhead - Pią Lip 06, 2007 3:23 pm

No też można ... ale jak widac nie chce mi się:)

Żeby nie było OT:P
Bayern wygra ... wszystko :)

rafisoltys - Pią Lip 06, 2007 4:27 pm

Hm ... ja zawsze miałem kłopooty z odróżnianiem który to jest z Monachium :)
Jest Bayern Monachium ?? DObrze mówie ?
Ostatni ich sezon był poniżej oczekiwań .. w bundeslidze słabo .. ale chociaz w LM "coś" zagrali :)

Teraz niby się trochę wzmacniają, ale zobaczymy co z tego będzie :)

Frankieciara - Pią Lip 06, 2007 9:15 pm

Pumpkinhead napisał/a:

To wspaniale :D Jak bedziesz wiedziec jakie mecze będą przez nią sędziowane to pisz a będę oglądać :twisted: Tylko mam nadzieje że nie będzie dyskryminowana jesli popelni jakąś złą decyzję. Napewno jest to coś nowego, az dziwie się ze wprowadzili to akurat w Bundeslidze :P

Cytat:
Hm ... ja zawsze miałem kłopooty z odróżnianiem który to jest z Monachium
Jest Bayern Monachium ?? DObrze mówie ?

wstyd :!: :roll: Bayern Monachium - Bayer Leverkusen, proste :P
Cytat:
Teraz niby się trochę wzmacniają

Ja nie nazwałabym tego niby :wink:

Pumpkinhead - Pią Lip 06, 2007 10:09 pm

Cytat:
To wspaniale :D Jak bedziesz wiedziec jakie mecze będą przez nią sędziowane to pisz a będę oglądać :twisted: Tylko mam nadzieje że nie będzie dyskryminowana jesli popelni jakąś złą decyzję. Napewno jest to coś nowego, az dziwie się ze wprowadzili to akurat w Bundeslidze :P

Spoko ... sam bede wypatrywał jej meczy i jestem w stanie nawet poswiecic ku temu mecz FCB :) ... osobiscie licze iz bedzie sędziowac mecz otwacia BL

rafisoltys - Sob Lip 07, 2007 1:34 am

O to jak będziecie wiedziec kiedy ona będzie to robić to zróbcie masę krzyku w SB zebym i ja mógł zobaczyć ją w akcji :)
Hube999 - Sob Lip 07, 2007 6:33 pm

może kibiców mają dobrych ale to wszystko lepiej od chelsea na pewno nie grają przynajmniej dla mnie :razz: :razz: :razz:
matti_134 - Sro Lip 11, 2007 12:09 pm

Heh, chyba nie zobaczycie pani Oliveiry w stroju sędziowskim... ;]

Dziennik napisał/a:
Brazylijska sędzia liniowa Ana Paula Oliveira została, po tym jak jej odważne zdjęcia ukazały się w brazylijskiej wersji "Playboya", skreślona z listy FIFA.
- Skoro zdecydowała się pozować, to znaczy, że już myśli o innej karierze - powiedział przedstawiciel Edsona Rezende, szefa Komisji Sędziowskiej Brazylijskiego Związki Piłki Nożnej.

Kilka dni później Rezende skreślił 29-letnią Oliveirę z listy arbitrów międzynarodowych. Argumnetował, że jej zachowanie jest wbrew sugestiom FIFA, aby osoby zawodowo biegające z gwizdkiem lub chorągiewką nie udzielały się zbytnio w życiu publicznym.
Jednak coraz więcej osób staje po stronie Oliveiry. - To jej prywatna decyzja i nie ma co robić z tego sensacji - powiedział trener FC Sao Paulo, Ramalho. - Dziewczyna jest ładna i ma co pokazać. Uczciwie zarobiła pieniądze.

Pumpkinhead - Sro Lip 11, 2007 12:54 pm

A to niby czemu? Czytaj ze zrozumieniem. napisane jest iż FIFA ją skreśliła z listy i nie będzie mogła sędziować meczy międzypaństwowych :P
matti_134 - Sro Lip 11, 2007 1:24 pm

Hmm... ja wiem... wydawało mi sie że tak ogólnie... ;] dobra, mój błąd :) )
Frankieciara - Nie Sie 12, 2007 2:22 pm

Ja tu teraz jestem na biezaca ze sprawami Bayernu. :grin: Wczoraj rozegrali dobry mecz. Toni bramka w debiucie. Do tego 2 Klose. Maja teraz atak wyborowy. Ribery wymiatal. Toni wykorzystal 1 na 3 akcje. Nie zle. A jak nie strzelil wtedy to zaczal krzyczec,wymachiwac rekami, czysty Wloch :grin: Do tego 2 asysty Lahma. przeciwnik nie byl zbyt wymagajacy ale i tak dobrze zagrali. Teraz moga skupic sie tylko na lidze po przeciez w CHL nie zagraja. Wydali 70 mln ojro na transfery i teraz mistrza musza zdobyc :razz:
Mimo to wole EPL :razz:

29.11.1899 - Wto Sie 21, 2007 10:15 pm

Bayern bardzo ładnie się wzmocnił Ribery gra świetnie. Szkoda że "Gwiazda Północy" - bo tak się chyba na nich w Niemczech mówi - jeżeli nie to przepraszam kibiców Bayernu - nie zagra w LM. Byłoby na pewno bardzo ciekawie.
Frankieciara - Sro Sie 22, 2007 8:23 pm

29.11.1899 napisał/a:
ił Ribery gra świetnie

on wymiata.. transfer jak najbardziej udany. toni strzela bramki, wystartowali swietnie. na wyjezdzie z Werderem wygrali 0-4 :shock: Werder prakktycznie nie istnial... zobaczymy czy dalej tez tak dobrze bedzie im szlo. sa skazani na sukces :cool:

Blazer - Czw Wrz 06, 2007 2:48 pm

Bayer Leverkusen nie powinien zagrozić Chelsea w żadnych pucharach.Ale co innego Bayern Monachium.Teraz sobie kupili bardzo dobrych piłkarz, takich jak:Luca Toni,Franck Ribery,Miroslav Klose i Ze Roberto.Ale mają jeszcze dobrych piłkarzy którzy są już od dawna, np. Mark Van Bommel, Lukas Podolski, Oliver Kahn, Lucio czy Sagnol.Więc okazuje się, że Bayern w różnych pucharach może nam sprawić wielki kłopot.A wracając do Bayeru Leverkusen to nimi chyba nie ma co się martwić.
Slovik - Sob Lis 10, 2007 8:22 pm

Ja Bayern bardzo lubię:)) Najbardziej lubię oczywiście Chelsea Londyn, potem Bayern Monachium, a potem AC Milan!

Mam na wymiane plakaty z BravoSport za plakaty Chelsea! :idea: :!:

[ Dodano: Sob Lis 10, 2007 8:23 pm ]
a propo Ze Roberto nie grał przypadkiem w Bayernie? :!: :?: co?!?;p

Nie nadużywaj emotek, nie koniecznie w każdym poście musisz pisac jakieś głupoty :? Tu: te plakaty... Thorax

[ Dodano: Wto Lis 20, 2007 8:18 pm ]
W tym sezonie Bayerno kapitalnie gra.Chelsea może brać z niego przykład: takie transfery jak, np. Luka Toni,Roibery,Klose,Podolski(już jeden rok).Naprawdę kapitalny skład!Życzę im powodzenia. :roll:

CFChelsea - Nie Lis 11, 2007 1:07 pm

Od jakiego czasu Bundesliga stała sie dla mnie mało atrakcyjną ligą , Niemieckie zespoły straciły swoj blask nie tylko w lidze ale i w pucharach europejskich a zwłaszcza w LM. Oczywiscie najlepiej wypada w pucharze UEFA (jak rowniez w lidze) Bayern Monachium ale nie ma co sie dziwic przed sezonem klub został mocno wzmocniony.
Blazer - Sob Gru 29, 2007 8:39 pm

Niemal wszyscy Polacy radzą sobie w Bundeslidze a szczególnie Krzynówek w Wolfsburg, Wichniarek w Arminii i Błaszczykowski w Borussii Dortmund.Oni są najlepsi w Bundeslidze z Polaków.Ale są też inni piłkarze Polscy w Bundeslidze ale nie będę ich wymieniał.
Grzybator - Pon Mar 03, 2008 5:43 pm

Krzynówek jest najlepszy Bundesliga to coś dla niego....
maxyking - Sro Mar 12, 2008 12:19 pm

"Miałem szansę przejśc do Herthy Berlin , która była powaznie zainteresowana .Trener podyktował jednak zaporową cenę , nie chcąc puścic swojego zawodnika do konkurencji. W związku z zawirowaniami wokół przejścia do Berlina , szkoleniowiec stwierdził że da mi odpocząć psychicznie . Miesiac temu na łamach Magazynu Futbol zastanawiałem się czy w lutym nadal bedę grał w Wolfsubrugu. Teraz mogę tylko dodac ,że pisze ten komentarz , gdy okienko transferowe w kilku krajach wciąż jest otwarte..."

Myślę , że nie kupi go żaden klub skoro za niego chcą wygórowane ceny, po za tym miał kontuzje mięśnia czworo-głowego, a jak wiemy kontuzje powracają. Mam szacunek do Krzynówka ale wydaje mi sie ,że powinien juz zakończyc karierę.Sam teraz nie jest zadowolny ze swojego wystepu w Szczecienie- wiec sam czuje ,że powienien ustapic miejsca ,tak więc po co się pcha??swoje juz zrobił..

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 10:32 am ]
Coraz mniej ma fanów Krzynówek nie ma sie nad czym zachwycać, może jeszcze pare lat temu grął na wysokim poziomie a teraz gra na średnim i taki utrzymuje- żadnych rewelacji...

Pierog - Czw Mar 13, 2008 6:36 pm

Ważne , że jego forma jest stabilna i tak naprawdę ma ogromne doświadczenie , którym mógłby obdażyć młodzików i jeszcze by dla niego dużo zostało :)
maxyking - Pią Mar 14, 2008 9:51 am

Doświadczenie tak, a szybkość ? zwinność? tego już mu niestety brakuje...
ZolaAliasGeralt - Pią Mar 14, 2008 12:05 pm

przyśpieszenie też jeszcza ma . niejednego młodzika zagoni.. no i co najważniejsze ma dobre jebnięc*e
Pierog - Pią Mar 14, 2008 7:46 pm

no jużna pewno nie ma tak dobrego jak kiedyś , ale uderzyć potrafi :D
maxyking - Pią Mar 14, 2008 8:43 pm

no dobra..z tym je..b..nie.. troche przesada. Raz za ile uda mu się mocniej kopnąć...zwróćcie uwagę ile akcji nie wykańcza - wiem że sie stara ale to już nie ten wiek...
lulek16 - Sob Mar 15, 2008 1:37 am

maxyking napisał/a:
Raz za ile uda mu się mocniej kopnąć...zwróćcie uwagę ile akcji nie wykańcza - wiem że sie stara ale to już nie ten wiek...

Niestety musze się z tym zgodzić, co prawda ma kilka fajnych akcji, ale to za mało. To już nie ten wiek.

maxyking - Sob Mar 15, 2008 10:37 pm

Dlatego w euro go nikt juz nie potrzebuje.Czas się wyczerpał...teraz w kolejce ustawienie są młodzi...zdeterminowani , szybcy i wściekli:)
Pierog - Nie Mar 16, 2008 1:00 pm

Powinien zagrać na Euro i to będzie dla niego prawdopodobnie ostatnia wielka impreza tej rangi .
Jestem niemalże pewien , że Leo da mu szanse na euro , a później już nie będzie powoływany - chociaż zobaczymy jak się spisze

maxyking - Nie Mar 16, 2008 6:08 pm

To może w ogóle przeciągnijmy go do Euro2012 albo w ogóle jeszcze dlłużej póki daje radę biegać!!!!
Oczywiście to ironia..
Naprawdę nie widzę potrzeby powoływania go na siłę, w Polsce coraz więcej zawodników gra na wysokim poziomie i ich można wziąć na Euro...

Pierog - Pon Mar 17, 2008 7:05 pm

Prosze Cię ...
Wskaż chociaż jednego lewoskrzydłowego tak doświadczonego i ogranego jak on ;)
Niestety wątpie abyś coś znalazł , dlatego ukrócę twoje męki związane z szukaniem na darmo :

Odpowiedź jest jedna - Nie ma takiego drugiego !!!

maxyking - Wto Mar 18, 2008 12:02 pm

Wskaże szybkiego i zwinnego: Łobodziński, Grzelak , Hajto.
booch - Wto Mar 18, 2008 12:46 pm

Pokaz był naszych grajków na tle zagraniczni goście i kto zagrał najlpeiej z naszej kadry .
Pierog - Wto Mar 18, 2008 8:53 pm

Ja prosiłem nie o lewoskrzydłowego na całym boisku - Hajto w obronie .
Lecz dokładnie na pozycji Krzynówka .
Zgadzam się Grzelak jest naprawde zwinny i szybki , ale brakuje mu doświadczenia - mimo wszystko jak nie będzie grał w reprezentacji to go nie nabierze , ale powinien narazie skupić sie na grze w klubie ;)

Cimek - Wto Mar 18, 2008 9:06 pm

Pierog napisał/a:
Prosze Cię ...
Wskaż chociaż jednego lewoskrzydłowego tak doświadczonego i ogranego jak on ;)

Kosowski :wink: Jesień w Wiśle K. miał kapitalną, Łobodziński, który go zastąpił wypada w porównaniu do niego bardzo blado. Doświadczenie też już ma dość spore, niestety sprawdzał się wyłacznie w Wiśle. Zagranicą była totalna klapa, teraz w Hiszpanii też gdzieś tam znowu zniknął (przynajmniej nic o nim nie słyszałem), w kadrze również było nielepiej.

Żeby nie było, nie twierdzę, że Kosa jest lepszy od Krzynówka, tylko chciałeś doświadczonego lewoskrzydłowego to masz :razz:

Pierog - Wto Mar 18, 2008 9:44 pm

No dobra Kosa to jest jedyny argument jaki mogę przyjąć , chociaż na pewno nie grał przeciwko takim gwiazdom jak Krzynówek ;)

pozdrawiam

Thimesh - Wto Mar 18, 2008 9:52 pm

Kosowski grając w Chievo grał przeciwko Milanowi, Interowi, Romie itp., więc jednak grał przeciwko gwiazdom.
booch - Sro Mar 19, 2008 12:44 am

Podaj mi wyjściowe 11 Chievo na Milan Inter Tomie. To ja napisze tak Boruc jest padaką totalną Dudek to jest coś gra w Realu przeciwko Barcelonie Atletico Valencii Sevilii
maxyking - Sro Mar 19, 2008 11:20 am

Boruc padaka ? w jakim sensie? negatywnym czy pozytywnym?
dudek cos tam gra???zauważ ,że gdzie nie grał dudek tam Real przegrywał...

MiC - Sro Mar 19, 2008 6:52 pm

To nie jest temat o lidze Włoskiej i Hiszpańskiej ale o Niemieckiej :!:
Pierog - Czw Mar 20, 2008 12:08 pm

Thimesh napisał/a:
Kosowski grając w Chievo grał przeciwko Milanowi, Interowi, Romie itp., więc jednak grał przeciwko gwiazdom.

Dobrze z tym się zgadzam .
Dlatego napisałem , że ten argument mogę przyjąć do wiadomości ;)

Pumpkinhead - Czw Mar 20, 2008 4:53 pm

maxyking napisał/a:
Tak z resztą powiedział...ja bym go widział w Bayernie

Ta ciekawe za kogo ... może za Ribery :)
Pierog napisał/a:
w bayernie to on już grał za czasów swojej świetności ,

Gratuluję znajomośći tematu ... żal czytać Wasze wypociny.

PS: Mic ucisz ich bo ta dwójka wprowadza tylko śmietnik na tym forum jak na innych w tym samym temacie :D

maxyking - Pią Mar 21, 2008 9:04 pm

????
Uważam ,że Krzynówek nie zostanie sprzedany przez cenę wyjściową. A mógłby trafic do ligi Włoskiej lub Hiszpańskiej...

Pierog - Pią Mar 21, 2008 10:10 pm

Tak się składa detektywie , że nasze posty nie łamią regulaminu więc nie wiem o co Ci chodzi ?
Serek jak domniemam .
Czy dyskusja w temacie jest łamaniem regulaminu ?
Owszem , może troszeczkę zboczyliśmy z tematu , ale to nie powód do wysnówania niepotrzebnych wniosków .

Tak naprawdę po prostu źle odmieniłem słowo :
Bayer i o to cała afera ? ;)

maxyking - Sob Mar 22, 2008 8:41 pm

Tak więc uważaj jak piszesz ,żeby nie było problemu.Pisaliśmy o Krzynówku gdzie bys go widział????
Pierog - Sob Mar 22, 2008 10:56 pm

Najlepiej w najbliższej perspektywie w reprezentacji na Euro ;)
Jak wiadomo to ma pewnie już zapewnione .
Jesli chodzi o klub , to nadaje się do bundesligi , dlatego ze liga niemiecka to troszeczkę taka taktyczna gra ;)

Wlodzio - Nie Mar 23, 2008 12:54 am

Pierog napisał/a:
Jak wiadomo to ma pewnie już zapewnione .

Wywiad z Leo Beenhakkerem:
"Czy zawodnicy, którzy nie mają miejsca w pierwszej jedenastce swojego zespołu klubowego pojadą na ME 2008?

Z całą pewnością nie.

Nawet Jacek Krzynówek, który był podporą reprezentacji w eliminacjach do tych mistrzostw?

Nawet on. Przecież nie zadzwonię do Felixa Magatha i nie powiem mu, że skoro w interesie mojej reprezentacji leży żeby Krzynówek dużo grał to ma go wystawiać. Jacek sam musi zapracować na miejsce w reprezentacji."

maxyking - Nie Mar 23, 2008 10:17 am

Widzisz pierog nie bądź taki pewny , jeszcze może sie okazać ,że Krzynówek nie pojedzie na euro...każdy piłkarz musie się starać i grać na 200%.
Pierog - Nie Mar 23, 2008 10:06 pm

Wlodzio no to niewątpliwie rozwiałeś moje pewności co do wyjazdu Jacka na euro .
Myślałem , że jeśli dla mnie i dla wielu osób jest to oczywiste to tak się stanie ..

maxyking - Pon Mar 24, 2008 9:08 pm

Ja jestem zdziwiony wypowiedzią Leo co do Krzynówka. Uważam ,że każdy musi dawać z siebie jak najwięcej...np obaczcie Kowalewski teraz wrócił do OE ,żeby na euro pojechać, także np taki Krzynówek nie może być pewny tak jak Boruc i inni.
Pierog - Pon Mar 24, 2008 9:36 pm

Nie no z tym przesadziłeś ,Boruc to ma to jak w banku szwajcarskim , który jest najpewniejszym bankiem :P

Boruc ostatnio to jak zegarek szwajcarski własnie , nie zawodzi :P

maxyking - Wto Mar 25, 2008 3:36 pm

Mi się zdaje ,że Leo ma juz w głowie graczy których powoła i nawet jak Ma tam jakiegoś który teraz przygasł to i tak go weźmie. A tak tylko gada by każdy się zmotywował. A Boruc to się może zdziwic jak nie pojedzie. Jeszcze Kowalewski wrócił..
Pierog - Wto Mar 25, 2008 9:01 pm

Wojciech zgadza się wrócił , ale i tak top w polskiej piłce jest Boruc i tego narazie nic nie zmieni - chyba , że jakaś pechowa kontuzja , czego mu nie życzę:)
maxyking - Czw Mar 27, 2008 11:45 am

Wiesz pierog musi być jakiś zmiennik , bo nigdy nie wiadomo co wydarzy sie podczas meczu. Osobiście nie lubię Boruca i mógłby nie jechać na euro bo innym bramkarzom bardziej zależy, ale patrząc na dobro naszej drużyny niech jedzie( zwłaszcza ,że on jest teraz naprawde w formie)
ZolaAliasGeralt - Czw Mar 27, 2008 2:24 pm

Ja go lubie za pewnośc siebie i indywidualne podejście do przeciwnika . co do tego , że innym bardziej zależy to chyba oczywistym jest , że Boruc nie musi się bac o swoją posadę bo jest pewny i dobry , to inni muszą się wykazac lepszymi umiejętnościami . Jest jeszcze Kuszczak i Białkowski .

Dobra , koniec OT . są adekwatniejsze tematy odnośnie gnębiących was problemów .

Pierog - Czw Mar 27, 2008 7:09 pm

Krzynówek , Polski piłkarz w bundeslidze rozegrał we wczorajszym meczu w miare dobre spotkanie .
Martwi mnie jednak , ze nie łapie się do podstawowego składu w niemieckiej lidze , która tak naprawdę do najsilniejszych na świecie nie należy ;)

ZolaAliasGeralt - Czw Mar 27, 2008 11:50 pm

Odnoszę wrażenie , że nawet w piłce mają nas tam za parobków. wyjśc , zrobic co trzeba i na swoje miejsce . Nasi chcą się pokazac co skutkuje brakiem koncentracji i w konsekwencji dostrzegani nie są . Polacy złodzieje , parobki i zagrzewacze ławek.
maxyking - Pią Mar 28, 2008 7:31 pm

Kolego wyżej masz rację , my za bardzo próbujemy pokazać klasę zamiast grać normalnie własnie skupić się .Próbujemy na siłę udowodnić swoja wartość po co? Najważniejszy jest wynik.
Pierog - Pią Mar 28, 2008 8:23 pm

Moim zdaniem Polacy lepiej grają z silniejszym przeciwnikiem niż ze średnim.
To jest proste , do meczu z lepszym i faworytem podchodzą na luzie ponieważ wiedzą , że dużo się nie stanie jak przegrają , dlatego walczą i grają troche na luzie .
Ze średnim przeciwnikiem gdy są faworytami spinają się ponieważ ciąży na nich presja , że muszą wygrać i popełniają przez to dużo błędów ;)

Takie moje zdanie .

maxyking - Sob Mar 29, 2008 9:26 pm

Ja sie nie do końca zgadzam ,bo często w meczu z lepszym przeciwnikiem ten ma nad nami przewagę psychiczną i nasi sie go troszke boją...a jak nam strzeli gola to potem robi z nami co chce..

Aha Krzynówek zapewnił zwycięstwo Wolfsburgowi strzelając bramkę Hansie Rostock Rolling Eyes!! Ale ma kopnięcie...

Pierog - Sob Mar 29, 2008 10:53 pm

No to wskaż mi taki mecz z lepszymi gdzie nasi się bali przeciwnika i po stracie gola robili z nami co chcieli ;)
Ja sobie takiego meczu nie przypominam

lulek16 - Nie Mar 30, 2008 3:02 am

Pierog napisał/a:
No to wskaż mi taki mecz z lepszymi gdzie nasi się bali przeciwnika i po stracie gola robili z nami co chcieli

Pozwólcie, że się wtrące i dam odpowiedź na pytanie powyżej. Mi przypomina się mecz Polska-Portugalia na MŚ 2002 w Koreii i Japonii.

maxyking - Nie Mar 30, 2008 11:20 am

Był nie jeden taki mecz gdzie zagraliśmy jak ogórki.

co do Krzynówka- mam nadziejże ,że udowodnił trenerowi ,że jest w formie i ten będzie powoływał go częściej w meczach , jemu jest to potrzebne bo przeciez zbliża sie euro Krzynówek pojedzie..

Pierog - Nie Mar 30, 2008 6:33 pm

Krzynówek w reprezentacji wystapi na pewno , ale czy teraz trener będzie więcej mu dawał szans w Wolfsburgu ??
Chciałbym aby grał często , bo to pozwoli mu utrzymać stabilną formę przed euro..

maxyking - Pon Mar 31, 2008 9:27 am

Mówcie co chcecie ale Krzynówek na euro pojedzie i nie ma zmiłuj, bo to praktycznie jedyny taki zawodnik którego mamy (nie mówie o obronie- Bąka)...Szkoda mi Krzynówka przez caą swoją karierę spisywał sie należycie a teraz tak rzadko gra. . W magazynie futbol powiadał o swoim ewentualnym transferze a tu nici . W Wolfsburgu się marnuje bo za rzadko tam gra, niech idzie do słabszego zespołu choćby po to by pod koniec swojej kariery mógł stale występować -a na euro mu się to przyda..
Pierog - Pon Mar 31, 2008 10:28 pm

Moim zdaniem nie powinien iść do słabszego klubu ponieważ uważam , że nadaje się do gry w wolfsburgu , ale nie rozumiem podejścia trenera ...
Ja jakoś nie widzę super nie wiadomo jakich talentów na pozycji Krzynia , ale na pewno nie takich żeby Jacek nie zagrał nawet połowy w meczu :/

lulek16 - Pią Kwi 25, 2008 11:37 pm

Dzisiaj Kuba Błaszczykowski strzelił swojego pierwszego gola w Bundeslidze. Dzięki niemu Borusia zremisowała 1:1 z Frankfurtem :mrgreen:
Hero - Pon Maj 26, 2008 9:19 pm

Bayern ma zagrozić cheslea <hahahaha> :mrgreen: Chelsea nie pokonana ! A już napewno nie przez bayern ! chociarz Luca toni to był dobry transfer dla bayernu !
Sebek19 - Sro Paź 29, 2008 3:21 pm

Teoretycznie najsłabszy zespół Bundesligi jakim jest beniaminek z Hoffenheim, powinnien okupywać w obecnym sezonie dolne progi tabeli ligowej, jak jest w rzeczywistość każdy chyba dobrze wie. Tak więc teoretyczne myślenie napewno od początku rozgrywek zawiodło już niejednego bukmachera :lol: i teraz chyba znacząca większość liczy się z pogromcą "Możnych Bundesligi". Najciekawsze jest to że klub ten pochodzi z miasteczka jeśli tak można określić to miejscowość liczącą niespełna 3 tys mieszkańców. Zadziwiający, w czym tkwi ich fenomen??? Wogóle ktoś to potrafi seonsownie wyjaśnić??? Ale tak nawiasem mówiąc to jest bardzo pozytywne zaskoczenie, pieniądze nie zawsze grają, potrzebna jest jeszcze pasja i "wkładanie serca w to co się robi" przy odpowiednich funduszach, nie tam jakiś astronomicznych można jeszcze zbudować drużynę. :wink:
DżołkMaster - Sro Paź 29, 2008 3:59 pm

Sebek19 napisał/a:
Teoretycznie najsłabszy zespół Bundesligi jakim jest beniaminek z Hoffenheim, powinnien okupywać w obecnym sezonie dolne progi tabeli ligowej, jak jest w rzeczywistość każdy chyba dobrze wie. Tak więc teoretyczne myślenie napewno od początku rozgrywek zawiodło już niejednego bukmachera :lol: i teraz chyba znacząca większość liczy się z pogromcą "Możnych Bundesligi". Najciekawsze jest to że klub ten pochodzi z miasteczka jeśli tak można określić to miejscowość liczącą niespełna 3 tys mieszkańców. Zadziwiający, w czym tkwi ich fenomen??? Wogóle ktoś to potrafi seonsownie wyjaśnić??? Ale tak nawiasem mówiąc to jest bardzo pozytywne zaskoczenie, pieniądze nie zawsze grają, potrzebna jest jeszcze pasja i "wkładanie serca w to co się robi" przy odpowiednich funduszach, nie tam jakiś astronomicznych można jeszcze zbudować drużynę. :wink:

Szkoda tylko że właścicielem TSG 1899 Hoffenheim jest niemiecki miliarder Dietmar Hopp którego majątek szacuje się na ponad 6 miliardów euro a pół roku temu wyłożył 8 milionów euro za Carlosa Eduardo przebijając tym samym oferty potentatów piłki nożnej.

Sebek19 - Sro Paź 29, 2008 5:25 pm

Cytat:
Szkoda tylko że właścicielem TSG 1899 Hoffenheim jest niemiecki miliarder Dietmar Hopp którego majątek szacuje się na ponad 6 miliardów euro a pół roku temu wyłożył 8 milionów euro za Carlosa Eduardo przebijając tym samym oferty potentatów piłki nożnej.

Sorry ale 20 mld jakie posiada Roman Abramovich robi wielką różnicę niż 6 mld, wystarczy spojrzeć na budżet Man City, Man Utd, Barcelony, Bayernu dlatego też zaznaczyłem "(...) przy odpowiednich funduszach, nie tam jakiś astronomicznych można jeszcze zbudować drużynę.". Zasadnicza różnica jest właśnie taka że 6 mld to nie 20 mld. Lecz poza tym Carlosem Eduardo i Ogbuke grającym w napadzie to reszta zawodników to anonimowi gracze (nie dla fanów tego klubu), o których słychać pierwszy raz. Ale żeby szastali kasą nie wcale nie, widać że robią to z rozsądkiem bo nie posiadają tyle co inni możni tego świata.

DżołkMaster - Sro Paź 29, 2008 6:18 pm

Sebek19 napisał/a:

Sorry ale 20 mld jakie posiada Roman Abramovich robi wielką różnicę niż 6 mld, wystarczy spojrzeć na budżet Man City, Man Utd, Barcelony, Bayernu dlatego też zaznaczyłem "(...) przy odpowiednich funduszach, nie tam jakiś astronomicznych można jeszcze zbudować drużynę.". Zasadnicza różnica jest właśnie taka że 6 mld to nie 20 mld. Lecz poza tym Carlosem Eduardo i Ogbuke grającym w napadzie to reszta zawodników to anonimowi gracze (nie dla fanów tego klubu), o których słychać pierwszy raz. Ale żeby szastali kasą nie wcale nie, widać że robią to z rozsądkiem bo nie posiadają tyle co inni możni tego świata.

1. Nie wielką ale większą .
2.
Cytat:
TSG 1899 Hoffenheim-Sinsheim zaczyna pisać nowe karty w swojej historii. Dietmar Hopp już zapowiada sprowadzenie nowych zawodników, na których zamierza wydać przynajmniej 20 milionów euro. Kibice klubu żartobliwie pytają: „Czy przyjdzie teraz Ronaldinho z Barcelony?”. Po chwili słychać odpowiedź: „On tutaj nie pasuje – jest za stary”. Sam prezes klubu jasno sygnalizuje, że nie zamierza sprowadzać żadnych gwiazd, a jedynie młodych zawodników z dużymi ambicjami. – Gracze, którzy awansowali z tą drużyną do Bundesligi, zdobyli nasze zaufanie. Budowa zespołu nie zostanie przerwana, lecz sensownie uzupełniona – mówi trener Ralf Rangnick. Czy Hoffenheim będzie w stanie walczyć o najwyższe cele w pierwszej lidze? Ulli Höness - menadżer Bayernu Monachium - już stwierdził, że Hoffenheim w przyszłości będzie największym konkurentem Bayernu. - Höness nam schlebia, jednak znamy swoją miarę i nie będziemy mówić tak sami o sobie – odpowiada Rangnick ze stoickim spokojem, studząc tym samym szalę radości kibiców. – Nie śnimy także o Europie. Przez kilka dni będziemy smakować to, co osiągnęliśmy. Następnie skoncentrujemy się na przygotowaniach do nowego sezonu – stwierdza na koniec trener beniaminka Bundesligi.

Jeśli powiesz mi że 20 milionów jak na niemiecką Bundeslige to mało w tym momencie możemy zakończyć dyskusje. No i fajnie że uważasz 6 mld za odpowiednie fundusze a nie astronomiczne. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt że to liga niemiecka. [/quote]

Sebek19 - Sro Paź 29, 2008 8:23 pm

"Ej" przynajmniej coś się dzieje jakieś dyskusje a nie jak dotychczas raz na rok ktoś coś napisał w dziale inne ligi :wink:

... a wracając do tematu to Ty napisałeś że tu cytuje:
Cytat:
Jeśli powiesz mi że 20 milionów jak na niemiecką Bundeslige to mało w tym momencie możemy zakończyć dyskusje. No i fajnie że uważasz 6 mld za odpowiednie fundusze a nie astronomiczne.

Poza tym ja nawiązałem do obecnego sezonu a nie wybiegłem w przyszłość jak Ty że za rok wydadzą tyle i tyle na transfery, mi się rozchodzi co oni pokazują teraz kiedy jeszcze nie wzieli się ostro za wydawanie keszu na nowych graczy. Ale z tym się można zgodzić że jeżeli klub będzie prowadzony jak dotychczas to przyszłość przed nimi się maluje w różowych barwach.

Dzięki za włączenie się do dyskusji

PS

Moim wyznacznikiem była Liga Polska tak się zastanawiałem jakby spożytkowano taką mamonę w naszej rodzimej Ekstraklasie. Tak swoją drogą to te Hoffenheim ma niezłe aspiracje jak na klub z tak małej miejscowości, naprawdę udało im się wyjść ze swojego "zaścianka" na salony ale to bardzo dobrze, to przywraca przynajmniej sens nieprzewidywalności i piękna tego sportu.

DżołkMaster - Czw Paź 30, 2008 2:44 pm

Sebek19 napisał/a:

Moim wyznacznikiem była Liga Polska tak się zastanawiałem jakby spożytkowano taką mamonę w naszej rodzimej Ekstraklasie. Tak swoją drogą to te Hoffenheim ma niezłe aspiracje jak na klub z tak małej miejscowości, naprawdę udało im się wyjść ze swojego "zaścianka" na salony ale to bardzo dobrze, to przywraca przynajmniej sens nieprzewidywalności i piękna tego sportu.

Liga Polska ? Hoffenheim ma budżet na poziomie 60 mln . A tu dla porównania budżety klubów z naszej Fryzjer League
Legia Warszawa - 48 mln (13,5 M€)
Wisła Kraków - 42 mln (12 M€)
Lech Poznań - 32 mln (9 M€)
Śląsk Wrocław - 23 mln (6,5 M€)
GKS Bełchatów - 19 mln (5,5 M€)
Górnik Zabrze - 18 mln (5 M€)
Cracovia - 17,5 mln (5 M€)
Lechia Gdańsk - 13,5 mln (4 M€)
Ruch Chorzów -12 mln (3,5 M€)
Jagiellonia Białystok - 12 mln (3,5 M€)
Arka Gdynia - 11 mln (3 M€)
ŁKS Łódź - 9 mln (2,5 M€)
Piast Gliwice - 7,5 mln (2 M€)
Odra Wodzisław - 7,5 mln (2 M€)
Polonia Bytom 5,5 mln (1,5 M€)
Polonia warszawa - nieznany

Daje to nam coś koło 80 mln. A watro dodać że budżet Hoffenheim to średni budżet w Bundeslidze. Tak wiec różnica jest nieporównywalna. A co do przyszłości tego klubu to podejrzewam ze możne skończyć się tak jak skończył się groclin . Bo w miasteczkach piłki na światowym poziomie nie da się po prostu zrobić.

Sebek19 - Czw Gru 04, 2008 4:43 pm

W najbliższy Piątek mecz pomiędzy Bayernem a Hoffenheimem to będzie mocne starcie, zwycięska drużyna może zostać mistrzem jesieni w Niemczech, osobiście to liczę że genialny beniaminek skopie Bawarczyków ;]
Mr.Death - Sob Gru 13, 2008 1:59 pm

Bayern pokazał dojrzalszy futbol od beniaminka, aczkolwiek jestem pełen podziwu dla Hoffenheim. Jeżeli utrzymają taką formę w rundzie wiosennej to będziemy mieli emocje na finiszu rozgrywek bundesligi.

[ Dodano: Sob Gru 13, 2008 2:00 pm ]
DżołkMaster napisał/a:
Bo w miasteczkach piłki na światowym poziomie nie da się po prostu zrobić.

Dlaczego?

Sebek19 - Sob Gru 13, 2008 4:20 pm

Właśnie dlaczego? Dobre pytanie ;] a powyżej mamy dobry przykład że Impossible is nothing :wink:
DżołkMaster - Sob Gru 13, 2008 6:11 pm

Sebek19 napisał/a:
Właśnie dlaczego? Dobre pytanie ;] a powyżej mamy dobry przykład że Impossible is nothing :wink:

Groclin - też szedł jak burza ( liga puchary ) i co ? Na mecze przychodziło 2 - 3 tyś widzów. Więc biorąc pod uwagę fakt że w Sinsheim ( Hoffenheim jest dzielnicą Sinsheim ) mieszka 35 tyś ludzi jaka będzie frekwencja na stadionie ? 8 - 10 tyś na zwykły mecz ligowy i może 15 - 20 na mega szlagiery. Słabo co nie ? To raz. Dwa - żeby zrobić wielką piłkę potrzebne są wielkie gwiazdy. Wątpię czy takie mają zamiar grać w hoffenheim . No chyba że będą jechać na super zdolnej młodzieży co jednak również nie jest gwarancją sukcesu ( Arsenal ).

Wlodzio - Sob Gru 13, 2008 7:17 pm

Muszę Cię zdziwić - bo Hoffenheim na swoim, jak na niemieckie standardy, kameralnym stadionie notuje regularne komplety. Ich stadion liczy 27000 miejsc, ale już chodzą plotki, że Hopp chce wybudować nowy na 50000 i tam komplety też będą. Bo Ci którzy nie lubią Stuttgartu będą tu zaglądać, z poza tym kroi się tam silna drużyna, co zawsze przyciąga kibiców.
Mr.Death - Sob Gru 13, 2008 7:24 pm

DżołkMaster napisał/a:
Groclin - też szedł jak burza ( liga puchary ) i co ? Na mecze przychodziło 2 - 3 tyś widzów

Skąd masz te dane? Mam rozumieć, że w dobie świetności Groclinu taka ilość kibiców pojawiała się na meczach?

DżołkMaster napisał/a:
Więc biorąc pod uwagę fakt że w Sinsheim ( Hoffenheim jest dzielnicą Sinsheim ) mieszka 35 tyś ludzi jaka będzie frekwencja na stadionie ? 8 - 10 tyś na zwykły mecz ligowy i może 15 - 20 na mega szlagiery

Z sukcesami pojawiają się sponsorzy. Nikt nie broni zbudować nowego stadionu bądź dokonać modernizacji obecnego. Będą wyniki - będą pieniądze.

DżołkMaster napisał/a:
Dwa - żeby zrobić wielką piłkę potrzebne są wielkie gwiazdy
DżołkMaster napisał/a:
Wątpię czy takie mają zamiar grać w hoffenheim

Kieruję do słów powyżej. Nie zawsze sprawdza się scenariusz, że klub jest jednorazową rewelacją rozgrywek. Zyskają rozgłos [ wiekszy niz obecnie ] to niekoniecznie wielkie nazwiska [ real mial swego czasu wielkie nazwiska i sobie odpowiedz jak to sie skonczylo ] , ale pilkarze mlodzi, ambitni, perspektywiczni Hoffenheim mógłby być już wtedy jako tako rozpoznawalnym klubem w europie i ten klub mógłby stanowić dla tych zawodników niezłą wyskocznią do wybicia się do europejskich potęg.
DżołkMaster napisał/a:
No chyba że będą jechać na super zdolnej młodzieży co jednak również nie jest gwarancją sukcesu ( Arsenal ).

Czy AFC podałeś jako przykład zespołu na który składa się super zdolna młodzież, która i tak nie gwarantuje sukcesu? Czy podałeś to chcąc porównać ewentualną przyszłą politykę transferową prowadzoną przez Hoffenheim do tej którą stosują Kanonierzy?

DżołkMaster - Sob Gru 13, 2008 8:08 pm

Wlodzio napisał/a:
Muszę Cię zdziwić - bo Hoffenheim na swoim, jak na niemieckie standardy, kameralnym stadionie notuje regularne komplety. Ich stadion liczy 27000 miejsc, ale już chodzą plotki, że Hopp chce wybudować nowy na 50000 i tam komplety też będą. Bo Ci którzy nie lubią Stuttgartu będą tu zaglądać, z poza tym kroi się tam silna drużyna, co zawsze przyciąga kibiców.

Mr.Death napisał/a:
Z sukcesami pojawiają się sponsorzy. Nikt nie broni zbudować nowego stadionu bądź dokonać modernizacji obecnego. Będą wyniki - będą pieniądze.

Widzę że panowie siedzą w temacie bo nie wiedzą że nowy stadion jest już prawie na ukończenie ( pojemność 30000 ) a aktualnie nie gra Hoffenheim tylko w jakimś innym mieście.

Mr.Death napisał/a:
Skąd masz te dane? Mam rozumieć, że w dobie świetności Groclinu taka ilość kibiców pojawiała się na meczach?

To są dane z poprzedniego sezonu ( 2 miejsce w lidze )

Mr.Death napisał/a:
(...)ale pilkarze mlodzi, ambitni, perspektywiczni Hoffenheim mógłby być już wtedy jako tako rozpoznawalnym klubem w europie i ten klub mógłby stanowić dla tych zawodników niezłą wyskocznią do wybicia się do europejskich potęg. (...) Czy AFC podałeś jako przykład zespołu na który składa się super zdolna młodzież, która i tak nie gwarantuje sukcesu? Czy podałeś to chcąc porównać ewentualną przyszłą politykę transferową prowadzoną przez Hoffenheim do tej którą stosują Kanonierzy?

Właśnie o to mi chodziło że dla Hoffenheim jedyną nadzieją jest jechanie na młodzieży chcącej się wybić. A jak się wybiją to pójdą do Bayernu Chelsea Interu czy gdziekolwiek indziej. A takie wyprzedawanie najlepszych to z pewnością nie jest droga na szczyt.

Mr.Death - Sob Gru 13, 2008 8:18 pm

DżołkMaster napisał/a:
Właśnie o to mi chodziło że dla Hoffenheim jedyną nadzieją jest jechanie na młodzieży chcącej się wybić. A jak się wybiją to pójdą do Bayernu Chelsea Interu czy gdziekolwiek indziej. A takie wyprzedawanie najlepszych to z pewnością nie jest droga na szczyt.

Żeby takie kluby które wymieniłeś zainteresowały się jakimkolwiek zawodnikiem, to musi on mieć ponadprzeciętne umiejętności. Jeżeli będzie takich zawodników wielu w kadrze Hoffenheim to będą mistrzostwa . Wyprzedaże i kupowanie nowych zawodników, którzy będą zdobywać trofea.

DżołkMaster napisał/a:
Widzę że panowie siedzą w temacie bo nie wiedzą że nowy stadion jest już prawie na ukończenie ( pojemność 30000 ) a aktualnie nie gra Hoffenheim tylko w jakimś innym mieście.

Chłopie, przestań swoje posty opierać na wikipedii. Bo sam sobie przeczysz.
DżołkMaster napisał/a:
Więc biorąc pod uwagę fakt że w Sinsheim ( Hoffenheim jest dzielnicą Sinsheim ) mieszka 35 tyś ludzi jaka będzie frekwencja na stadionie ? 8 - 10 tyś na zwykły mecz ligowy i może 15 - 20 na mega szlagiery. Słabo co nie ?

Rozdwojenie jaźni? Nie wiem dlaczego skreślasz jakikolwiek zespół z małego miasta na zrobienie krajowej / swiatowej renomy tylko dlatego, ze miasto jest male.
DżołkMaster napisał/a:

I o czym te dane mają informować teraz mi tylko dla jasności napisz? Że na stadionie mogącym pomieścic 3000 ludzi [przychodzilo ich 2899] nie ma zainteresowania futbolem, czy co Ty chcesz udowodnić?

DżołkMaster - Sob Gru 13, 2008 8:26 pm

Mr.Death napisał/a:

DżołkMaster napisał/a:

Chłopie, przestań swoje posty opierać na wikipedii. Bo sam sobie przeczysz.

Napisz mi gdzie sobie przeczę . Lub zamilknij.

Mr.Death napisał/a:
DżołkMaster napisał/a:
Więc biorąc pod uwagę fakt że w Sinsheim ( Hoffenheim jest dzielnicą Sinsheim ) mieszka 35 tyś ludzi jaka będzie frekwencja na stadionie ? 8 - 10 tyś na zwykły mecz ligowy i może 15 - 20 na mega szlagiery. Słabo co nie ?

Rozdwojenie jaźni? Nie wiem dlaczego skreślasz jakikolwiek zespół z małego miasta na zrobienie krajowej / swiatowej renomy tylko dlatego, ze miasto jest male.

Bo do małego miasta nie przyjdą super gwiazdy a jedynie zdolna młodzież ( uważasz że zdolna młodzież ma szanse być lepsza od Bayernu ? ) .
DżołkMaster napisał/a:

I o czym te dane mają informować teraz mi tylko dla jasności napisz? Że na stadionie mogącym pomieścic 3000 ludzi [przychodzilo ich 2899] nie ma zainteresowania futbolem, czy co Ty chcesz udowodnić?[/quote]

Stadion ma ponad 5000 . Grodzisk ma 15 tyś. Wiec chodziło 20 % . Jeśli na Hoffenheim przyjdzie 20 % to na trybunach będzie 7 tyś. Super kto by nie chciał grać w drożynie z tak mega frekwencja.

Ogólnie rzecz biorąc płyniesz kolego płyniesz skoro piszesz coś o pojawieniu się sponsorów ( właścicielem jest miliarder ) i wyników ( 2 miejsce w lidze )

Mr.Death - Sob Gru 13, 2008 10:52 pm

DżołkMaster napisał/a:
Napisz mi gdzie sobie przeczę . Lub zamilknij.

Nie będę Ci pisał tego drugi raz. Naucz się czytać, albo przestań pisać.
Mr.Death napisał/a:
Mr.Death napisał/a:
DżołkMaster napisał/a:
Jeśli na Hoffenheim przyjdzie 20 % to na trybunach będzie 7 tyś. Super kto by nie chciał grać w drożynie z tak mega frekwencja.

albo jednak, prosze. Tutaj sobie przeczysz. W jednej wypowiedzi ironizujesz i drwisz z pojemnosci stadionu, piszac ze tak sie nie da rozwijac w malenkim miasteczku po czym dopisujesz nam info, ze trwa rozbudowa obiektu.
DżołkMaster napisał/a:
Bo do małego miasta nie przyjdą super gwiazdy a jedynie zdolna młodzież ( uważasz że zdolna młodzież ma szanse być lepsza od Bayernu ? ) .

Chłopie, nie będę Ci tu zaczynał pisać wywodów począwszy od filozofii drużyny jaką posiada każdy, trener , bo jest ich za dużo. Skoro Arsenal potrafi wygrywać z Chelsea, Manchesterem, Liverpoolem to Hoffenheim potrafiłby wygrać z Bayernem. Założ jakieś koło zrzeszające ludzi, mających poczucie, że ten kto jest mniejszy, mniej renomowany nie ma szans na równą walkę ze starą gwardią .
DżołkMaster napisał/a:
Ogólnie rzecz biorąc płyniesz kolego płyniesz skoro piszesz coś o pojawieniu się sponsorów ( właścicielem jest miliarder ) i wyników ( 2 miejsce w lidze )

Właścicielem jest miliarder, który ma podobne mniemanie i podejscie do zespolu uksztaltowanego w malej miejscowosci jak Ty. Przenosi zespół dla własnych ambicji , aspiracji i zachcianek. Co do sponsorów - kolego przerażasz mnie, bo akurat kwestia związana ze sponsorami odnosila się do Hoffenheim. Naprawde w szkole czytać nie uczyli? Masz 18scie lat, jestem ciekaw do ilu umiesz liczyc..

[ Dodano: Sob Gru 13, 2008 10:53 pm ]
tam naturalnie zamiast mojego loginu - '(..) Widzę ... ' & (..) ' Więc biorąc .. ' powinien być Twój.

DżołkMaster - Sob Gru 13, 2008 11:02 pm

1.Do cholery drwiłem z frekwencji jaka będzie w przyszłości i napisałem że aktualnie Hoffenheim gra w innym mieście . Łapiesz ?

2. Arsenal - ma mase zdolnej młodzieży wygrywa z drużynami z wielkiej czwórki i od 4 lat niczego nie wygrał. Myślisz że w Hoffenheim będzie równie utalentowana młodzież ?

3. Co do sponsorów ? Naprawdę odnosi się do Hoffenheim ? No cholera myślałem że chodzi ci o FC pipidówy śląskie. ( Ps. sponsor już się pojawił )

Mr.Death - Sob Gru 13, 2008 11:10 pm

DżołkMaster napisał/a:
.Do cholery drwiłem z frekwencji jaka będzie w przyszłości i napisałem że aktualnie Hoffenheim gra w innym mieście . Łapiesz ?

ale ja Ci próbuję zadać podstawowe pytanie: skąd wiesz?! bo groclin, bo to , bo tamto. no skąd wiesz, ze taka frekwencja będzie, skąd wiesz, ze wschodzace gwaizdy nie beda chcialy przechodzic do hoffenheim? no skąd?

DżołkMaster napisał/a:
2. Arsenal - ma mase zdolnej młodzieży wygrywa z drużynami z wielkiej czwórki i od 4 lat niczego nie wygrał. Myślisz że w Hoffenheim będzie równie utalentowana młodzież ?

Teraz mają oczywiscie utalentowaną młodziez, ktora wygrywaja ze sredniakami i dolem tabeli, a nie z bayernem. na takiej samej zasadzie zadales pytanie, na jakiej ja na nie odpowiedzialem.

Mr.Death napisał/a:
DżołkMaster napisał/a:

O wynikach mozna mowic po zakonczeniu sezonu, i wtedy wg mnie logicznym zjawiskiem byloby pojawienie sie POWAŻNYCH inwestorów.

DżołkMaster - Sob Gru 13, 2008 11:19 pm

Bo jestem fajny. Bo to oczywista oczywistość że frekwencja będzie najniższa w lidze. Bo nie napisałem że nie będą chciały przechodzić. Bo Hoop siedzi już w hoffenheim trochę czasu i zainwestował w klub mase kasy. Bo nie oglądasz ligi niemieckiej. Bo idź już lepiej spać.
Wlodzio - Sob Gru 13, 2008 11:37 pm

Faktycznie pomyliłem się co do pojemności nowego stadionu - nie 50 a 30 tysięcy, co jest ciągle skromnym wynikiem, jak na Bundesligę, ale na obecnym 5-tysięcznym stadionie Hoffenheim notuje komplet po komplecie. Na każdym meczu. Dodatkowo Hopp bardzo poważnie zanosi się na Champions League w przyszłym sezonie, co po primo przyciągnie przec Ciebie wyśmiewanych sponsorów i po secundo wzmocni zainteresowanie prowincjonalną drużyną. I może się okazać, że i stadion na 30tys. będzie za mały jak na wymagania Ligi Mistrzów.

Piszesz ponadto, że utalentowana młodzież nie będzie potrafiła zwyciężać z Bayernem, Co prawda bezpośredni pojedynek został przez "wieśniaków" przegrany, ale widziałeś tabelę Bundesligi? Dwa logiczne zimowe wzmocnienia i Hoffenheim ma duże szanse na majstra.

I ostatnia kwestia - skąd Ty możesz wiedzieć, że młodzi i utalentowani nie będą przychodzić do Hoffenheim? Znasz przypadek Carlosa Eduardo?

Aha - gwoli ścisłości - Hoffenheim jest z miejscowości liczącej 3,5tys ludzi - to nie jest przywołane przez Ciebie Sinsheim.

DżołkMaster - Sob Gru 13, 2008 11:46 pm

Wlodzio napisał/a:
Faktycznie pomyliłem się co do pojemności nowego stadionu - nie 50 a 30 tysięcy, co jest ciągle skromnym wynikiem, jak na Bundesligę, ale na obecnym 5-tysięcznym stadionie Hoffenheim notuje komplet po komplecie. Na każdym meczu. Dodatkowo Hopp bardzo poważnie zanosi się na Champions League w przyszłym sezonie, co po primo przyciągnie przec Ciebie wyśmiewanych sponsorów i po secundo wzmocni zainteresowanie prowincjonalną drużyną. I może się okazać, że i stadion na 30tys. będzie za mały jak na wymagania Ligi Mistrzów.

Piszesz ponadto, że utalentowana młodzież nie będzie potrafiła zwyciężać z Bayernem, Co prawda bezpośredni pojedynek został przez "wieśniaków" przegrany, ale widziałeś tabelę Bundesligi? Dwa logiczne zimowe wzmocnienia i Hoffenheim ma duże szanse na majstra.

I ostatnia kwestia - skąd Ty możesz wiedzieć, że młodzi i utalentowani nie będą przychodzić do Hoffenheim? Znasz przypadek Carlosa Eduardo?

Aha - gwoli ścisłości - Hoffenheim jest z miejscowości liczącej 3,5tys ludzi - to nie jest przywołane przez Ciebie Sinsheim.

Jak już pisałem Hoffenheim gra w innym mieście.
Nie wyśmiewam sponsorów tylko pisałem że sam Hoop wystarczy i sponsorzy nie są potrzebni.
Nie pisałem że wyniki są słabe - ba pisałem że wyniki są rewelacyjne.
Nie pisałem że utalentowana młodzież nie będzie przychodzić.
Hoffenheim to dzielnica Sinsheim.

Ludzie nie wtykajcie mi do ust słów których nie wypowiedziałem ( a właściwie napisałem ) Chodzi mi po prostu o to że Hoffenheim nie ma szans na stanie się potęgą. Bo jaka gwiazda będzie chciała grać przy wypełnionym na 30 % stadionie ( a ze miasteczko jest małe to wątpię by frekwencja była wyższa ) . Pisze też że jedyną drogą dla Hoffenheim jest kupowanie młodych piłkarzy którzy tak długo nie zabawią / nie spełnią oczekiwań. Bo każdy młody talent marzy o pełnych trybunach LM i grubej kasie a Hoffenheim może zapewnić jedynie kasę. Finito.

Wlodzio - Sob Gru 13, 2008 11:55 pm

DżołkMaster napisał/a:
Bo każdy młody talent marzy o pełnych trybunach LM i grubej kasie a Hoffenheim może zapewnić jedynie kasę.

Nie. Gruba kasa to raz. Piszesz, że wyniki są rewelacyjne, a rewelacyjne wyniki w Bundeslidze kończą się Ligą Mistrzów, prawda? Czyli tak wymarzona Liga Mistrzów jest w zasięgu klubiku ze wsi. No i sprawa pełnych trybun. Masz rację - Hoffenheim gra w innym mieście i powiem Ci więcej na stadionie ma regularnie komplet (26.000 ludzi, czyli DOKŁADNIE tyle samo, co Villarreal i jego Esatdio Madrigal, gdzi dało się zbudować potężną drużynę). I nie mam wątpliwości, że przy takiej ofensywnej grze, jaką prezentuje Hoffenheim i dalszych takich wynikach stadion na 30000 też będzie pękał w szwach. Teraz jest finito.

DżołkMaster - Nie Gru 14, 2008 12:04 am

Wlodzio napisał/a:
Nie. Gruba kasa to raz. Piszesz, że wyniki są rewelacyjne, a rewelacyjne wyniki w Bundeslidze kończą się Ligą Mistrzów, prawda? Czyli tak wymarzona Liga Mistrzów jest w zasięgu klubiku ze wsi. No i sprawa pełnych trybun. Masz rację - Hoffenheim gra w innym mieście i powiem Ci więcej na stadionie ma regularnie komplet (26.000 ludzi, czyli DOKŁADNIE tyle samo, co Villarreal i jego Esatdio Madrigal, gdzi dało się zbudować potężną drużynę). I nie mam wątpliwości, że przy takiej ofensywnej grze, jaką prezentuje Hoffenheim i dalszych takich wynikach stadion na 30000 też będzie pękał w szwach. Teraz jest finito.

Tak z ciekawości - w jakim mieście grają ?

Ps. Villarreal gra w 50 tysięcznym mieście a Frekwencja wynosi 17000. Kreci się koło LM ale różnie to bywa - raz w niej gra a raz nie. No i co by nie mówić potęgą nie jest - kilku weteranów kilku młodzików kilka anonimów i z 3 gwiazdki.

Sebek19 - Nie Gru 14, 2008 2:00 pm

Cytat:
Ps. Villarreal gra w 50 tysięcznym mieście a Frekwencja wynosi 17000. Kreci się koło LM ale różnie to bywa - raz w niej gra a raz nie. No i co by nie mówić potęgą nie jest - kilku weteranów kilku młodzików kilka anonimów i z 3 gwiazdki.

ps

A to ciekawe 17 tys. frekwencja hmm... ale że co niby na każdym meczu? Skąd te dane, ja wiem że to jest prawdopodobne ale nie w przeciągu całego sezonu, ponad to znając temperament hiszpańskich kibiców i to jak wyglądają trybuny na innych obiektach (w połączeniu z obecną formą i grą w rozgrywkach LM) to przy pojemności
Estadio el Madrigal 22 500 wątpię by ponad 5 tys. miejsc zostawało wolnych.

Potęgą nie jest ale znaczącą siłą, z którą muszą liczyć się inni możni futbolowego świata.

[ Dodano: Nie Gru 14, 2008 3:48 pm ]
PS

Odnośnie TSG 1899 Hoffenheim, wracając do Bundesligi obecny lider rozgrywek zaczyna wzmocnienia zimowe od konkretnego zakupu i to w dodatku za kwotę tak "ani jednego euro" (wolny transfer) Timo Hildebrand'a. Ciekawe co to będzie dopiero w styczniu i za "kesz" :cool:

DżołkMaster - Sob Sty 17, 2009 10:20 pm

I Ibisević nie zagra już w tym sezonie. Hoffenheim ma teraz przesrane.
Sebek19 - Pon Lut 09, 2009 1:01 pm

DżołkMaster napisał/a:
I Ibisević nie zagra już w tym sezonie. Hoffenheim ma teraz przesrane.

Wcale nie jest powiedziane że mają odrazu się poddać i płakać, w końcu mają paru innych dobrych napastników do tego zakupili jeszcze Sanogo, start mieli niezły przedwczoraj zanotowali remis z Mönchengladbach, Bayern z kolei pierwszy mecz rundy wiosennej przegrał a wczoraj pokonał Dortmund choć zapachniało sensacją kiedy to Dortmund pierwszy obiął prowadzenie. Napewno będzie ciężko Hoffenheim bez Ibisevica ale myslę że jakoś sprostają temu zadaniu jestem za objawieniem sezonu, a niech sobie chłopaki wygrają mistrza.

Kociek - Czw Kwi 09, 2009 1:10 pm

Real chce Błaszczykowskiego!
I to wcale nie jest żart, dzisiaj mamy 8 dzień kwietnia i nie ma mowy o żadnym prima aprilisowym żarcie, reprezentant Polski - Jakub Błaszczykowski znalazł się w kręgu zainteresowań wielkiego Realu Madryt! Tym samym Liverpoolowi przybył wielki konkurent do pozyskania utalentowanego Polaka.

23-letni Kuba już od jakiegoś czasu negocjuje warunki nowej umowy z Borussią Dortmund, może się jednak okazać, że dla pomocnika rodem z Polski ten sezon będzie ostatnim spędzonym w Bundeslidze. Michael Zorc zapowiada, że zrobi wszystko co w jego mocy by Błaszczykowski podpisał nowy kontrakt do 2014 roku, wątpliwe jednak by ten zdecydował się pozostać w Dortmundzie, gdy jego osobą interesują się tak wielkie i utytułowane kluby jak Real i Liverpool.
Popularny Kuba jest wyceniany na 8 milionów euro, jednak ostateczna kwota transferu może być nawet dwukrotnie większa. Gdyby któryś z klubów faktycznie zdecydował się na jego zakup to zawodnik zostałby z pewnością najdroższym piłkarzem w historii polskiej piłki.

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 1:11 pm ]
Tylko ciekawe czy do tego dojdzie?

Sebek19 - Czw Kwi 09, 2009 1:41 pm

Oby Kuba nie popełnił błędu Smolarka, który zamienił Bundeslige na Primera Division a następnie na EPL (rezerwy Boltonu). Efekt jest taki że z solidnego zawodnika Borussii Dortmund, stał się przeciętnym kopaczem, docenianym teraz chyba tylko w rodzinnym kraju i to nie zawsze (zagrał ze słabym San Marino, zdobył 4 bramki; nie zagrał natomiast z Irlandią Północną). Jego pozycja nie jest już taka mocna, zresztą co tu oczekiwać od gracza, który nawet nie gra regularnie. Wracając jednak do Kuby to jest zdecydowanie inny typ człowieka i zawodnika, jest pewne że poradziłby sobie w Primera Division lepiej niż Smolarek. Oby zdecydował się jeszcze na 1-2 sezony gry w Bundeslidze, nie koniecznie Dortmundzie (ale jakimś lepszym klubie). Aczkolwiek kibice i ludzie związani z Dortmundem uwielbiają go tak więc czemu miałby zmieniac klub?
Kociek - Czw Kwi 09, 2009 1:52 pm

Rzeczywiście nie powinien tak od razu przechodzić. Powinien jeszcze trochę pograć w Bundeslidze, może w trochę lepszym klubie, i powinny skończyc się już te jego ciągłe kontuzje które nie umożliwiają rozegrania pełnego sezonu. Ale jeśli przeszedłby do Realu mógłby mieć problemy z wyjściową jedenastką.
Sebek19 - Czw Kwi 09, 2009 2:00 pm

Skoro mowa już o Bundeslidze to ostatnio nie sposób jest się nudzić oglądając pojedynki zespołów na szczycie tabeli.

Wolfsburg vs Bayern 5 : 1
HSV vs Hoffenheim 1 : 0
Hertha vs Dortmund 1 : 3

To tylko kilka ciekawych rozstrzygnięć, aczkolwiek liga ta odstaje poziomem od EPL czy Primera Division, a nawet Serie A (wczorajszy przykład pogromu o jaki postarała się Barcelona z Bayernem).

Kociek - Czw Kwi 09, 2009 2:15 pm

No tak, teraz Wolfsburg na prowadzeniu a broniący tytułu Bayern ani razu w tym sezonie nie był na fotelu lidera.
A mam pytanie: czy są wiadome przyczyny odejścia Krzynówka z Wolfsburga?

Sebek19 - Czw Kwi 09, 2009 2:23 pm

To odnośnie Krzynówka, poruszona jest kwestja o którą pytałeś, aczkolwiek nie jest to jakieś wyczerpujące info :wink:

http://www.se.pl/sport/pi...woli_71100.html

wywiad dość dawno opublikowany ale poniekąd odpowiada na Twoje pytanie kociek 50 lamps

pozdro

Kociek - Czw Kwi 09, 2009 2:31 pm

Ciekawe czy teraz też by narzekał, skoro Wolfsburg jest na prowadzeniu w lidze, tylko skąd mógł wiedzieć. No a jeśli by wygrali Bundesligę byłby zadowolony że zdobył mistrzostwo. Ale w Hannoverze przynajmniej zalicza regularne występy.
Dzięki za info i pozdro

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 10:58 pm ]
Jako że Bayern spisuje się nie najlepiej ogłoszono listę bramkarzy którzy są w na celowniku transerowym.
1.Artur Boruc
2.Sebastien Frey
3.Carlos Kameni
4.Rene Adler
5.Robert Enke
Największe szanse na pozyskanie ma ten ostatni któremu po zakończeniu sezonu wygasa umowa. Ja tam bym wolał Artura zobaczyć w Bayernie.

ukaszoczko - Pon Kwi 13, 2009 12:35 pm

ja lubie Dortmund w tej lidze
DROGBA13 - Pon Kwi 13, 2009 3:04 pm

Ciekawae było by sprowadzenie pana numer 3. :mrgreen: Carlos Kameni to raczej bramkarz przyszłości, ale już teraz gra na całkiem przyzwoitym poziomie. Myślę, że on by był najlepszym wyjściem dla Bayernu.
Sebek19 - Pią Kwi 17, 2009 10:38 am

W Bundeslidze nadal 4-5 zespołów liczy się w walce o mistrza, prawdopodobnie zapowiedzi i przewidywania (na podstawie statystyk) nie sprawdzą się i mistrz jesieni tym razem Hoffenheim, nie zostanie mistrzem jak bywało w większości przypadków. W stawce liczą się już tylko:

1. Wolfsburg 27 54 60 - 33
2. Bayern 27 51 58 - 36
3. HSV 27 51 40 - 37
4. Hertha 27 49 40 - 34
5. Stuttgart 27 48 47 - 37

..., aczkolwiek nigdy nie mów nigdy,

6. Hoffenheim 27 44 52 - 38

dość duża strata do lidera i tylko jakiś cud, mógłby dać majstra ekipie Hoffe :wink:

Kociek - Pią Kwi 17, 2009 3:30 pm

Tutaj ciężko wskazać faworyta do majstra. Ale najbardziej prawdopodobni kandydaci to Wolfsburg i Bayern. Wolfsburg utrzymuje dobrą formę, natomiast Bayern skupi się już tylko na lidze po odpadnięciu z LM.

[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 6:23 pm ]
Bayern się wzmacnia. Do klubu ma przyjść Gomez z VFB Sttugart za 30 milionów euro. Będzie pewnie zastępcą Łukasza Podolskiego, jako że w klubie po jego odejściu do Koeln zostanie tylko dwóch napastników: Toni i Klose. Myślę, że to udany transfer, tylko czy trochę nie za dużo pieniążków na niego wydano?

[ Dodano: Sro Maj 27, 2009 7:02 pm ]
Vedad Ibisevic przedłużył kontrakt z TSG do 2013 roku. Zawodnik ten strzelił 18 bramek w 17 występach w rundzie jesiennej. W rundzie wiosennej nie zagrał ani razu, ponieważ doznał kontuzji.

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 6:53 pm ]
Dla nie zorientowanych, VFL Wolfsburg został mistrzem Niemiec.
Ale przechodzę do innej rzeczy, a mianowicie transferów. Klub pozyskał Thomasa Kahlenberga z AJ Auxerre.
A Bayer Leverkusen pozyskał Erena Derdiyoka z FC Basel.

[ Dodano: Sob Maj 30, 2009 9:06 pm ]
Bayern jak mwidaomo zainteresaowany jest kupnem nowego bramkarza, a w kręgu zainteresowań pojawił się Thomas Sorensen ze SToke City.

[ Dodano: Sob Maj 30, 2009 9:18 pm ]
A Werder wypożyczył na rok z opcją pierwokupu Marcelo Moreno z Szachtaru Donieck. Zawodnik dobry, bo był królem strzelców Copa Libertadores. Ale ostatnio coś o nim ucichło, a w Werderze nie powinien mieć problemów z grą w pierwszym składzie.

[ Dodano: Sro Lip 29, 2009 7:49 pm ]
Hamburger SV pozyskał kolejnego zawodnika. Tym razem kontrakt z klubem z północy Niemiec podpisał reprezentant Czech David Rozehnal. Umowa będzie obowiązywać przez najbliższe trzy lata.
Wypowiex zawodnika na temat transferu:
Cytat:
„Bardzo się cieszę, że transakcja doszła do skutku. Hamburger SV ma bardzo żywiołowych fanów i gra w niezwykle silnej lidze. W ostatnich dniach wiele rozmawiałem z Davidem Jarolimem i nasłuchałem się o drużynie samych dobrych rzeczy”.

[ Dodano: Pią Sie 07, 2009 11:27 am ]
Hertha Berlin dokonała transferu Rasmusa Bengtssona z Trelleborgs FF.

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 2:21 pm ]
Warto podsumować trochę transfery niemieckich klubów. Wszystkie kluby wydały w tym okenku 184MLN Euro. Najwięcej bo aż 50,7MLN wydał oczywiście Bayern, na drugim miejscu znalazł sie Hamburger SV, z wydanymi 24,9MLN, a na trzecim VFL Wolfsburg z wydatkami 22,6MLN. Dużo jak na swoje możliwości wydało Koln - 11MLN, a bardzo mało czwarta w poprzednim sezonie Hertha Berlin, bo tylko 1,05MLN.

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 2:22 pm ]
Dla tych którzy śledzili Bundesligę w Sportklubie, musza sie teraz przerzucic na Eurosport 2.

DROGBA13 - Czw Sie 27, 2009 7:59 pm

Jak poinformowały hiszpańskie media, Arjen Robben został piłkarzem Bayernu Monachium. Do porozumienia między klubami miało dojść podczas telefonicznej rozmowy pomiędzy Florentino Perezem, a Karlem-Heinzem Rummenigge. Holender ma kosztować Bawarczyków 25 milionów euro.
Adrian - Czw Sie 27, 2009 8:11 pm

żal mi Realu
sprzedają jedynego Holendra który tam sobie radził
ale może chcą za to Ribery'ego np. za rok :P

DROGBA13 - Pią Sie 28, 2009 8:09 pm

1. FC Nuernberg jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Euzebiusza Smolarka. Jak informuje "Nuernberger Zeitung", reprezentant Polski jest głównym celem transferowym beniaminka Bundesligi w kończącym się letnim okienku. Norymberga jest kolejnym klubem zainteresowanym Smolarkiem. Wcześniej o polskiego piłkarza pytali się przedstawiciele NAC Breda, AS Monaco, AJ Auxerre, St. Etienne i Heart of Midlothian. Ciekawe gdzie w nowym sezonie będzie grał Polak i ciekawe jak będzie się spisywał, bo do sezonu to raczej przygotować się raczej nie dał rady, tak bez klubu. :razz:
Adrian - Sob Sie 29, 2009 8:47 pm

ale Robben debiut zaliczył :D
wszedł w 46. minucie strzelił 2 gole a Bayern wygrał pierwszy mecz w sezonie i to z mistrzem z Wolfsburga

Rafa95 - Nie Sie 30, 2009 9:01 am

Robben zrobił wejście a'la Obraniak :lol: Ale VfL grał słabo, zasłużone 3-0.
Didi - Nie Sie 30, 2009 12:23 pm

Pewnie tego Robbena kupili tylko i wyłącznie z myślą o tym że góra za rok i tak stracą Riberiego a holender będzie jego godnym następcą.

Debiut przedni :mrgreen:

Adrian - Nie Sie 30, 2009 8:34 pm

Piszczek dzisiaj bramkę strzelił ale Hertha i tak przegrała 2:3
DROGBA13 - Pon Sie 31, 2009 7:59 pm

Zdravko Kuzmanović dość niespodziewanie podpisał 4-letni kontrakt z VfB Stuttgart!
Oficjalna strona niemieckiego klubu nie podała jak dotąd kwoty, jaką będzie musiała przelać na konto AC Fiorentiny.

mateusztcv - Nie Sty 24, 2010 11:38 am

No to HSV ma nowy nabytek w klubie a mianowicie napastnik Ruud Van Nistelrooy
Już się o tym mówiło jednak myślałem że pogra on w Angielskiej lidze :)
Zobaczymy co zdziała w Niemieckiej.

DROGBA13 - Nie Sty 24, 2010 1:36 pm

To teraz, żeby ocenić ten transfer trzeba będzie troszkę poczekać, bo kiedy Holender jest zdrowy to gra dobrze, jednak z racji wieku coraz częściej łapie urazy eliminujące go czasem na dłuższy okres czasu. Więc zobaczymy jeszcze czy w Hamburgu będzie z Nistelrooy'a pożytek. :razz:
martinbm - Pon Cze 27, 2011 1:36 pm

Gdzieś czytałem, że Bayern zainteresowany jest Maloudą.

Btw. niezła kolonia Chelsea jest w Hamburgu. Arnesen - a za nim: Mancienne, Bruma, Sala, Tore, a chcą Kakutę jeszcze:D

Lukaku - Pon Maj 07, 2012 8:59 pm

Niech młoodzi z CFc sie ucza a na nauke bundesliga to dobre miejsce.